Teraz jest 29 mar 2024 0:41:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Ściepa na b-netkę 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Ściepa na b-netkę
Znacie biblinetka.pl, no nie? Największy i najlepszy serwis jeśli chodzi o informacje o książkach, a do tego pierwszy tego typu serwis w Polsce. Otóż dwa dni temu pojawiła sę informacja, że pracują nad nową wersją strony ale potrzebują wsparcia finansowego. Powiem tak: ja go im udzielę bo odwalają kupę świetnej roboty. Tyle informacji, co w b-netce nigdzie indziej nie znajdziecie. No tak - pewnie - te informacje są nierzadko łątwo dostępne w necie i na wyciągnięcie ręki, ale nie w jednym miejscu i nie wszystkie też. Tak więc proszę Was abyście wsparli ich finansowo, choćby to marne 5 zł - każdy grosz się liczy.

biblionetka.pl napisał(a):
Ogłoszenie dodane: 2008-08-16 17:57:38

W ciężkim deszczu spieszę z najnowszymi wieściami z frontu Nowej BiblioNETki. Jak wiecie, od pewnego czasu wersja testowa, choć jeszcze niepełna, dostępna jest dla zespołu testerów-ochotników. Przez ostatnie wakacyjne tygodnie zajmowaliśmy się na zmianę wypoczynkiem, poprawianiem błędów i dodawaniem nowych funkcji administracyjnych. By ostatecznie zakończyć tworzenie Nowej BiblioNETki, niezbędna będzie Wasza materialna pomoc ...

Niestety ilość pracy i wydajność naszych maszyn rozminęły się z naszymi oczekiwaniami, stąd opóźnienia i czerwone litery w rachunkach bankowych. Po długich naradach z Kretem doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas, kiedy musimy zwrócić się o pomoc do Społeczności BiblioNETkowej. Mamy okazję skorzystać z nowego sprzętu, który będzie kilkakrotnie szybszy od aktualnego. Stary sprzęt będzie mógł wtedy służyć jako zapasowy na wypadek awarii. W zeszłym roku musieliśmy okresowo wyłączyć Polecanki z uwagi na obciążenie serwera; bezwzględnie chcemy uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Dodatkowo chcemy zakupić najnowsze oprogramowanie, które pozwoli nam na zoptymalizowanie obliczeń polecankowych (nowe Polecanki będą m.in. wskazywały użytkowników podobnych do nas!). Dodatkowe finanse są nam jednak przede wszystkim potrzebne do pokrycia dodatkowych kosztów programistycznych, które ponosi Redakcja Serwisu w związku poprawkami, zmianami etc.

Obecnie na serwerze znajduje się najnowsza wersja, z wieloma nowymi rozwiązaniami w Polecankach i zaawansowanymi funkcjami dla Redakcji. Ta wersja jest bliska Wielkiej Odsłony i wszystkie błędy w tej wersji musimy zanotować, poprawić, sprawdzić ponownie i odfajkować (w najbliższych dniach serwer będzie aktualizowany o poprawki). Niektóre błędy wykryte dotychczas są tam już poprawione, inne jeszcze czekają na swój czas (prosimy o wyrozumiałość :) ).

Z redakcyjnego kosztorysu wynika, że do ukończenia projektu brakuje nam około 10 tys. złotych. To niemała suma, ale mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się ją zebrać. Nasze plany zakładały pełne samofinansowanie; niestety przy tak dużym nakładzie pracy okazało się to niemożliwe.

Wszystkich zainteresowanych testową wersją BiblioNETki prosimy o cierpliwość. Wiem, że nie możecie się już jej doczekać - tak samo jak my...

Jesteśmy blisko finiszu, ale, jak to często bywa, ostatnie metry są najtrudniejsze do pokonania. Bardzo liczymy na Waszą pomoc. Ze swojej strony zobowiązuję się do przekazania wszystkich zebranych funduszy na rozwój Nowej BiblioNETki. Wszelkie, nawet najmniejsze wpłaty będą dla nas wielką pomocą!

O postępach zbiórki będę informował osobno.



Kliknij aby wpłacić kasę

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


18 sie 2008 15:58:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
ale przecież oni zarabiają, sprzedają książki

rozumiem, że można się skłądać na taki serwis jak ten, który nie zarabia na siebie i jest prowadzony przez zapaleńców

ale dawać datki na komercyjną stronę??? może jeszcze Bill Gates będzie prosił o datki na Microsoft :P

_________________
:-P


18 sie 2008 16:06:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Bill wycofał się. :P Poza tym nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. :P

Przeczytaj uważniej - mieli nadzieję, że uda im się sfinansować wszystko z własnych środków, ale nie udało się. Moim zdaniem warto, bo strona faktycznie wspaniała. Może kiedyś im dorównamy. ;)


18 sie 2008 16:12:16
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
ale przecież oni zarabiają, sprzedają książki

Huh? Skąd ta wiadomość?

Poza tym nie widzę problemu w tym, by wspierać coś, co jest wybitne. 5 zł ani nie uszczupli Twojej kieszeni, ani nie wzbogaci tych "złych, bogatych i na pewno skąpych ludzi".

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


18 sie 2008 20:46:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Stąd Kell?

Mnie tam obecna wersja Bnetki wystarcza i nie trzeba mi lepszej. No i jestem centuś ponoć :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 sie 2008 21:39:34
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Nie wiem jak jest obecnie, wcześniej ten sklep działał tak, że z każdej książki mieli jakieś 1% ceny. To jest zarabianie?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


18 sie 2008 22:04:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron