Teraz jest 29 mar 2024 14:10:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
23 kwietnia - Światowy Dzień Książki 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008 12:56:50
Posty: 55
Post 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki
Z wydarzeń literackich ogólnie polecam się porozglądać w swoim mieście. Zapewne w dniach 19-26 kwietnia odbędzie się wiele imprez, ponieważ jak wszyscy tutaj wiedzą 23 kwietnia przypada ............ tak ................ tak ............... ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄZKI. Spotkania z autorami i wogóle jakieś różne różniste atrakcje. http://pik.org.pl/pl,Swiatowy_dzien_ksiazki,Kalendarium_Swiatowego_Dnia_Ksiazki_2008.html

Przypomnieć chciałam, że święto to wywodzi się z Hiszpani gdzie w dzień św. Jerzego kobiety otrzymują od mężczyzn czerwone róże, a faceci od kobiet książki. Słyszałam, że w wielu księgarniach ma być do zakupionej książki dodawana w tym czasie czerwona róża w prezencie.

A wy jak macie zamiar obchodzić to święto?


12 kwi 2008 21:38:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Well, znając życie nijak. Główne imprezy będą miały miejsce generalnie tylko w Warszawie, w innych miejscach będzie to duuuużo mniej medialne wydarzenie. Szumne zapowiedzi reklamy w mediach skończą się zapewne jak to zwykle bywa...

Kalendarium jest jak na razie puste, za to jest ciekawy Katalog do pobrania tutaj: http://www.pik.org.pl/pl,Swiatowy_dzien_ksiazki.html

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 kwi 2008 23:07:25
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
A rok temu w Empiku nie było na Dzień Książki tej promocji 3 za 2? Bo coś mi się kojarzy, że tak właśnie było, co każe domyślać się, że i w tym roku będzie podobnie.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


13 kwi 2008 12:32:34
Zobacz profil
Post 
Jeśli wierzyć informacjom na tej: http://www.empik.com/empikultura/aktual ... azki,26610 stronie (są pewne powody, żeby wierzyć ;) ) w tym roku będzie nie tylko 3 za 2, ale też kilka innych atrakcji (weźmy np. "20 kwietnia, godz. 17.00 - czytanie dzieciom fragmentów książki Julek i Julka"). Po Warszawie ma też jeździć tramwaj z pisarzami w środku, książki w księgarniach mają być tańsze (nie znam dokładnych szczegółów) i w ogóle ma się sporo dziać.

Jeśli chodzi o mnie, to zapewne poświęcę kilka godzin na łażenie po księgarniach i Empikach. I tak uczczę Dzień Książki.


18 kwi 2008 21:52:50
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008 12:56:50
Posty: 55
Post 
A ja zrobiłam takie "cudo" :P


Obrazek

Tylko przyznam się szczerze nie ma gdzie wykorzystać.

A elementy wykorzystane w tym plakacie pochodzą z internetu. Jeśli kogoś uraziłam umieszczając jego pracę a on sobie tego nie życzy to proszę o kontakt. Usunę.

_________________
Run to the bedroom, in the suitcase on the left
You'll find my favourite axe
Don't look so frightened
This is just a passing phase
One of my bad days


One of my Turns - Pink Floyd


21 kwi 2008 20:05:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2008 12:55:59
Posty: 24
Post 
To nieprawda, że imprezy organizowane są tylko w Warszawie! Wystarczy odrobina dobrej woli i nawet w takiej mieścinie jak moja da się coś zrobic! U mnie będzie kilka spotkań w miejskiej bibliotece i duże promocje w księgarniach ;)


21 kwi 2008 20:09:46
Zobacz profil WWW
Post 
Hm... trzeba zobaczyć, co się dzieje w tym Empiku... A swoją drogą, to nie wiedziałam, że dzisiaj jest święto Książki... u mnie w szkole był tylko konkurś wiedzy o św. Jerzym, ale w zwiążku z tym, że jest patronem Anglii, a nie w związku z książkami


23 kwi 2008 18:47:28
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 mar 2008 21:17:38
Posty: 47
Post 
W Merlinie również są promocje, w Gandalfie dziś nie płacimy za przesyłkę krajową. Więc kupiłam dwie ksiązki. To jest moje uczczenie tego Święta :D


23 kwi 2008 20:59:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:06:33
Posty: 13
Post 
Z tym dniem książki jest podobnie jak z dniem kobiet, nie uznaję tych dni. Wolę kochać kobiety i czytać książki we wszystkie pozostałe dni roku, a nie od swięta :D)))


23 kwi 2008 21:56:21
Zobacz profil
Post 
A ja kupiłam te trzy książki w Empiku i zaoszczędziłąm 24,99 na "Szkole dla blondynek" :D


24 kwi 2008 14:09:44
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2008 22:52:32
Posty: 119
Post 
Każda okazja jest dobra, aby świętować- wczoraj kupując "Heban" dostałam 10% rabatu( akurat starczy na dwie gałki lodów:)) i różę. Niestety innych wydarzeń z tej okazji nie zaobserwowałam.

_________________
To było dawno i nieprawda!


24 kwi 2008 14:51:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
U mnie jak zawsze cicho i głucho... Wprawdzie w Empiku nie byłem, ale nigdzie nie było nic słychać. Skorzystałem tylko z rady Fragolino i również zamówiłem 2 książki w Gandalfie. I na tym też skończyłem świętowanie. No chyba że dorzucę do tego zaczęcie książki "Cień Saganami" Webera... Ale ogólnie dzień minął jak każdy inny.


24 kwi 2008 18:23:39
Zobacz profil WWW
Post 
u mnie tez cicho :)

//Edycja Kella:
To żeś się obudziła... +1 ost za spam


22 sie 2008 18:17:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: