Teraz jest 27 kwi 2024 20:42:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
moje pory roku 
Autor Wiadomość
Post moje pory roku
szlachetny
u góry szarość co łzawa
dywan złotawy na dole

próżny
piękna wszędzie biel czystości
gruba kurta niepraktyczna

naiwny
cudne odrodzenie w liściach
banalne aż serce staje

pusty
ciepłota na skórze człapie
ciepłoty narządów nie czuć

zagubiony
szukanie nieuchwytnego
łapanie siebie samego


19 lip 2008 15:50:42
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2008 12:01:40
Posty: 25
Post 
Musiałam przeczytać dwa razy zanim zrozumiałam związek tytułu z treścią, ale może dlatego że pory roku są cztery a strof masz tu pięć ;p Podoba mi się ten wiersz. Ostatnia strofa jest bardzo dobrym zakończeniem Twojego utworu. I ciekawie dobrałeś te określenia jak "naiwny", "szlachetny" itd. Jest dobrze ;)


20 lip 2008 11:39:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2008 12:48:35
Posty: 73
Lokalizacja: Bielawa
Post 
hm... a o co "come on"?
wybacz zupełnie nie rozumiem wiersza, gdyby nie tytul ciężko byłoby sie domyślić, że chodzi o pory roku. rozumiem, że metafory, niedopowiedzenia, urywane zdania, ale...:
"wiedzę buduje sięz faktów, tak jak dom z kamienia,
ale zbiór faktów nie jest wiedzą, tak jak stos kamieni nie jest domem."

Tak i zlepek słów niekoniecznie jest wierszem Drogi Frastie.
Niestety ten utwór mnie nie przekonuje.

_________________
/Nie ciesz się zanadto z tego, że dużo przeczytałeś i jeżeli nawet dużo zrozumiałeś, to cieszyć się powinieneś z tego, co byłeś zdolny zachować w pamięci./


22 lip 2008 7:20:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2007 18:52:04
Posty: 41
Post 
Myślę, że po prostu nie rozumiesz o co z wnim chodzi droga Taro. Poza tym każdy "zlepek słów" ma coś w sobie i może być wierszem, jeśli te słowa coś znaczą dla autora.

Frastie - nie wiem czy odbieram ten wiersz tak samo jak Ty. Ja widzę w nim smutek. Opisujesz wszystkie pory roku (bardzo ładnie) lecz to zakończenie jest po prostu smutne. Obojętnie czy jest to wiosna, lato, jesień czy zima, Ty starasz się odnaleźć siebie i związne z tym Twoje szczęście.

Po kilkukrotnym przeczytaniu wiersza uważam, że jest piękny, smutny ale jest też w nim odrobina nadziei.

Chciałabym poznać Twoją wersję. Co Ty w tym wierszu zakląłeś, bo tak na prawdę opisałam moje uczucia po przeczytaniu go i nie wiem czy tak jest czy to tylko moje "fantazje". :)

Życzę weny i szczęścia ;)

_________________
"Co ma być, to będzie, a jak już będzie, to trzeba się z tym zmierzyć."


28 lip 2008 19:05:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2008 20:47:56
Posty: 54
Post 
Hmmmm interesujące :) Ja odebrałam ten wiersz nieco inaczej. Najistotniejsza jest ostatnia strofa:
"zagubiony
szukanie nieuchwytnego
łapanie siebie samego"
Jestem zmienny jak pory roku , niby ten sam, ale wciąż inny. Czasami szczęśliwy i naiwny , w wiosennym nastroju ; innym razem zmeczony i spalony żarem życia Czasami jestem jak zima, zapadam w letarg. Wciąz próbuję dowiedziec się jaki jestem, ale zagadka pozostaje nierozwikłana.


28 lip 2008 23:19:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Pewnie masz rację, mouse, z tym że słowo "zagubiony" sugerowałoby jednak jakiś problem, przynajmniej brak jednoznacznej odpowiedzi.
Wiersz nie jest zły, bo coś autor chce przekazać, i to coś istotnego: coś o sobie. Może to, że jest zagadką nie tylko dla innych, ale i dla samego siebie.

Jeśli zaś chodzi o formę, to niestety, mam wrażenie, że ten i inne wiersze są fragmentami troche "niedogotowane".
W którym momencie? Jak dla mnie np. "łzawa szarość" i "ciepłota narządów" budzą ambiwalentne odczucia.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


29 lip 2008 0:07:39
Zobacz profil
Post 
hhmmm... zainteresował mnie ten wiersz. w niektórych momentach można to odebrać że opisujesz człowieka. :)
Wiesz bardzo mi się podoba, ale brakuje mu w sobie tego... "czegoś".

Lecz po przeczytaniu wiersz przynajmniej 4 razy, wywnioskowałam, że jednak to "coś" jest jednak w tym wierszu. Gratuluję dobrze dobranych słow jak np. : naiwny, próżny, zagubiony, a nie jak to robią niektóży : fajny, itd. ( co bardzo mnie wkurza ;))
Życzę Ci żebyś pisał coraz to więcej wierszy i coraz wspanialszych, abyś się wspinał po szczeblach drabiny do sławy i zrozumienia przez wielu ludzi dla twoich wierszy :)


01 sie 2008 9:43:44
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2008 1:26:42
Posty: 26
Post 
Świetny pomysł na wiersz, chodzi mi o te pory roku. Tylko moj chyba troche zbyt ścisły umysł się dziwi: czemu w wierszu jest ich 5? ;)

_________________
Pozdrawiam


13 sie 2008 14:00:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron