Teraz jest 03 maja 2024 12:40:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2010 0:17:58
Posty: 6
Post Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Witam
Jestem przed zakupem nowego czytnika. Posiadałem wcześniej Hanlina oraz Bebook 6''.
Poszę o porady, propozycje w wyborze jak najbardziej jasnego wyświetlacza. Wyżej wymienione za szare były dla mnie przy czytaniu ksiązek. Myślę teraz o Kindle 3 lub może onyx boox 60 bo wyczytałem że jakośc jest już lepsza ? jak to porównac

dziękuję


18 lis 2010 0:31:34
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Kindle 3 w takim wypadku wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 lis 2010 0:43:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2010 0:17:58
Posty: 6
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Już mam, będzie to czytnik z wyświetlaczem Perl. czyli następcą Vizplex jeśli dobrze napisałem i znalazłem. Ten drugi"" właśnie był w wymienionych przeze mnie posiadanych czytnikach., szare bardzo. dlatego zakończyłem przygodę szybko z czytnikami. Wiem, że teraz też muszę miec dobre oświetlenie by przyjemnie czytac na nich.

Może Mori mógłbyś wymienic czytniki z tą technologią "Pearl"? jakie obecnie w sprzedaży.
interesują mnie 6'' lub 7'' jeśli są, bo 9'' to za duży.
Prawdopodobnie Kindla kupie ale jeszcze się wstrzymam, poczekam , zobacze na Wasze komentarze


18 lis 2010 1:19:00
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Amazon Kindle 3, Sony PRS-650 oraz Sony PRS-950 (7"), bo Sony PRS-350 ma 5", a Amazon Kindle DX 2 ma 9.7".

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 lis 2010 1:27:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2010 0:17:58
Posty: 6
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
a Ty który byś wybrał będąc na moim miejscu z wymienionych przez Ciebie?


18 lis 2010 1:33:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2010 0:17:58
Posty: 6
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
lub napisz według miejsc, od pierwszego, dzięki z góry


18 lis 2010 1:34:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Nie sprecyzowałeś swoich wymagań poza tym, że chcesz coś z Pearlem. Ja osobiście kupiłbym sobie Kindle DX 2, bo mnie eClicto do 6" wystarcza. Gdybym miał kupować kolejny czytnik dla rodziny, wybór padłby na Kindle 3, bo jest najtańszy, a mimo to bardzo dobry. PRSów nie kupiłbym dlatego, że nie jest mi ekran dotykowy aż tak potrzebny, a do tego są dla mnie osobiście strasznie drogie (w porównaniu do K3).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 lis 2010 1:55:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
kimbo napisał(a):
Już mam, będzie to czytnik z wyświetlaczem Perl. czyli następcą Vizplex jeśli dobrze napisałem i znalazłem. Ten drugi"" właśnie był w wymienionych przeze mnie posiadanych czytnikach., szare bardzo. dlatego zakończyłem przygodę szybko z czytnikami. Wiem, że teraz też muszę miec dobre oświetlenie by przyjemnie czytac na nich.
Jeśli pisząc "szare" miałeś na myśli litery - to rzeczywiście Pearl ma wyrażnie pogłębioną czerń i to będzie widoczny postęp. Jeśli natomiast miałes na myśli szare tło to tu nie ma zmian - jest tak samo szare jak na Vizplex-ie, który znasz.
Podsumowując: Vizplex - kontrast 8:1 a Pearl - kontrast 10:1 :)
Na Sipix-ie jest gorzej, może ktoś zmierzy bo nie podają ...

_________________
W Obrazek też ;)


18 lis 2010 11:26:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Dla zabawy :) próbowałem na tym zdjęciu obliczyć: http://www.the-digital-reader.com/wp-co ... oyo-K3.jpg - ale bardzo ciężko uzyskać wartość czerni. Skasowałem z posta te obliczenia, bo nie mają sensu, nie da się czerni porównać, bo jest zbyt mało czarnych pikseli (te co są, są rozmyte), a w takim wypadku nie da się ocenić kontrastu.

PS. Gdyby ktoś zrobił zdjęcie czytników wyświetlających bardzo duże litery albo obrazek z dużą ilością czerni to dałoby się obliczyć. :)

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


Ostatnio edytowano 18 lis 2010 12:58:59 przez Magnes, łącznie edytowano 1 raz



18 lis 2010 12:56:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Czy tylko mnie Sipix przypomina niepodświetlany wyświetlacz kwarcowego kalkulatora?


18 lis 2010 12:58:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Nie sugeruj się zdjęciami, bo kolorystyka na nich może być mocno przekłamana.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


18 lis 2010 13:00:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Muszę chyba się wybrać z kundelkiem pod pachą do jakiegoś sklepu sprzedającego czytniki Prestiggio albo Empiku.


18 lis 2010 13:20:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2010 0:17:58
Posty: 6
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
zdecydowałem; będzie to amazon kinde 3. Zakupie w poniedziałek na amazon.co.uk/

Tak, miałem na myśli szare tło. Wiec jakikolwiek bym nie kupił to nie będzie lepiej z tego co się zorientowałem.
No chyba że ala czytnik z wyświetlaczem LCD ale od tego mam kompa to wystarczy.


Pewnie nie prędko to się zmieni, "szare tło"

Jak to jest z kolorywymi czytnikami e-ink, też takie szare tło mają?


19 lis 2010 0:19:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Tak. A na dodatek na razie nie ma ich wcale.
Kindle niestety nie zamówisz na razie, obecnie sprzedają tylko na swój rynek, jeśli chcesz już kupić czytnik w najbliższym czasie, to jednak musisz zdecydować się na coś innego (albo kupić z allegro - im szybciej tym taniej znajdziesz tam Kindle). Jak teraz zamówisz, to w styczniu przyjdzie dopiero (jak nie później, trudno powiedzieć).


19 lis 2010 1:40:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
kimbo napisał(a):
zdecydowałem; będzie to amazon kinde 3. Zakupie w poniedziałek na amazon.co.uk/
Jak to jest z kolorywymi czytnikami e-ink, też takie szare tło mają?


Jesli nie mieszkasz w Anglii to zakup wylacznie na Amazon.com (obecnie trzeba niestety dlugo czekac).

Kolorowego czytnika nikt z nas w reku nie mial. Glownie dlatego, ze premiera pierwszych bedzie w marcu 2011 r. I do tego w Chinach. Kolor uzyskuje sie w nich poprzez dolozenie filtra na wyswietlaczu e ink pearl, wiec raczej nie maja wiecej bieli w bieli


19 lis 2010 8:13:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron