Teraz jest 26 cze 2024 16:23:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Mały notatnik z epapierem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2011 21:35:40
Posty: 3
Post Mały notatnik z epapierem
Szukam urządzenia z epapierem, które będzie mi służyć jako kieszonkowy notes - coś gdzie będę mógł szybko odręcznie (nie klawiaturą) zapisać kilka słów, a potem do tego wrócić. Przepraszam niezainteresowanych, ale chyba nie ma w internecie lepszego miejsca, żeby zadać to pytanie związane z epapierem mimo, że to dział o czytnikach, a nie notesach. Przejrzałem historię forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości.

W skrócie chodzi o możliwości notowania jak w telefonie Samsung Note, ale z epapierem - czyli niewielki rozmiar, niezawodne i wygodne rejestrowanie pisania odręcznego i zmieniania stron notatnika. Nie wymagam OCR - wystarczy, że sam będę w stanie odczytać co napisałem :-) Wiem, że powstały prototypy przystawki z epapierem do Note, ale obecnie są wciąż niedostępne, a sam telefon jest koszmarnie drogi.

Niestety z moich długich poszukiwań wynika, że żadne współczesne urządzenie nie spełnia tych warunków, albo dotykowy ekran bez możliwości wygodnego pisania ręcznego (np. Kobo Mini), albo ogromny rozmiar (np. Onyx M92). Na mojej liście zostały tylko historyczne czytniki: Hanvon 518, Sony PRS-350 czy iriver cover story...

Czy ktoś z Forumowiczów wie może o jakichś innych alternatywach, ewentualnie ma doświadczenie który z wyżej wymienionych reliktów najlepiej sprawdzi się jako notes?

A może ktoś znalazł sposób jak zmusić wyświetlacze IR do słuchania jakiegoś rysika? Jak dotąd najlepiej sprawdzały... patyczki do uszu, ale i tak gubią linie przy szybkim pisaniu...


27 lip 2013 18:09:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Mały notatnik z epapierem
Są czytniki Onyx Boox z rysikiem 6-calowe, np.:
A62S Evolution
A62 Flex HD
Oczywiście ich niewielki rozmiar jest kwestią względną i dyskusyjną, podobnie jak dyskusyjne jest polecanie Onyksów. Zatem tylko informuję, że takie są. ;)


27 lip 2013 20:06:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2013 22:56:08
Posty: 33
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Mały notatnik z epapierem
Nie wiem czy w ogóle jakiś czytnik jest w stanie spełnić Twoje wymagania. Może lepiej jakiś smartfon albo tablet? Panele dotykowe w czytnikach raczej nie są precyzyjne, bo służą jedynie do puknięcia palcem w jakąś ikonkę czy słowo i nic więcej.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Onyx M92 - pisanie działa tam bardzo fajnie.

_________________
Leon Instruments
Elektronika dla zawodowców :)


27 lip 2013 21:51:49
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Mały notatnik z epapierem
Mam A62s z rysikiem - nie wyobrażam sobie używania go do notatek - jest zwyczajnie zbyt mało precyzyjny. Rysik może się przydać do (zgrubnego) zaznaczenia fragmentu PDF-a, ale na pewno nie do pisania.

Moim zdaniem nie znajdziesz żadnego czytnika, który sprawdzi się dobrze w roli notatnika. Lepiej poszukać tableta/telefonu co ma i tę zaletę, że masz oprogramowanie w rodzaju evernote które wszystko zsynchronizuje. Czytniki (no, poza sony prs-2) tej możliwości nie mają.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 lip 2013 0:01:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2011 21:35:40
Posty: 3
Post Re: Mały notatnik z epapierem
Dziękuję za komentarze.
Onyxy wszystkie odpadają, bo są zbyt duże.

Czy wszystkie Sony PRS mają ten sam rodzaj dotyku i rysika co Onyx A62s który Vroo określił jako mało precyzyjny? Jeżeli tak to chyba zdecyduję się na Hanvon N518 (na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=V7jY0I6ivKw w 10 minucie wygląda na to, że się sprawdza, a sam rysik wydaje się podobny do tego z Galaxy Note). Jeżeli jednak rysik w Sony PRS 350 jest wystarczająco dokładny to wolałbym jego...

Czy ma ktoś któryś z tych dwóch wymienionych wyżej czytników i mógłby podzielić się doświadczeniem pisania odręcznych notatek? A może ktoś chciałby się pozbyć takiego starocia żebym sobie sam mógł opinię wyrobić, bo widzę że kupno takich starych urządzeń obecnie to kolejne wyzwanie...


28 lip 2013 11:25:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Mały notatnik z epapierem
Po względem responsywności, czasu działania na jednym cyklu baterii, trwałości i stosunku jakości do ceny, ołówek z papierowym notesikiem jednak pobije spokojnie każdy czytnik z eInk.
Co innego jest coś w miarę czytelnie napisać, a co innego pospiesznie nabazgrać, by pokazać, że jest taka opcja.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


28 lip 2013 12:21:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2637
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Mały notatnik z epapierem
Sony PRS-T2 ma rysik i nawet integrację z Evernote (po wifi). W sieci krążą plotki o nowym czytniku tej firmy, który ma się ukazać lada dzień. Może to jest jakiś trop i warto się nimi zainteresować?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


03 sie 2013 9:06:02
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: