Teraz jest 19 kwi 2024 1:41:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Tess Gerritsen 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2007 10:46:16
Posty: 12
Post Tess Gerritsen
Narawdę polecam ksiązki autorstwa Tess, jezeli lubicie thrillery medyczne (Robin Cook) to cos dla was. Osobiscie moja ulubiona powieścią jest "Grzesznik" mimo ze 3 część serii Rizolli/Isles (moze dlatego ze dopadlam ją jako pierwszą).

Obecnie nie moge sie doczekać jak przyssam się do do "Klubu Mefista" ciekawe czym teraz mnie zaskoczy...

A co wy sądzicie? :)
------------------ Dodano: Wczoraj o 0:28:36 ------------------

Zapomniałam dodać ze obiecuje ze jutro (dzis) dodam Tess w bibliotece dla zainteresowanych :)

Przepraszam za male opoznienie ale jak tylko bede mogla to dodam te ksiazeczki, bo po ilsci odpowiedzi widze ze nie wiele osob czytalo jej powiesci

Pozdroki


12 mar 2008 1:28:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Tess Gerritsen - "Dawca".
Doktor Abby DiMatteo przeszczepia serce siedemnastoletniemu chłopcu. Podjęła taką decyzję mając do wyboru jego i bogatą, czterdziestosześcioletnią, kobietę. Jej przełożeni są tym zbulwersowani. Choć wcześniej było tylko jedno serce do przeszczepu, teraz, niemal natychmiast, znajduje się drugie. Zaintrygowana tym faktem kobieta, chce wiedzieć coś więcej o dawcy. Prowadzi własne śledztwo, które nie podoba się dyrekcji...

"Dawca" to doskonały thriller poruszający jakże aktualne sprawy. Wielokrotnie byłem świadkiem dyskusji na temat celowości oddawania organów do przeszczepów. Korupcja, łapówkarstwo, to problemy ogólnoświatowe. Bogatych stać na kupno organów i wykonanie operacji, biedni muszą zazwyczaj umierać. Rozumię więc wątpliwości wielu ludzi. Uważam jednak, że nieważne kto dostanie organ, czy będzie to legalnie, czy nie, czy to ktoś bogaty, czy biedny. Najważniejsze jest uratowanie komuś życia.


18 kwi 2008 18:01:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Nie jestem na 100% pewien ale książki "Dawca" i "Żniwo" to jest jedna i ta sama książka (Harvest) ale wydana i przetłumaczona przez różne wydawnictwa stąd inne tytuły.
Czytałem "Żniwo" i z opisem "Dawcy" zgadza się nazwisko głównej bohaterki i zarysowany problem.

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


19 kwi 2008 18:04:27
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Ja tu tylko kopiuje. Ale prawdopodobnie masz rację, bo angielskie tytuły Bnetka listuje jako Harvest (nie ma to jak tłumaczyć to jako Dawca) - zatem usunąłem. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Edit: Zgłosiłem i na Bnetce, tam też już dokonano poprawy. Jeszcze raz dzięki za czujność!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


Ostatnio edytowano 20 kwi 2008 13:18:41 przez Mori, łącznie edytowano 2 razy



19 kwi 2008 21:53:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Brutalny, z makabrycznym pomysłem, lecz doby, trzymający w napięciu thriller. Tak jednym zdaniem określam powieść "Chirurg".

Tytułowy Chirurg to zabójca, nazywany tak przez media. Jego ofiarami są młode kobiety, które zabija przeprowadzając na nich zabieg wycięcia macicy bez znieczulenia.
Główna bohaterka powieści - Catherine Cordell, to lekarz-chirurg, kobieta, która przed dwoma laty przeżyła prawdziwy horror. Cudem udało się jej ujść z życiem mordercy, którego zbrodnie były podobne do morderstw Chirurga. Wówczas Catherine zastrzeliła go. Teraz poczuła się znowu zagrożona. Co jednak może łączyć te dwie sprawy?
Tess Gerritsen ciekawie pokazuje nam kolejne etapy śledztwa, konstruuje intrygę, która trzyma w napięciu i niemal do końca nie wiemy, kto jest mordercą.
Książkę polecam wielbicielom thrillerów.


20 kwi 2008 13:11:26
Zobacz profil
Post 
hej:) jak na razie przeczytałam jedną książkę Tess Gerritsen - "Sobowtóra", i to zupełnie przypadkiem. Teraz jednak wiem, że na pewno powrócę do czytania Jej książek. T.G. pisze w bardzo ciekawy i wciągający sposób. Myślę, że nie jest przesadzone nazwanie autorki mistrzynią thrillera medycznego, lepszą od Robina Cooka. Moim zdanie pisze ona w ciekawszy sposób i mnie monotonny niż Cook. :)


24 sie 2008 10:23:49
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2008 19:53:15
Posty: 25
Post 
Ostatnio przeczytałam ,,Klub Mefista" Tess Gerritsen i muszę przyznać, że już dawno nie czytałam tak wciągającej książki.W powieści tej mamy tu do czynienia z tajemniczym seryjnym mordercą, który na miejscach zbrodni pozostawia satanistyczne symbole.Książka jest bardzo mroczna. Czytając ją kilkakrotnie ciarki mi przeszły po plecach. Czyta się bardzo szybko, nie ma dłużyzn. Fabuła jest niezwykle ciekawa i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Z pewnością nie jest to typowy thriller medyczny w stylu Robina Cooka. Mogę polecić ją każdemu, kto jeszcze nie czytał żadnej pozycji Tess Gerritsen. Według mnie jest ona równie dobra jak powieści pana Cooka.


03 wrz 2008 20:44:52
Zobacz profil
Post 
czytałam "chirurga". faktycznie sprawnie napisana. zaskakuje rozwiazaniem. kusi mnie, żeby sięgnac po inne ksiazki tej pani.


19 wrz 2008 11:33:25
Post 
Choć nie lubię kryminałów a tym bardziej thrillerów to tę książkę, poleconą mi przez brata, przeczytałam jednym tchem. Moge polecić z czystym sercem. Jest rewelacyjna. Na pewno pisarce przydała sie jej znajomość medyczna bo akcje są opisywane bardzo realistycznie i dokładnie.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 10:14:25 ------------------
Zapomniałam napisać że chodzi mi oczywiście o książkę "Żniwo" :-D, przepraszam.


07 paź 2008 10:14:25
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lis 2009 19:50:31
Posty: 1
Post Re: Tess Gerritsen
Witam

Też jestem fanem Tess Gerritsen. Na półce mam prawie wszystkie jej książki. Brakuje mi tylko Sobowtóra i Infekcji.

Z racji tego że uczę się tworzyć strony www postanowiłem stworzyć stronkę o Tess i jej twórczośći. A to co z tego wyszło --> http://www.tessgerritsen.za.pl

Mam nadzieję że stronka się spodoba. W razie jakiś uwag bądź propozycji do mojej stronki napiszcie do mnie. Kontakt znajdziecie na stronie.
------------------------------------------------------
Wracając do książek Tess jedyną książka, która mnie za bardzo nie wciągnęła i nie podobała się to Ogród Kości. Strasznie ciężko mi się tą książkę pisało, w porównaniu z innymi jej książkami czytanymi w weekend.


06 lis 2009 19:52:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron