Teraz jest 24 kwi 2024 5:41:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Krąg - Mats Strandberg, Sara B. Elfgren 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Krąg - Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
Nowa powieść szwedzkich autorów, jak w temacie. Ponoć hicior na zachodzie, dla mnie intrygująca nowość. Dam jej szansę, bo pomimo szukania nie znalazłem książki która była by i mroczna, z elementami paranormalnymi itd. Czyli to co mamy często w grach, a w książce zostało pominięte.

Poniżej opis: Małe, otoczone gęstymi lasami miasteczko Engelfors. Sześć dziewcząt właśnie rozpoczęło naukę w liceum. Nic ich ze sobą nie łączy – z wyjątkiem tego, że wszystkie ścigane są przez starodawne zło.
Zaraz po rozpoczęciu pierwszego semestru w szkolnej toalecie znalezione zostaje ciało martwego ucznia. Wszyscy podejrzewają samobójstwo, wszyscy z wyjątkiem tych, którzy znają prawdę.
Pewnej nocy, gdy na niebie pojawia się czerwony księżyc, dziewczyny spotykają się w parku. Nie wiedzą jak, ani dlaczego się tu znalazły. Odkrywają, że drzemią w nich tajemne moce, a ich życiu zagraża niebezpieczeństwo.
Od tej chwili szkoła staje się dla nich sprawą życia i śmierci – i to dosłownie. Muszą nauczyć się współpracować ze sobą pomimo dzielących je różnic i okiełznać przebudzone w nich moce. Czas ucieka. Coś tajemniczego je nawiedza i jeżeli tego nie odnajdą, nie zniszczą, to coś odnajdzie je...
Piszcie jak znacie tych autorów. A może znacie inne tytuły o takiej tematyce?


17 paź 2012 13:52:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Krąg - Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
Niespecjalnie się interesuję tego typu literaturą, wiec nie kojarzę nic podobnego, ale ten Krąg wzbudził moje zainteresowanie wczoraj w empiku i nie wykluczam bliższego poznania ;)

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


18 paź 2012 12:56:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2012 18:30:55
Posty: 11
eCzytnik: tablet
Post Re: Krąg - Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
A ja wręcz przeciwnie przepadam za takimi książkami! Ta akurat jest dodatkowo z czarnej serii - wiem, bo na nią czekałam ;) dziś lub jutro będzie dostarczona ;)


18 paź 2012 15:26:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Re: Krąg - Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
Brzmi ciekawie - mam "młodszych" do obskoczenia prezentowo :) wiec skłaniam sie ku zakupowi :)


29 lis 2012 15:50:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron