Teraz jest 25 kwi 2024 17:44:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
sony PRS-T1 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: sony PRS-T1
świetnie!
właśnie czekałem, aż w końcu ktoś u nas go będzie miał.
ja zastanawiam się nad zmianą mojego super kochanego PRS-505 np właśnie na T1, przez co od 4 dni męczę calibre i epuby - wcześniej book designer i tylko lrfy ;) - calibre podoba mi się coraz bardziej, jeśli się przełamać i trochę pomęczyć na początku okazuje się świetnym i przemyślanym programem.

wracając do czytnika - jak z plastikiem? chociaż w miare porządny? dobrze się trzyma?
a kindle są aluminiowe?

zastanawiam się jak z androidem - czytałem, że są zwiechy i problemy niektózy mieli z kolekcjami i ich usuwaniem.
czytałem, że ekran lepszy niż w kindle - bardziej wyraźny i że T1 jest szybszy niż poprzednicy.

ekran pearl - a poprzednie prs'y nie miały pearl?

zamówiłeś z jakimś dodatkowym etui?
z tym rysikiem to faktycznie głupio wymyślili, ,żeby chociaż etui do czytnika miały miejsce na rysik
oczywiśćie ładowarki nie dodali?:P


23 paź 2011 12:37:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2011 17:28:21
Posty: 2
eCzytnik: PRS-T1
Post Re: sony PRS-T1
Witam, to mój pierwszy post na tym forum, dzień dobry wszystkim :)
Chcę kupić ten czytnik. Możesz powiedzieć, gdzie i za jaką cenę go kupiłeś?
W Polsce to chyba niemożliwe?

pozdrawiam


23 paź 2011 17:34:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: sony PRS-T1
na allegro jest dostępny - wysyłka z USA


23 paź 2011 17:51:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2010 14:12:51
Posty: 11
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: sony PRS-T1
Witam ponownie

Spróbuje odpowiedzieć po kolei :)
- plastik dosyć porządny z przodu -taki trochę jak politura fortepianu - paluchy znać, ale to tylko wąskie ramki, więc ujdzie.
- tył plastik matowy, chropowaty - moim zdaniem będzie się "ładnie" rysował bez etui.
- na razie bawie się nim od kilku dni dopiero - ale dosyć intensywnie go męczę wrzucając, kasując i przerzucając różne ksiązki - na razie się nie zwiesił
- Nowe sony mają Pearl (seria PRSx50 i T1). Ja mam starszą serię PRSx00 - tak jeszcze była bez perla.
- zamówiłem razem z Reader WiFi Standard Cover - jakość etui trochę mnie rozczarowała, ale jest bardzo dobrze spasowane do czytnika (trzyma czytnik za same brzegi - żaden uchwyt nie wyłazi na przód czytnika)
- ładowarki oczywiście nie ma; zmienili także gniazdo USB z tego standardowego na takie cieniutkie (jak np. mają nowe Blackberry Bold - to jest chyba microUSB - nie jestem pewien)
- ale chociaż dali kabelek USB do komputera/ładowarki
- na rysik nie ma miejsca nawet w etui - ale rysik ma zawinięty koniec - można go założyć za etui lub brzeg kieszeni - jak długopis
- czytnik kupiłem bezpośrednio ze stanów ($149)

Jeszcze takie:
- bardzo fajne skalowanie tekstu na ekranie - ma możliwość obcięcia marginesów (czyli rozszerzenia tekstu na całą szerokość ekranu). Stary Sony robił to automatycznie - ten ma automatycznie i ręcznie (super to zadziałało przy PDF, który miał szerokie marginesy. Nie rozwalił tekstu, tylko rozszerzył i proporcjonalnie powiększył czcionkę.

Jak coś jeszcze (nie)fajnego odkryję - napiszę.

Pozdr.
Tomek


23 paź 2011 20:41:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: sony PRS-T1
ciekaw jestem, czy można by ten czytnik ładować ładowarką od telefonu, gdzie końcówką jest właśnie micro usb - pozbyłybm się jednej dodatkowej łądowarki w podróży wtedy - chodzi mi oczywiście o napięcia, natężenia itp, czy by nie zaszkodziły takie z łądowarki telefonicznej.

coraz większą ochotę sobie robię na ten czytnik a święta już niedługo ;)

jakby były jakieś problemy, zwiechy itp, daj znać :) - oby nie.


23 paź 2011 20:56:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2011 9:01:08
Posty: 30
Post Re: sony PRS-T1
Mnie interesuje jak się spisuje przeglądarka internetowa. Korzystanie z Google Readera, czytanie blogów.


24 paź 2011 20:50:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 8:37:12
Posty: 1
Post Re: sony PRS-T1
Bambosz napisał(a):
- czytnik kupiłem bezpośrednio ze stanów ($149)

A z jakiego sklepu, dokładnie, kupiłeś? Ile kosztowała przesyłka? Policzono jakieś cło? I jeszcze: jak wygląda sprawa z gwarancją?
Dzięki z góry za odpowiedzi.


27 paź 2011 8:39:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2010 14:12:51
Posty: 11
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: sony PRS-T1
Cześć,
Czytnik kupił mi znajomy w Stanach a następnie wysłał mi jako prezent. Zamówił bezpośrednio ze strony sony.com.
Niestety - tu rozczarowanie :( - znajomy określił wartość przesyłki i w tym momencie zostałem "zaproszony" do Urzędu Celnego, aby opłacić dodatkowe 116 bodajże zł podatku.
Z marnych 3% cła mnie zwolnili bo prezent nie przekraczał kwoty 150EUR - łaskawcy ;) .
I tyle...

Harnas - niestety nie używam czytnika do czytania blogów czy newsów, więc nie pomogę. Przeglądarkę internetową też odpaliłem, no i działa, ale także nie w tym celu kupiłem czytnik, więc nie poświęciłem jej zbyt dużo uwagi.
Przeglądałem jedynie chwilę jakieś Allegro i podobne strony. Fajnie jest jak się ją odwróci w landscape. Niestety czytnik odświeża cały ekran, nawet przy odświeżaniu elementu strony, więc trochę to wszystko często miga na niektórych stonach.

A wogóle to nie da się na czytniku przeglądać forum eksiazki.org, bo białe listery na czarnym tle wyglądają bardzo kiepsko na e-ink'u.
Admin mnie czyta? Jesli tak to sorrry :|, ale to fakt - może by tak nowy design forum? e-ink'ompatybilny :) ?

Pozdrawiam
Tomek


27 paź 2011 22:11:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: sony PRS-T1
Bambosz napisał(a):
A wogóle to nie da się na czytniku przeglądać forum eksiazki.org, bo białe listery na czarnym tle wyglądają bardzo kiepsko na e-ink'u.
Admin mnie czyta? Jesli tak to sorrry :|, ale to fakt - może by tak nowy design forum? e-ink'ompatybilny :) ?

Admin czyta, admin nawet wie, że to nie dział na to. Co więcej - są tu skórki jasne, dostępne po zalogowaniu. Są też ustawione dla gości, którzy otwierają forum używając przeglądarki w Kindle, powinno też być w Booxie. Skoro adminowi nikt nie powiedział, jak przeglądarka w Sony się przedstawia, to jakiej reakcji (oprócz wyciągnięcia szklanej kuli) się od admina wymaga? Sorrry :|

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 paź 2011 22:38:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 14:28:49
Posty: 30
Post Re: sony PRS-T1
Mori napisał(a):
Bambosz napisał(a):
A wogóle to nie da się na czytniku przeglądać forum eksiazki.org, bo białe listery na czarnym tle wyglądają bardzo kiepsko na e-ink'u.
Admin mnie czyta? Jesli tak to sorrry :|, ale to fakt - może by tak nowy design forum? e-ink'ompatybilny :) ?

Admin czyta, admin nawet wie, że to nie dział na to. Co więcej - są tu skórki jasne, dostępne po zalogowaniu. Są też ustawione dla gości, którzy otwierają forum używając przeglądarki w Kindle, powinno też być w Booxie. Skoro adminowi nikt nie powiedział, jak przeglądarka w Sony się przedstawia, to jakiej reakcji (oprócz wyciągnięcia szklanej kuli) się od admina wymaga? Sorrry :|

Korzystając z okazji. Dałoby się zrobić, żeby na jasnej skórce (GlossyBlue) linki były jakoś wyróżnione?


Ostatnio edytowano 28 paź 2011 19:12:59 przez Mori, łącznie edytowano 1 raz

Proszę zgłaszać takie rzeczy w odpowiednim dziale. Dziękuję - Mori.



28 paź 2011 19:12:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2011 18:58:45
Posty: 2
eCzytnik: Sony PRS-600
Post Re: sony PRS-T1
Brak LRF trochę mnie hamuje, to tej pory wszystko wrzucam na swoją 600stke właśnie w LRF i jest ok bez problemu z czcionkami itp

Jak to natomiast wygląda z konwersją powiedzmy .rtf, .pdf do epubu?

pozdrawiam
Maciek J.


06 lis 2011 14:17:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: sony PRS-T1
mnie brak lrf też trochę wystarszył, bo nie używałem innych formatów, ale w 3 dni, poznałem dość dobrze calibre (wcześniej book designer i reader library), polubiłem calibre, poprzerabiałem sobie pdfy, rtf na epuby - wolałem tak niż z lrf, bo tam miałem pogrubioną czcionkę, używam ariala któa bardzo mi się spodobała i jestem ogólnie zadowolony.
wcześniej miałem może troche większą ręczną kontrolę nad tym co wyjdzie mi z lrfie, ale calibre fajnie wiele rzeczy automatyuje a i też daje radę i mam z grubsza wszystko tak jak chce.

do tego epub z zaimplementowanymi czcionkami otwiera się równie szybko jak bez czcionek w pliku, czego o lrfach powiedzieć nie mogę, przynajmniej jeśli chodzi o mój czytnik, te z załączonymi czcionkami otwierały się ślamazarnie i długo przewracały strony.

do tego zniknął problem długiego formatowania lrfów w czytniku albo formatowania książki która czytałem, przestałem, wróciłem po tygodniu i znowu formatował.
epuby czasem formatuje na początku, ale nie każde, na 300 epubów może 10 formatował przy otwarciu.

więc ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony i żałuję, że wcześniej nie zmusiłem się do poznania calibre i przejscia na epub :)


06 lis 2011 14:52:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2011 18:58:45
Posty: 2
eCzytnik: Sony PRS-600
Post Re: sony PRS-T1
Czyli generalnie nie ma co się przejmować. Popróbuje z epub na 600setce, tylko muszę popatrzeć co tam z tymi czcionkami się będzie działo (w sensie implementowania?)

Edit:

ok, opanowałem ;) pytanie: za cholere nie udaje mi się zrobić wyjustowanego tekstu. Każda konwersja powoduje jedynie wyrównanie do lewej... jest na to jakaś magiczna sztuczka w Calibre?


06 lis 2011 16:52:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2011 14:17:14
Posty: 2
Post Re: sony PRS-T1
Witam, zastanawiam się właśnie nad zakupem e-readera. Waham się pomiędzy nowym Kindle a PRS-T1. Prosiłbym o informację czy na nowym modelu Sony występują jakiekolwiek problemy z polską czcionką - chodzi mi tu głównie od pliki .pdf ? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź - sprawa nagli ;)


10 lis 2011 14:56:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: sony PRS-T1
W PDFach zazwyczaj nie ma problemów z żadnymi fontami (o ile nie są jakoś cudacznie zrobione), tyle, że na 6" ich czytanie nie jest przesadnie wygodne...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 lis 2011 15:06:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron