Teraz jest 24 kwi 2024 18:55:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Prs-600 Walka z polskimi znakami 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sie 2011 9:56:41
Posty: 8
eCzytnik: Sony Reader prs 600
Post Prs-600 Walka z polskimi znakami
Witam! Kupiłem niedawno prs 600, i problem wiadomy - brak polskich znaków. Czytałem cały czas w pdfie ale nie jest to zbyt wygodne, szczególnie w porównaniu do innych formatów.
Czytnik sflashowałem rosyjskim flasherem, dodało mi zegar który jest zawsze widoczny i... polskie znaki, ale tylko i wyłącznie w menu (np wcześniej ziemiański był z szlaczkami, teraz normalnie go pokazuje) ale niestety jak już odpalam książkę poskich znaków nie ma. Próbowałem dzisiaj wgrywać książki poprzez calibre, formatując z innych formatów do epub, ale polskich znaków nadal brak. Przełom nastąpił kiedy dałem podczas konwertowania "transweruj znaki unicode do ASCII" bo szlaczki zniknęły i pojawiły się normalne litery ale niestety bez ogonków, czyli wszystkie ńćźąęł, są normalnymi literami. Niby da się czytać, ale mimo wszystko chciałbym mieć wszystko tak jak powinno być.

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić ? W calibre próbowałem kodowania cp 1250 bo na necie przeczytałem że obsługuje polskie znaki, ale nic to nie dało.

Z góry dziękuję za pomoc, bo już naprawde powoli osiągam wyższe stany frustracji : D


08 sie 2011 10:06:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
Zagadnienie jest doskonale znane i rozwiązane

http://forum.eksiazki.org/epub-f157/polskie-znaki-w-epub-na-sony-prs-505-t8395.html

http://www.epub.republika.pl/epub.htm


08 sie 2011 10:40:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sie 2011 9:56:41
Posty: 8
eCzytnik: Sony Reader prs 600
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
Czyli rozumiem że nie ma łatwego sposobu żeby czytnik w każdym formacie czytał polskie znaki?
Wiem, że wszystko jest do zrobienia, rozumiem to całkowicie, ale walcze z tym wszystkim od dobrych paru godzin, myślałem że całą swoją kolekcje książek które posiadam na półce, a które ściągnąłem żeby mieć na czytniku będe mógł normalnie użytkować bez żadnych problemów, a od samego początku nic tylko zawód.

A co do znanego i rozwiązanego zagadnienia, czytałem, nie wiedziałem że to będzie po prostu działać pod prs 600 :)


08 sie 2011 11:55:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
bkwas napisał(a):
A co do znanego i rozwiązanego zagadnienia, czytałem, nie wiedziałem że to będzie po prostu działać pod prs 600 :)



Ja też nie wiem, czy będzie działać, ale to zdaje się generalna przypadłość

W linkowanym powyżej wątku masz wypowiedź forumnowicza Padman

Cytuj:
Większość czytników obsługujących Adobe DRM nie wyświetla poprawnie ePUBów z polskimi czcionkami (dokładnie - z alfabetu innego niż Western). Wynika to z tego, że doobsługi ePUB używają silnika Adobe Digital Editions (w wersji mobilnej), który jak wszyscy wiemy nie wyświetla czcionek prawidłowo. Rozwiązaniem jest właśnie dołączenie czcionek do ePUBa, tak jak to opisał fifsailing. Jest to prawidłowa metoda, zgodna ze specyfikacją ePUB.


08 sie 2011 12:20:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sie 2011 9:56:41
Posty: 8
eCzytnik: Sony Reader prs 600
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
Ok, siedze na necie od 7 rano, w mój jedyny wolny dzień przez następne dwa tygodnie i mówię dość. Dość Sony reader, dość pierdzielenia sie z tym wszystkim i dość nerwów :D Kupie kiedyś za dwa trzy lata reader który będzie działać odrazu po rozpakowaniu.

Sprzedaje (choć za ch*j nie polecam) Sony prs-600, zainteresowani bkwas@o2.pl


08 sie 2011 13:30:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2008 12:53:09
Posty: 17
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
ha-ha. Ależ zdecydowana niecierpliwość... A swoją droga co za uparcie - czy trzeba koniecznie epubów używać? Można śmiało jechać na innych formatach.


08 sie 2011 14:44:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
bkwas napisał(a):
dość pierdzielenia sie z tym wszystkim i dość nerwów :D Kupie kiedyś za dwa trzy lata reader który będzie działać odrazu po rozpakowaniu.
Wygląda na to, że nie musisz czekać dwa lata - mam od prawie dwóch lat Onyx-a i działa, również z polskimi znakami :mrgreen:

_________________
W Obrazek też ;)


08 sie 2011 15:45:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sie 2011 9:56:41
Posty: 8
eCzytnik: Sony Reader prs 600
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
3gatunek napisał(a):
ha-ha. Ależ zdecydowana niecierpliwość... A swoją droga co za uparcie - czy trzeba koniecznie epubów używać? Można śmiało jechać na innych formatach.


wiem że moge, działałem cały czas na pdf, ale bateria padała o wiele szybciej. Próbowałem później RtF LRF i epub, na każdym coś sie działo, każdy inaczej musiałem konwertować i po prostu mnie to już zaczęło wkurzać. Jedne książki z pdf'a dawałem do lrf i było wszystko ok, zero problemów, inne książki z pdf do lrf - szlaczki zamiast polskich. A epub po prostu mi sie najbardziej podoba i w moim przypadku nie wiem czemu działa najszybciej stąd pytanie było akurat o epub.
Tak czy inaczej wybaczcie że mam zbyt wysokie wymagania, ale kupując za 460 złotych czytnik ebook miałem nadzieje że dostane coś z czego będę korzystać z przyjemnością - jak odtwarzac mp3, zgrywasz-używasz.
Wiem że sie przeliczyłem, wiem że byłem naiwny i wiem że jestem niecierpliwy, ale uwierzcie mając jeden dzień wolnego na dwa tygodnie i bardzo mało czasu w pracy żeby posiedzieć na necie, siłą rzeczy chciałem mieć czytnik który nie będzie mi sprawiać problemów.

Ogólnie jakoś sobie poradziłem, większość książek mi teraz działa z polskimi znakami w LRF z pdf'a, duża część która nie działa pozostała w pdf'ie, najważniejsze że coś działa : D

PS: jeśli ktokolwiek kiedykolwiek znajdzie szybki i łatwy sposób na to by całkowicie pozbyć się problemu z polskimi znakami, ma u mnie ***

t3d: radziłbym wymyślenie lepszego wynagrodzenia


08 sie 2011 16:16:25
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
Hej, ale na odtwarzacz mp3 też nie wgrywasz byle jakiego formatu muzycznego i liczysz, że będzie ok, prawda? :P

"Sztuczkę" z fontami dołączanymi do ePUBa wykonujesz w Calibre raz - potem już tylko konwertujesz i z górki. Warto więc poświęcić ten jeden dzień (albo i godzinkę), raz, a porządnie skonfigurować sobie w tej kwestii Calibre i korzystać :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 sie 2011 16:24:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sie 2011 9:56:41
Posty: 8
eCzytnik: Sony Reader prs 600
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
pewnie zrobie, chyba że naprawde zrezygnuje z eReadera i odłoże a także poczekam na coś naprawde dobrego, ale jak znajde wolną chwile będe się z nim bawić tak żeby mi wszystko działało tak jak powinno. Póki co mam 10 książek do przeczytania także dwa tygodnie wytrzymam, te które chce w jakiś tam sposób działają : D

Dzięki za ogólną pomoc, i pewnie do usłyszenia w momencie kiedy wszystko sobie idealnie skonfiguruje i sie pochwale jak to dobrze mi sie czyta mimo początkowej ogromnej frustracji : D


08 sie 2011 21:55:52
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
Jeśli masz wolnych pięć minut i Calibre pod ręką, spróbuj:
- pobrać plugin: http://www.mobileread.com/forums/attach ... 1294195355
- zainstalować plugin: w Calibre: Preferencje -> Wtyczki -> Wczytaj wtyczkę z pliku -> Wybierasz ściągnięty plik -> Open -> Yes -> Zastosuj
- dalej w Calibre, w preferencjach: Opcje wspólne -> Dodatkowa stylizacja kodem CSS -> wklejasz:
Kod:
body {font-family: "LiberationSerif";}
-> Zastosuj -> Zamknij
- nie pamiętam, czy to konieczne, ale na wszelki wypadek zamknij i uruchom ponownie Calibre
- ponownie konwertujesz eBooki do formatu ePUB - od teraz powinny mieć w sobie fonty

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 sie 2011 2:00:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
@Mori
Czy ta ww. operacja działa także w przypadku niesflaszowanych czytników?


09 sie 2011 20:13:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
Powinna, choć głowy nie dam. Ale na zupełnie innym czytniku, który też otwierał ePUBy przez ADE, działało.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 sie 2011 21:11:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sie 2011 9:56:41
Posty: 8
eCzytnik: Sony Reader prs 600
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
@Mori
Jestem Ci naprawdę szczerze wdzięczny, tak mała pierdółka, w zasadzie minuta roboty i praktycznie działa mi wszystko, nie licząc paru książek gdzie jest problem z ogonkami, ale przerobiłem do LRF w którym najczęściej mi czyta też polskie znaki i mam wszystko na czytniku co chce. Następne dwa tygodnie w końcu będą cudowne, mam co czytać, teraz czyta mi się niesamowicie wygodnie w porównaniu do czytania w pdfie i generalnie mimo że jestem człowiekiem który dużo narzeka, nie mam teraz na co : D

Dzięki jeszcze raz Tobie jak i innym którzy mi pomogli odnaleźć przyjemność w korzystaniu z eReadera : )


10 sie 2011 0:08:05
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Prs-600 Walka z polskimi znakami
Miłego czytania zatem! Cieszę się, że udało Ci się okiełznać Calibre i ponownie cieszyć się eCzytaniem :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 sie 2011 0:29:48
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron