Teraz jest 28 mar 2024 21:57:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
PRS 600 - Polskie znaki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2009 12:10:09
Posty: 2
Post Re: PRS 600 - Polskie znaki
Mori napisał(a):
grzeslaw102 napisał(a):
potwierdzam z radością poprawność metody opisanej powyżej, a co do konwertowania książek w rtf, tak aby miały polskie znaki, polecam programik: RTFUnicode.exe świetnie się sprawdza!

Czemu nie calibre? W najnowszej wersji wspiera także Unicode w RTFach, więc nie powinno być problemów z konwersją polskich znaków do ePUBa, prawda?


nie lubię tego calibre. przerost formy nad treścią. kiepsko się to obsługuje, słaby interefrace i skomplikowane ustawianie parametrów. poza tym próbowałem przerabiać tam rtfy na unicode i nic z tego nie wyszło. nie wiem może jest jakiś sposób, ale ja go nie odkryłem. RTFUnicode.exe jest prosty jak drut, szybki i nie trzeba go instalować.


08 lut 2010 10:01:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post Re: PRS 600 - Polskie znaki
grzeslaw102 napisał(a):

nie lubię tego calibre. przerost formy nad treścią. kiepsko się to obsługuje, słaby interefrace i skomplikowane ustawianie parametrów. poza tym próbowałem przerabiać tam rtfy na unicode i nic z tego nie wyszło. nie wiem może jest jakiś sposób, ale ja go nie odkryłem. RTFUnicode.exe jest prosty jak drut, szybki i nie trzeba go instalować.


Prawda, lecz pamiętaj, że Callibre to kombajn do zarządzania biblioteką, nie tylko konwerter (przyznam, że nie idealny)

_________________
pozdrawiam
Klaudek


08 lut 2010 10:29:01
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2010 19:17:33
Posty: 1
Post Re: PRS 600 - Polskie znaki
a ja mam taki problem.
plik rtf kodowanie ustawiam w wordpadzie na zachodnie, czcionka times new roman i mam wszystkie polskie znaki.... za wyjątkiem ó. moj prs 600 pokazuje y. mam np. rywnież ktyry itd. jak to mogę naprawic. prs - wgrany firmware od sąsiadów z rassiji , podmieniłem czcionki w reader library. czy ktoś też miał taki problem


09 paź 2010 19:29:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2010 0:24:43
Posty: 1
eCzytnik: PRS-600
Post Re: PRS 600 - Polskie znaki
Witam.
Dopiero co kupiłem Readera PRS-600 w Tesco. Na moim PRS-600 da się uzyskać polskie znaki w plikach epub bez zmiany orginalnego firmware. Korzystałem z opisu na http://notatnik.mekk.waw.pl/archives/213-Sony_PRS-600_czyli_moj_gadzet_do_czytania.html. Czytnik świetnie sobie z nimi radzi. Z początku próbowałem PDFów, ale strasznie szybko siada bateria.


02 gru 2010 0:49:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: PRS 600 - Polskie znaki
nostradameus napisał(a):
Witam a czy udalo sie juz komus uruchomic polskie czcionki w Sony 600?? probowalem metody 3 ale pod koniec mam punkt 7 uruchamiamy skrypt naciskajac 1 a tu oczywiscie jest tylko touch scren i nie wiem co zrobic dalej. Na razie wyswietla mi tylko bez polskich znaczkow. wie ktos moze co trzeba zrobic w tym wypadku????

W ciągu 2 minut masz Polskie czcionki dodając na stałe do pliku.
Zajrzyj na moją stronę.

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


05 gru 2010 17:46:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2011 0:00:00
Posty: 1
eCzytnik: PRS-505, PRS-600
Post PRS-600 i polskie znaki
Witam,

To mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich.

Moje pytanie dotyczy wiecznego tematu, czyli polskich czcionek. Od dwóch lat używam PRS-505, zflashowanego, nie mam problemu z wgrywaniem polskich czcionek - robię to albo wgrywając pliki .txt w odpowiednim kodowaniu, albo korzystając z programu BookDesigner - produkując .lrf z czcionkami pl (to preferowana przeze mnie opcja, jest po prostu ładniej).

Od niedawna mam też PRS-600 i mam z nim kłopot. Metoda, która działała w PRS-505 z programem Bookdesigner tu nie działa - wyświetlają się tylko niektóre polskie czcionki, zamiast niektórych są spacje. Czy ktoś wie dlaczego? Używam tych samych czcionek co w 505, m.in. Arial (bez CE, ale próbowałem z CE - też nie działa).

Udało mi się dodać czcionki pl konwertując pliki w Calibre (korzystałem z instrukcji na forum, za które b. dziękuję), ale to nie do końca to, czego bym chciał (ebooki nie wyglądają ładnie, do tego muszę korzystać z pamięci wewnętrznej urządzenia jeśli chcę konwertować szybko i wygodnie).

Idealnym rozwiązaniem byłoby zapewne zflashowanie readera, niestety nie znalazłem nigdzie instrukcji po polsku albo angielsku (niestety rosyjskim nie władam) - czy ktoś mógłby pomóc?

Albo może ktoś potrafi mi wyjaśnić problem z Bookdesignerem i podsunąć ewentualne rozwiązanie?

Swoją drogą kontrast na PRS-600 jest żałosny w porównaniu z 505-tką. Może ktoś wie jak jest w PRS-650?

Pozdrawiam wszystkich fanów PRS.

Grzesiek


17 lut 2011 0:09:29
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: PRS-600 i polskie znaki
W 600 jest tak źle z powodu warstwy dotykowej. W 650 jest już dużo lepiej.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 lut 2011 0:31:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2011 11:29:51
Posty: 1
Post Re: PRS 600 - Polskie znaki
Mam problem próbowałem, jak wyżej opisane sflashować mojego prs 600, ale w momencie uruchamiana runme.bat nic się nie dzieje, odpala się konsola i nic. Mryga tylko kursor. Proszę o jakąś poradę.


17 lut 2011 11:35:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: PRS 600 - Polskie znaki
Podbijam pytanie o instrukcje flashowania.


20 cze 2011 16:43:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2011 11:43:50
Posty: 2
Post Re: PRS 600 - Polskie znaki
Hej mam taki problem:
Wrzuciłem na PRS 600 komplet czcionek Verdana (zwykła i kursywa), w Calibre wkleiłem odpowiedni kod CSS i po odpowiedniej konwersji książki i wrzuceniu jej na czytnik nie ma części polskich znaków. Tzn. jest tylko Ł i literki z kreseczkami, nie ma ogonków i kropek :P. Miał ktoś podobny problem?? Flashowanie to ostateczność bo używam linuksa.

Pzdr,
m


30 cze 2011 11:48:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: