Teraz jest 19 kwi 2024 16:13:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
PRS-505 wątpliwości 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2010 17:34:03
Posty: 63
Post PRS-505 wątpliwości
Witam serdecznie,
W związku z okazją jaka mi się nadarzyła mam kilka pytań dotyczących PRS-505
Mianowicie:
1.Jak to jest z polskimi czcionkami? Czy trzeba jakoś ustawiać Calibre do niego, nie wiem dokładnie co więc stąd moje pytania.
2.Ile trzyma bateria na jednym ładowaniu.
3.Który jest lepszy Onyx Boox 60S czy też PRS-505 pod względem jakości ekranu?
4.Calibre to dobry program, ściągnąłem go i widzę że szybko konwertuje np.. PDF na Epub, czy trzeba go jakoś ustawiać do poprawnego wyświetlania tekstu na 505 czy wystarczy zdefiniować na początku instalacji "wszystkie czytniki Sony"?



Głównie chodzi o te fakty , lecz cena też ma swoje znaczenie można Prs 505 kupić już za 160funtów, więc wychodzi taniej niź boox 60S

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam


16 sie 2010 23:32:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 0:41:07
Posty: 8
eCzytnik: Sony PRS-600
Post Re: PRS-505 wątpliwości
Ad. 1 Można sflashować czytnik nieoficjalnym ruskim softem lub dograć polskie czcionki i dodać odpowiednie wpisy formatowania CSS dla Calibre. Przegrzeb forum, temat był już wałkowany nie raz.

Ad. 4 Wybierasz po prostu czytniki Sony jako format wyjściowy. Z tego co pamiętam jedynie PRS-900 ma osobny sterownik (zresztą masz w opisie który sterownik jest dla którego urządzenia).


19 sie 2010 12:56:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: PRS-505 wątpliwości
Ad. 2
Przejrzyj temat: "Zasilacze, akumulatory i ładowanie"- dowiesz się wszystkiego. Bliższe prawdzie jest określenie: dwa tygodnie użytkowania" niż "7.500 stron". Na dwa tygodnie latem do Egiptu weź kabel mini USB- w recepcji się podłączysz raz czy dwa wieczorem i przetrwasz. W zimie na przystanku bateria padnie w 2 godziny. I nie naładujesz jej podręczną ładowarką do komórek- potrzebuje ciut wyższy prąd.
Ad. 3
PRS 505 jest aluminiowy, Boox plastikowy (poliwęglan)- Dla mnie plus dla Sony.
Boox ma stale doskonalony soft i sam czyta do ucha- mi to po nic.
Sony ma przyciski zmiany strony pod lewą dłoń (lewe koło u dołu), prawą (prawe koło u dołu) oraz na prawej krawędzi:przydatne, gdy czytasz leżąc na leżaku, czy w łóżku i obrócisz czytadło na bok. Czyli- jeżeli coś się może popsuć mechanicznie- to te guziki, i po to masz trzy komplety przycisków.


20 sie 2010 15:22:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron