Teraz jest 18 kwi 2024 3:08:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
PRS-505 Niemiecki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post PRS-505 Niemiecki
Witam . Zawsze chciałem mieć czytnik zaglądałem na Allegro ale cena i sprowadzanie z USA odstraszały. A tu za miedzą w Niemczech są dostępne w Media Markt aż dwa czytniki Sony. Jeden to PRS-505 a drugi to wersja z dotykowym ekranem. Cena odpowiednio 199 i 299 euro. Kupiłem. Oryginalny język niemiecki, gwarancja europejska - a przynajmniej kwity z taka gwarancja wewnątrz opakowania. Soft 1.4 niemiecki. Ale bez problemów zlazłem na niższy angielski a potem już typowo poszło lekko, mam flaszowanego i dział. :) Book Designer ma tworzyć pliki strawialny przez czytnik, ale już w programie gdy konwertuje PDF do HTML brak literki ż i ć. Czy ktoś wie dlaczego. Czy jest gdzieś do dostania oryginalny ROM niemieckich czytników. :mrgreen:


26 lis 2009 1:15:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2009 14:44:22
Posty: 2
Post Re: PRS-505 Niemiecki
Hmm, też kupiłem wysyłkowo w Niemczech za 207 z przesyłką, zrobiłem zmianę na angielski rom, potem poprawiony rosyjski i wszystko działa. W BD konwertuje bez problemu, są wszystkie polskie znaki diakrytyczne. A rom spróbuj ściągnąć z niemieckiej strony Sony.


01 gru 2009 10:09:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: PRS-505 Niemiecki
Dzięki zaraz zacznę dłubać. U mnie podobnie, tylko przy książkach które drukowane mają 1500 stron czas przygotowania po wrzucie na kartę jest b. długi czas do przygotowania do edycji.


01 gru 2009 22:48:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 22:17:10
Posty: 1
Post Re: PRS-505 Niemiecki
Witam.Tak lekko to wszystko ujales.Czy moglbys przyblizyc temat i bardziej szczegolowo opisac caly proces.Wlasnie jestem w Niemczech i chcialbym kupic ten czytnik,ale obawiam sie ,ze moge cos namieszac.Dzieki za ewentualna pomoc.Pewnie inni tez skorzystaja


12 gru 2009 20:05:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: PRS-505 Niemiecki
Najpierw kupiłem czytnik . Następnie poczytałem forum i znalazłem wątek o flaszowaniu do starszej wersji takiej która umożliwia użycie PRSCustomizera. Potem użyłem PRSCustomizera
http://www.prscustomizer.com/prscustomizer.html
i już po wszystkim. Jeszcze trochę walczyłem z BookDesignerem i po krzyku. Jestem nieoświadczonym posiadaczem i nie bardzo nadaje się do stworzenia instrukcji flaszowania. Osobiście też uważam ze brak jest poradnika flaszowania czytnika. Może admin stworzyłby zamknięty wątek z takim poradnikiem.


20 gru 2009 0:22:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: PRS-505 Niemiecki
Witam,

up.
Panowie, wątek bezpośredni o flashowaniu PRS-505 liczy bodajże 14 stron. Kompletny manual postępowania jest w nim opiasny kilka razy - w różnych konfiguracjach. Flashowanie wersji europejskiej (jakiejkolwiek) różni się od flashu wersji US koniecznością wykonania najpierw downgrade'u do "zjadliwej" dla PRSCustomizera amerykańskiej wersji firmware. Dalej jest dokładnie tak samo - to o jaki odrębny "poradnik" flashowania Wam chodzi?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


20 gru 2009 2:32:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: PRS-505 Niemiecki
Zgadza się , tylko trzeba przez to przebrnąć a dla "nowego" nie jest to łatwe. Ale można jestem tego przykładem. Myślałem o zrobieniu takiej instrukcji na 1 stronie. Łatwiejszy byłby start dla nowicjuszy takich jak ja.


20 gru 2009 20:41:40
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: PRS-505 Niemiecki
Tylko ta instrukcja będzie aktualna, aż do momentu, gdy ktoś napisze np: "Mam firmware wersja 1.53, holenderska.. Co ma robić by sflashować czytnik?". Jak się wczytasz we wskazany przez mnie topic, to zauważysz w nim kilka postów zawierających instrukcje typu "krok po kroku". Ich liczba wynika ze zmieniających się warunków - zmian firmware, zmian softu do fashowania itp.
Po drugie: flashowaie czytnika jest IMO tego typu ingerencją w jego "całokształt", że podejście do tego na zasadzie "małpy" - czyli: 1. włącz czytnik, 2. naciśnij button X, 3. odpal program Y, itp., inaczej mówiąc bez poznania (choćby pobieżnego) procesu flashowania oraz związanych z nim ryzyk - jest dość niebezpieczna. Gdybyś poczytał pewne forum od smartfonach, na którym było kilka tego typu poradników jak sflashować Omnię, a potem te wszystkie posty o "zbrickowanych" fonach (a przecież KAŻDY z tych nieszczęsnych użytkowników pisał, że ściśle stosował się do instrukcji typu "krok po kroku"), to pewnie miałbyś podobne podejście do tematu.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


20 gru 2009 21:47:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: PRS-505 Niemiecki
zgadzam się z tobą. Flaszowanie to zawsze ryzykowna sprawa. Zawsze robisz to na własne ryzyko. Jedyną zaletą braku takiego tematu jest potrzeba przebrnięcia przez długie tematy zakończona sporą wiedzą o różnych problemach niuansach. Przekonałeś mnie.


23 gru 2009 1:46:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron