Teraz jest 19 kwi 2024 10:10:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Odtwarzacz mp3 w Sony 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2011 15:52:10
Posty: 4
eCzytnik: laptop
Post Odtwarzacz mp3 w Sony
Witam
Podobne pytanie zadałem w dziale Onyx ale okazało się że z funkcjami odtwarzacza w Onyx jest tak sobie.
Pytam więc użytkowników Sony.
Chciałbym przy pomocy czytnika uczyć się nut. Potrzebny mi jest do tego zapis nutowy, oraz odtwarzacz z kilkoma niezbędnymi funkcjami i o przyzwoitej jakości dźwięku.
Utwory jakich będę słuchał to muz. klasyczna więc bardzo "wypasionych" basów nie potrzebuję. Chciałbym jednak żeby dźwięk był czysty i dobrej jakości. Nie znalazłem na forum Sony opisu funkcji odtwarzacza ani jakiej jakości jest dźwięk. Ciekawi mnie jak grają czytniki Sony?
Czy odtwarzacz w nich zainstalowany pozwala na przewijanie utworu muz. po parę sekund do konkretnego położenia tak żeby można było potrzebny fragment odsłuchiwać po kilka razy śledząc w tym czasie zapis nutowy na wyświetlaczu?
W Onyx żeby przewinąć utwór trzeba wyjść z czytania co jest bardzo uciążliwe a samo przewijanie jest niedokładne.
Myślę że np. tłumacze filmów czy ci co planują uczyć się angielskiego też będą tym zainteresowani.
Czy mógłby ktoś opisać jakość dźwięku i funkcje odtwarzacza mp3 w Sony?


Ostatnio edytowano 02 lut 2011 12:16:15 przez whynotm, łącznie edytowano 2 razy



27 sty 2011 19:57:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2010 13:02:21
Posty: 30
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
eCzytnik: PRS-650 | K4NT Black
Post Re: Odtwarzacz mp3 w Sony
Pytanie trochę w stylu "Czy samochody Hondy to szybkie są?". Może zawęzisz do jakiegoś konkretnego modelu? ;) Czy każdy ma opisać swój? ;)


28 sty 2011 0:52:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 22:44:29
Posty: 48
eCzytnik: PRS-350
Post Re: Odtwarzacz mp3 w Sony
whynotm napisał(a):
najważniejsze czy odtwarzacz zainstalowany w Sony pozwala na przewijanie utworu muz. po parę sekund do konkretnego położenia tak żeby można było potrzebny fragment odsłuchiwać po kilka razy śledząc w tym czasie zapis nutowy na wyświetlaczu


Nie wydaje mi się żeby którykolwiek z modeli Sony miał takie funkcje.


28 sty 2011 11:03:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Odtwarzacz mp3 w Sony
Cytuj:
Myślę że np. tłumacze filmów czy ci co planują uczyć się angielskiego też będą tym zainteresowani.

do nauki dowolnego zresztą (względnie) języka byłoby to bardzo przydatne, gdyby można sobie było zintegrować ebooka z audiobookiem np.
Natomiast wydaje mi się, że na chwilę obecną żaden z czytników na rynku nie oferuje jednoczesnego wygodnego obsługiwania czytania i odtwarzacza (żeby np. pasek odtwarzania był na tyle pod ręką, że nie trzeba byłoby wychodzić z czytania, żeby przewinąć mp3).
Cytuj:
tak żeby można było potrzebny fragment odsłuchiwać po kilka razy

Cytuj:
Nie wydaje mi się żeby którykolwiek z modeli Sony miał takie funkcje.

Wydaje mi się, że funkcja, o którą autorowi by chodziło to tzw. "AB repeat".
W Sony (mowa o odtwarzaczu) ją znajdziesz, ale nie wiem jeszcze, czy nie jedynie w starszych modelach. W każdym razie przeglądałam przed świętami oferty odtwarzaczy Soniaków, i w tzw. mp4 raczej ciężko spotkać. Obawiam się, czy w nowszych modelach Sony z tej funkcji nie zrezygnował (a może nie ma tego w mp4, a jest w mp3).

Wracając do tematu, na dzień dzisiejszy, do manipulowania zapisem nutowym (słuchania i czytania jednocześnie) raczej polecam odtwarzacz do czytnika używane jednocześnie.


28 sty 2011 19:31:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2011 15:52:10
Posty: 4
eCzytnik: laptop
Post Re: Odtwarzacz mp3 w Sony
Dziękuję za odpowiedzi.
Po firmie Sony spodziewam się mądrego interfejsu muzycznego i dobrego odtwarzacza mp3. Przecież precyzyjne przewijanie, A->B czy repeta nie są czymś niezwykłym. Może to kwestia przyszłości /planowego rozwoju/ bo jedyne czego brakuje żeby to uzyskać to uzupełnienie softu tak by w razie potrzeby pasek postępu odtwarzacza wyświetlał się na dole ekranu tak jak w PC. Nie trzeba by wtedy wychodzić z czytania żeby ponownie odsłuchać potrzebny fragment czy wyciszyć muzykę. Dobre by to było do audioteksów słuchanych z równoczesnym czytaniem oraz lekcji języka czy nut.
Owszem, nie sprecyzowałem modelu czytnika bo kupiłbym ten w którym znajdują się funkcje o które mi chodzi.
Szkoda że nikt nie napisał o jakości dźwięku w swoim czytniku Sony co mam nadzieję nie świadczy o tym że nie ma o czym pisać:)
Może jeszcze ktoś to opisze/ porówna.


02 lut 2011 12:17:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2011 12:58:54
Posty: 2
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: onyx
Post Re: Odtwarzacz mp3 w Sony
Potwierdzam, odtwarzacze Sony Walkman mp4 nie posiadają takiej funkcji. Mój znajomy pracuje w media Markt na dziale drobna technologia.


13 gru 2011 13:12:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: