Teraz jest 29 mar 2024 17:33:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Książki w HTML 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2008 17:13:34
Posty: 60
Lokalizacja: NJ
Post Książki w HTML
Ostatnio do Biblioteki została dodana pisarka Jean Auel jednak jej książki są zapisane jako HTML

http://biblioteka.eksiazki.org/index.php/Jean_Auel

Pojedyńczo jako strony można by to wrzucić ale czy idzie jakoś małym nakładem pracy przerobić to na LRF? Rozumiem że można wszystko kopiować po kolei i wklejać naprzykład do worda ale wolałbym program, który wszystko by sam zbił w jedną całość.

Cherek


02 maja 2009 4:41:00
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Książki w HTML
Dobra, kilka porad ode mnie, mam nadzieję, że pożytecznych :)

Próbowałem ten problem ugryźć na wiele sposobów, ale jak się okazuje, przeważnie najprostsze rozwiązania są najlepsze. Rzeczywiście niektóre książki robione przez SCAN-DAL w postaci mini-stron HTML sprawdzały się kiedyś, ale teraz żeby je jakoś normalnie skonwertować... trzeba się albo pomęczyć, ale pomyśleć :)

A więc krok po kroczku, jak to zrobić najłatwiej (wg mnie):

Po pierwsze ściągasz tego eBooka i rozpakowujesz. Podejrzewam, że widzisz tylko stronę indeksu, w tym przypadku Jean M. Auel - Klan Niedzwiedzia Jaskiniowego.htm. Musisz ustawić w Eksploratorze, albo w Total Commanderze (w zależności czego używasz) wyświetlanie ukrytych plików i folderów. Twoim oczom powinny się ukazać dwa foldery: abc i graph.

Dobra, krok drugi: ściągasz ten oto programik - Dzielenie i łączenie plików 1.2.2, instalujesz i... cóż, muszę pisać co dalej? Uruchamiasz, wybierasz zakładkę Łączenie plików, dodajesz wszystkie pliki HTM z folderu abc (w tym przypadku od 01 do 28) po czym klikasz na Połącz pliki.

Otrzymasz plik wynikowy 01_all.htm.

Plik otwierasz, np. w Firefoksie, używasz opcji Edycja --> Zaznacz wszystko. Potem Kopiuj, otwierasz MS Worda (lub inny, dowolny edytor), robisz wklej i masz cały tekst w Wordzie zapisujesz w formacie DOC (możesz przed tem pobawić się trochę w formatowanie tekstu, jeśli to konieczne przed konwersją do LRF). I masz, co chciałeś.

Potem możesz to sobie dowolnie przekonwertować, na co Ci się żywnie podoba. Na LRF'ach to ja już się nie znam.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

EDIT: Przed konwersją do LFR sugeruję zapisać dokument pod Wordem, jako zwykły tekst - formatowanie akapitów pozostanie, a zniknie kilka "śmieci", które kopiują się wraz z tekstem po użyciu Kopiuj / Wklej.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


03 maja 2009 16:13:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: