Teraz jest 17 kwi 2024 1:32:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Kolor obudowy Sony PRS - 505 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2008 21:52:07
Posty: 31
Post Kolor obudowy Sony PRS - 505
Mam pytanie do szczęśliwych (z tego co czytam) posiadaczy sony prs 505.

1. W jakim kolorze macie swój czytnik. Ja obecnie planuję zakup i w sklepach /UK/ dostępne są wersje srebrne. na ebayu widziałem czerwony oraz ciemno-niebieski. Mam 3 pytania:

-Czy czytnik srebny nie powoduje zmęczenia wzroku w trakcie czytania ze względu na swoją jasną barwę?
-Jak się sprawuje jeśli chodzi o odbijanie światła - czy to słonecznego czy lampki?
-W jakim sklepie w Anglii można zakupić sony prs w wersji innej niż srebrna? (w Waterstones powiedzieli mi że mają tylko srebrne)

Do tego kolor raczej "brudzący"...
Osobiście wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem byłby ciemno-niebieski lub inny ciemnej barwy. Proszę o rozwinięcie tej kwestii.

2. Podawany najczęściej jest model "S" - 505 S lub SC. Czy spotyka się także inne oznaczenia modelu 505 i w związku z tym jakieś czy istnieją dające się zauważyć różnice pomiędzy nimi?

------------------------edit: miałem już to w rękach i pobawiłem się trochę w sklepie (model srebrny:(). Pytanie - w jaki sposób dostosowuje się skalę szarości (podobniez jest 8 do wyboru). Ani ja ani ekspedientka nie potrafiliśmy do tego dojść...).


03 gru 2008 20:07:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2007 15:33:13
Posty: 14
Post 
Mam czytnik w kolorze srebrnym. Ne przeszkadza mi jego jasny kolor i jak dotąd się nie wybrudził. Nie odbija mi też światła. Na inne pytania ci nie odpowiem poza ostatnim. Nie zmienia się skali szarości. 8 stopni skali szarości oznacza że jest 8 odcieni szarego - tj jeśli np oglądasz zdjęcie to nie masz dwóch kolorów biały - czarny tylko osiem odcieni szarego.. Nie wiem jak ci to lepiej wytłumaczyć :/ tak naprawdę najważniejsza jest różnica pomiędzy najjaśniejszym szarym - tło a najciemniejszym - kolor liter podczas czytania. I te kolory różnią się właśnie o 8 stopni. Czyli im czytnik ma więcej stopni szarości tym jest większy kontrast pomiędzy jasnym a ciemnym :)


04 gru 2008 22:48:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Ja mam granatowy, wydawal mi sie bardziej stylowy. Nie wiem jaki jest srebrny, ale ja nie zaluje ze mam granatowy.


08 gru 2008 15:23:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post Re: Kolor obudowy Sony PRS - 505
krzysztofs napisał(a):
-Czy czytnik srebny nie powoduje zmęczenia wzroku w trakcie czytania ze względu na swoją jasną barwę?

nie - wrecz przeciwnie - kolor srebrny jest mniej kontrastowy z tlem ksiazki wiec mniej rozprasza oko

krzysztofs napisał(a):
-Jak się sprawuje jeśli chodzi o odbijanie światła - czy to słonecznego czy lampki?

nie odbija bo jest to matowy srebrny a nie lustro

krzysztofs napisał(a):
Do tego kolor raczej "brudzący"...

jest to metal wiec trudno go pobrudzic

_________________
Konrad


12 gru 2008 5:04:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post 
Posiadam srebrne Czytadło i się cieszę, bo:
- Faktycznie obudowa jest w odcieniu e-papieru (lipcio ma rację), do tego u góry i na spodzie są srebrzyste, chromowane elementy i dopiero one by mi przy czarnym przeszkadzały ( i tak puszczają nieznośne "zajączki").
- Podejrzewam, że pod spodem (pod farbą) jest siwej barwy stop aluminium i z czasem się pojawią rysy- bardziej szpecące na czarnym, granatowym czy wiśniowym korpusie.
- Wakacyjne doświadczenia z elektroniką przegrzaną słońcem (załatwiony telefon, bo czytałem na leżaku, oraz aparat foto w obudowie podwodnej) odstraszają mnie od eleganckiej czerni, niestety. A przecież latem pod słonkiem będzie się chciało poczytać, nieprawdaż? Tutaj granicą jest bodaj 40`C czyli naprawdę niewiele.
- Brudzić się srebrny czytnik nie powinien, chyba że masz zwyczaj robienia ołówkiem notatek na marginesie, hi-hi. I tak wszystko zejdzie gumką- gwarantuję.
Brudzi się od łap futerał (zwłaszcza popielata, wewnętrzna strona- zaskakująco szorstka, ale: nie zsuwa się z np. kolan, przemyślna rzecz), lecz można go bezstresowo umyć "Ludwikiem", czy tam czym. Jest faktycznie szyty nicią i traktowany wodą z umiarem nie puchnie ani się nie rozkleja (ale NIE do zmywarki, OK?).
- jedyny zarzut do wersji srebrnej mam do zewnętrznej strony oprawy- futerału: na zdjęciach wydaje się, że ma kolor jasnej eko-skóry, w rzeczywistości ma barwę, za przeproszeniem, sraczkowatą. No, sorry!
Nie jest to ochra, ani miodowy, ani jasny orzech, może jakiś azjatycki gatunek grzyba kapelusznika, ale niesmak pozostaje: zawsze czytam z futerałem złożonym z tyłu albo wręcz bez. ZAWSZE.

Czyli: srebrny kolor jest tym jedynie słusznym. Trafia w mój praktyczny gust.

A jeśli do lata zatęsknię za męsko-niebieskim, to obszyję z zewnątrz eko-skórę dżinsem ze starych portek, obowiązkowo z kieszenią- jak śpiewniki w harcerstwie! I będzie to jak kolekcja dzieł Edwarda Stachury- kto pamięta?


16 gru 2008 19:23:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2008 22:50:54
Posty: 18
Post 
U mnie w domu funkcjonują dwa prs'y 505 - srebrny i ciemno-niebieski.
Pierwszy był ciemno-niebieski i rzeczywiście przyznaję, że wygląda super stylowo :)
Po paru tygodniach pojawił się jeszcze srebrny (w domu spodobała się idea e-book'ow).
Muszę przyznać, że porównując te dwa cacka pod względem wyglądu to chyba srebrny prezentuje się trochę lepiej (chociaż sam jestem posiadaczem ciemno-niebieskiego)... no ale to kwestia upodobania.

Zresztą - jakiego koloru byś nie wybrał - i tak będziesz zadowolony z czytacza ;)


17 gru 2008 19:54:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron