Teraz jest 25 kwi 2024 16:31:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
edytowanie książek / danych o ebookach 
Autor Wiadomość
Post edytowanie książek / danych o ebookach
Czy wiecie jak / czy jest możliwe edytowanie danych o ebookach? Mam kilka zachowanych z tytułami zapisanymi wielkimi literami i chcę je zmienić na małe. Kilka książek tego samego autora mam też zapisane tak, jakby to byli różni autorzy np. "Norman Davies" i "Davies Norman" - co wprowadza mi straszy bałagan.

Jak mogę to zmienić?

Z góry dzięki :D


17 sie 2008 19:52:49
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2007 15:33:13
Posty: 14
Post 
Jeśli przygotowywujesz sobie książki za pomocą programu BookDesigner to tam wprowadzasz Imię i Nazwisko Autora - jeśli wszystkie książki danego autora opiszesz w sposób jednorodny nie będziesz mieć problemów z ich rozmieszczeniem w czytniku. Jeśli chodzi Ci o to jak to zrobić bez użycia tego programu to nie wiem - ale wydaje mi się że czytnik jako autora traktuje 2 pierwsze wyrazy książki. Spróbuj je zmienić i wgrać jeszcze raz. Ale może niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony


19 sie 2008 22:57:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
andreedk napisał(a):
czytnik jako autora traktuje 2 pierwsze wyrazy książki

domyslnie sa to pierwsze 2 wersy - pierwszy autor, drugi - tytul
mozesz natomiast zmienic co ma byc tytulem a co autorem - na glownym ekranie zaznacza sie myszka dany fragment, klika prawym przyciskiem i wybiera odpowiednio book author i book title lub wpisac recznie przy robieniu ksiazki w zakladce e-book
zeby odwrocic kolejnosc imienia i nazwiska trzeba odznaczyc opcje "from last name"

co do zmiany autora w juz zrobionych ksiazkach najszybciej bedzie chyba zrobic je jeszcze raz - zajmuje to przeciez kilkadziesiat sekund (chyba, ze juz nie masz zrodel) - mozesz jeszcze sprawdzic czy program CALIBRE ma opcje edycji po wczytaniu pliku LRF

_________________
Konrad


20 sie 2008 2:29:33
Zobacz profil
Post 
no właśnie nie mam już źródeł więc mogę co najwyżej przerobić ebooka na .doc (inny format) - jak to zrobić ???

i z powrotem na ebooka

nie problem - poza pierwszym etapem - bookdesigner nie pozwala na coś takiego - albo ja nie widzę takiej opcji

???


20 sie 2008 16:18:20
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
ala.s napisał(a):
mogę co najwyżej przerobić ebooka na .doc (inny format) - jak to zrobić ???

zobacz czy tym sie uda
http://www.processtext.com/abcsonylrf.html

_________________
Konrad


20 sie 2008 22:40:57
Zobacz profil
Post 
Niestety - Amber załatwia mi polskie litery, a w calibre nie ma opcji edytowania :-(

Jakieś pomysły, pls :-)


22 sie 2008 7:42:53
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post 
a zmienialas LRF na DOC za pomoca AMBER'a i potem wgrywalas do BD by tam dokonac przerobki i ponownej konwersji do LRF?

_________________
Konrad


23 sie 2008 2:52:57
Zobacz profil
Post 
Tak, rozwalało plik.

Zdobyłam źródła na nowo - niestety bez Kapuścińskiego :-(. Dzięki za pomoc


25 sie 2008 14:07:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: