Teraz jest 17 kwi 2024 0:12:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Uszkodzone pliki systemowe 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post Uszkodzone pliki systemowe
Mam powazny problem ostatnimi czasy, mianowicie chodzi o nieodwracalnie zniszczone pliki systemowe odp za rozruch jak i plik config... ten ostatni szczegolnie martwi bo nie mozna go naprawic spod konsoli odzyskiwania, chkdsk'iem... a niestety problem pojawia mi sie od 2 miesiecy gdzies co ok 2 tygodnie co nie jest sytuacja normalna. Stad moje pytanie, czy spotkał sie ktoś kiedys z podobnym czyms, czy zna ktos przyczyne tych bledow?

Generalnie z komputerem obchodze sie nie od dzis i w zyciu tak czesto nie bylem zmuszany do przeinstalowywania systemu... Problem pojawia sie przy win XP jak i przy 2000, z tym ze XP'ek wykrywa uszkodzony plik i pokazuje komunikat ze nie jest w stanie go naprawic / odzyskac, a 2000 po prostu zawiesza sie przy rozruchu systemu w tym samym miejscu.

Problem pojawil sie mniej wiecej po zabawach z podkrecaniem procesora (sempron 2800 na soket A) wykrywany- athlon 1200mhz podkrecilem do athlona xp 1379mhz, po wymianie modulu pamieci RAM zacza byc widziany jako Athlon XP 2400+ (rzeczywiste taktowanie - 1997mhz)


Konfiguracja sprzetowa dosc stabilna, moze nie najnowsza, ale na warunki domowe wystarczajaca jeszcze:

procek: Athlon XP 2400+ (rzeczywiste taktowanie - 1997mhz)
grafa: Asus GeForce 6600LE 256mb
audio: Sound Blaster Audigy 5.1
RAM: Goodram 1024 mb
dysk: S-ATA Seagate Baraccuda 250 gb
MoBo: Epox 8K9A71

Co moze generowac bledy takie ? ukryte uszkodzone sektory w dysku ? a moze jest to typowo zlosliwe dzialanie jakiegos virusa / trojana czy innej aplikacji siedzacej na innym dysku? - antywirus nic nie wykrywa (avast, innym jeszcze nie przeskanowalem)

Do administracji: nie jestem przekonany czy to dobre miejsce na temat gdyz znajduje sie pomiedzy Software a hardware - wszystko zalezy od tego co moze byc przyczyna owego problemu, jezeli jednak uznacie ze lepsze miejsce bedzie gdzie indzie to przeniescie

_________________
Obrazek


25 maja 2008 10:18:09
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
No skoro go podkręcasz to wiadomo co może być przyczyną... Wskazówka: ostatnimi czasy zrobiło się cieplej ;)

A powaznie mówiąc: nie napisałeś nigdzie dokładnie jakie to błędy. Sprawdź ew. dysk pod względem błędów SMART - jest na jakiejś stronie, a jak nie znajdziesz to Everestem / Sandrą.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


25 maja 2008 23:21:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
nie chodzi tu o chlodzenie i podkrecanie - gdyz wszystkie ustawienia wrocilem do standardowych zaraz po probach podkrecen - kiedy to przegiolem i musialem resetowac biosa ;)

jezeli chodzi o rodzaj bledow to nie jestem w stanie okreslic ich dokladniej gdyz jedyny komunikat jaki mi wyskakiwal to "plik c:/windows/system32/config ... jest uszkodzony, uruchom program chkdsk w celu usuniecia bledu" po uruchomieniu cheekdiscku otrzymuje komunikat "dyska zawiera nieodwracalnie uszkodzone pliki"

_________________
Obrazek


26 maja 2008 0:36:12
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
No to uruchom chkdska z parametrem /f i ci ponaprawia...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


27 maja 2008 21:58:11
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
mako: A o jaki konkretnie uszkodzony plik pyta? W jednym komputerze miałem podobny problem i udało mi się z tym raz na zawsze uporać korzystając z programu fixntldr. Generalnie sprawa rozbija się o problem z uszkodzeniem ntldr, ale kto wie może w Twoim konkretnym przypadku też pomoże?

Więcej tutaj: KLIK! (mam nadzieję, że poradzisz sobie z anglojęzycznym opisem - w razie problemów, pisz! :) ).

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


27 maja 2008 22:20:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
@muaddib2, z poradnikiem nie ma problemu ;) jednak ktory konkretnie plik chodzi nie jestem w stanie dokladnie powiedziec ... pamietam ze jest to plik Config. ale nie pamietam rozszerzenia ... bede sie meczyl jak siadzie po raz kolejny nie mneij jednak dzieki za rady :)

@ Kellhus

pisalem wyzej ze chkdsk nie moze naprawic tego bledu ;/ jak by to bylo takie proste juz dawno bym sie z ym uporal i nie zasmiecal bym forum :P

_________________
Obrazek


28 maja 2008 15:54:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
Nie do końca na temat, ale uporałem się ostatnio z całą masa śmieci zalegających na dysku za pomocą Ccleanera ;) Działa to to kapitalnie i przy okazji wysprzątałem kompa i jestem kilkaset mega do przodu

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


29 maja 2008 13:20:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: