Teraz jest 29 mar 2024 12:59:16




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Jak skonwertować zabezpieczony plik w formacie .LIT? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2008 18:00:16
Posty: 14
Post Jak skonwertować zabezpieczony plik w formacie .LIT?
Witam!

Nie znalazłem podobnego tematu, jak było to sorry!

Posiadam legalną wersję książki w secure Microsoft Reader czyli formacie LIT. Chcę ją przerzucić na Sony readera prs-505, ale nie mogę skonwertować do innego formatu a jako LIT plik nie jest widziany przez urządzenie... nie za bardzo chce mi się czytać na PC-cie.

Jakieś rady?

Z góry dziękuję!


23 maja 2008 14:12:51
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Nie wiem, czy Convert LIT ima się zabezpieczonych plików w tym formacie, jednak nie mam możliwości przetestowania go na chronionym eBooku. Jeśli chodzi o konwersję LIT do jakiegoś "ludzkiego" formatu, to dzięki temu prostemu programikowi uzyskasz bardzo dobry efekt.

Convert LIT niejako "rozkłada" plik LIT na czynniki pierwsze, ekstrahując z nich grafikę (jeśli eBook posiada okładkę) i tekst do formatu HTML. Z HTML już bardzo łatwo przerobisz eBooka na format rozpoznawalny przez - między innymi - czytnik Sony (najprostsza metoda to chyba otworzenie wyjściowego pliku HTML za pomocą np. Firefoxa i zapisanie go do pliku tekstowego). Convert LIT nie sprawia też najmniejszych problemów z polskimi czcionkami...

Jestem pełen dobrych przeczuć odnośnie możliwości konwersji zabezpieczonego pliku LIT tym programem - optymizmem napawa informacja zamieszczona na stronie Convert LIT'a ("THIS PROGRAM IS INTENDED FOR FAIR USE ONLY"). :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


23 maja 2008 18:39:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2008 18:00:16
Posty: 14
Post 
@muaddib2 ==> dozgonnym Waści dłużnikiem :-)

trzeba dorzucić do FAQ-a bo działa ! Dokładnie jak mówiłeś i jak opisane w instrukcji :D ...
uspokajam Twoje sumienie - kupiłem ksiązkę Davida Coyle - LANCE ARMSTRONG’S WAR - i nie mogłem skonwertować na plik
czytany przez sony readera - jeśli ktoś ma ochotę na html czy lrf zapraszam na PW !

pozdrawiam

bebzoon


23 maja 2008 20:07:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 1:30:10
Posty: 31
Post 
Dobra, jednak się okazuje, że ABC Amber LIT Converter nie zdejmuje zabezpieczeń z LIT.

Cytuj:
Jest, imho, znacznie lepszy program - ABC Amber LIT Converter. Jest darmowy, na licencji freeware. Konwertuje do większości znaczących formatów: PDF, HTML, HLP, RTF, CHM, TXT, DOC, WPD, RB, FB2.

Główna wada: trochę dziwnie zamula interfejs przy konwertowaniu, pasek postępu skacze dość dziwnie.
Główna zaleta: może spokojnie przetwarzać tysiące plików na raz (ja zrobiłem na raz 700, poszło w jakąś godzinę - oczywiście zależne od kompa, mój to jednoroczny laptop).

Na stronie producenta jest sporo innych programów związanych z konwersją tekstu, również polecam :)

Więcej na temat tego programu znajdziesz tutaj: http://www.processtext.com/abclit.html


Ostatnio edytowano 15 lip 2008 12:02:00 przez WhizzKid, łącznie edytowano 1 raz



11 lip 2008 14:36:06
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

@WhizzKid - a zwróciłeś uwagę na takie słowo "zabezpieczony" w topicu tego wątku? Chyba jednak nie, bo ABC Amber zabezpieczonych plików lit NIE konwertuję :twisted:

Wynika z tego, że odpowiadasz nie na to pytanie, które zadał twórca tematu. Proszę o unikanie na przyszłość takich pomyłek, bo inaczej skończy się to warnem.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


15 lip 2008 11:44:10
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Zresztą, nie wiem, czy ktoś z kontynuujących dyskusje zauważył, ze problem jest już rozwiązany :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


15 lip 2008 19:35:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron