Teraz jest 19 mar 2024 6:54:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Cena eBooków w internecie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Cena eBooków w internecie
Co do podatków to z przykrością stwierdzam, że jednak zauważam potrzebę ich istnienia. A podatku spadkowego w szczególności. Czytałem kiedyś książkę nt. rodzin z majatkami, gdzie autor przedstawiał ich historie i zauważał, że społeczeństwo w pewien naturalny sposób broni sie przed nadmierna kumulacja majątku w jednych rękach. Nie chcę tu opisywac jak, ale poszukam ksiązki w domu to podam namiary- bardzo ciekawa.
Poza tym polecam" Bilion dolarów" Eschbach która opisuje taki duży majątek ( książka sensacyjna, nie dokument) i pokazuje co można zrobić dysponując takim majątkiem ( choć autor raczej pokazuje, że można cos dobrego) :)
A co do praw autorskich i ilości autorów. Właśnie tyle chłamu się wydaje, że piszą osoby które nie powinny.
Dlatego 10% ksiązki do ściagnięcia za free będzie dla wielu autorów nie do przyjęcia, bo mnóstwo ludzi nie kupiłoby później "makulatury" jakie walają się w księgarniach i jakie kupujemy na podstawie recenzji z tyłu książki.


06 maja 2009 14:16:10
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Cena eBooków w internecie
Cytuj:
Czytałem kiedyś książkę nt. rodzin z majatkami, gdzie autor przedstawiał ich historie i zauważał, że społeczeństwo w pewien naturalny sposób broni sie przed nadmierna kumulacja majątku w jednych rękach. Nie chcę tu opisywac jak, ale poszukam ksiązki w domu to podam namiary- bardzo ciekawa.

Coś kiepsko idzie temu społeczeństwu - jak dobrze wiadomo "około 20 procent najbogatszych ludzi jest właścicielami 80 procent dóbr światowych" :nie:

Cytuj:
Poza tym polecam" Bilion dolarów" Eschbach która opisuje taki duży majątek ( książka sensacyjna, nie dokument) i pokazuje co można zrobić dysponując takim majątkiem ( choć autor raczej pokazuje, że można cos dobrego)

Czytałem, traktuję ją jako czystą fantastykę bo chyba nikt nie zrobiłby tak jak bohater.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


06 maja 2009 14:23:24
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Cena eBooków w internecie
Kellhus napisał(a):
Cytuj:
Ale ja nie bronię panu X gromadzić majątku dla rodziny. Zauważ, ze mówię o pewnym progu opodatkowania dosyć wysokim. Na tyle, żeby Jego potomek mógł w teorii nie pracować przez całe życie.

A ja uważam, ze wszystkie podatki to zło wrodzone, bo co komu do tego ile zarabiam? Wymyśl dobry biznes i rób krocie (byle legalnie), a możesz zostać najbogatszym człowiekiem na świecie i Twoje dzieci oraz wnuki ich wnuków nigdy tego nie wydać - nie będzie mi to przeszkadzało w najmniejszym stopniu.

Jesteś anarchistą? Ja jako monarchista jestem za zlikwidowaniem dochodowego, VATu, belkowego i wszystkich danin na ZUS, NFZ i tym podobne. Ale z czegoś tę policję i pałac króla z Bożej Łaski trzeba utrzymać, więc niech zostanie pogłowne i podatek od nieruchomości.

A co do nie pracowania dzieci przez całe życie - jak ktoś nie będzie chciał rozpuszczać swoich dzieci to może przekazać majątek na Caritas albo inny, mniej lub bardziej zbożny cel.

Ogólnie zgadzam się w temacie praw autorskich z Korwinem-Mikke ( http://korwin-mikke.blog.onet.pl/1,DA20 ... index.html ), czyli w dużym skrócie ochrona patentowa i ochrona "własności intelektualnej" tak, ale na krótki okres.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 maja 2009 20:04:53
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Cena eBooków w internecie
Nie jestem anarchistą. Ale niezmiernie denerwuje mnie to, że ZUS stawia sobie pałace w całej Polsce a na moją emeryturę zostaną mi grosze. Denerwuje mnie też, że gdy tylko coś potanieje albo utrzymuje długo niższa cenę, to od razu wymyslają nowy podatek by człowiekowi zabrać kasę. Denerwuje mnie też fakt, iż co chwila wymyślają nowe podatki - ostatnio pod szyldem dbania o środowisko chcą ściągać haracz z właścicieli samochodów. Jakby tak pomyśleć ile ja im kasy oddaję i co dostaję w zamian (świńskie ryje przy korycie w tv, pałace budowane gdy emeryci nie mają co jeść, podróże prywatne za pieniądze podatników) to mnie nerwica bierze. Zdaję sobie sprawę z tego, że podatki muszą być, inaczej się to wszystko zawali - ale u nas przyjął się jakiś chory zwyczaj opodatkowywania wszystkiego i wszystkich, byle byśmy się za bardzo nie wzbogacili albo za dużo nie zaoszczędzili.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


08 maja 2009 23:17:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2011 21:16:58
Posty: 22
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Cena eBooków w internecie
Artykuł na Wyborczej: Co się składa na cenę książki? I dlaczego to ciężki biznes. Teraz niech ktoś mi wytłumaczy, dlaczego e-booki kosztują tyle co zwykłe książki. Większość tych kosztów da się w przypadku wersji elektronicznej mocno ograniczyć.


05 cze 2011 13:00:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Cena eBooków w internecie
1) Bo jest mało dystrybutorów, więc narzucają marże z kosmosu.
2) Bo stosują DRMy, za które płaci się jak za zboże.
3) Bo wydawcy zarabiają na druku (mimo, że sprzedają e-booka chcą zarobić też tą część marży za jej produkcję).
4) Bo (na razie) jest to produkt niszowy dla zapaleńców.

Swoją drogą: czemu są dwa tematy powielające te same treści? Ile powinna kosztować książka elektroniczna?

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


11 cze 2011 9:59:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Cena eBooków w internecie
Wystarczy spojrzeć na daty postów - ten istniał wcześniej, ale został zapomniany, z kolei tamten odnosi się do artykułu na głównym serwisie (wszystkie mają wątki do komentowania).


11 cze 2011 10:47:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron