Teraz jest 19 kwi 2024 1:49:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Abby FineReader 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2008 1:51:56
Posty: 28
Lokalizacja: WrocÂław
Post Abby FineReader
Witam.

Tematem tego postu jest seria programów Abby FineReader.
Jest to komercyjny program do skanowania i OCR o ogromnych możliwościach. Czasem trzeba owszem chwilę spędzić, aby to co zostało zeskanowane poprawnie przenieść do dokumentu Worda, czy pilku PDF (Najlepiej za pomocą Adobe Acrobat Professional).

Miał ktoś z nim doczynienia?? ;)

Pozdro from Wrocław 4all

_________________
-=> DJ M@fi0z0® <=-

"Es gibt so viele die Menschen,
du aber ein, meine Liebe,
Nur will dir sagen können,
dass du einzig bist,
wen ich lieben kann"
(własne)
Für dich... für immer dein...

Obrazek


30 gru 2008 23:05:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2007 23:14:36
Posty: 51
Lokalizacja: lubelszczyzna
Post 
Owszem jest to rzeczywiście program o ogromnych możliwościach. Pracuję od dłuższego czasu na FineReaderze 8 i niestety jeszcze nie poznałem wszystkich jego sztuczek. Może dlatego, że zadowoliłem się poznaniem podstawowych funkcji i bardziej skupiłem na tworzeniu ebooków niż poszerzaniem umiejętności jego wykorzystania. DO tworzenia plików w pdf nie używam jednak Adobe Acrobata lecz przetwarzam dokumenty worda programem PDFCretor - mały i szybki. Oczywiście FineReaderem też można zapisywac pliki bezpośrednio w pdf, a także xls, html, ppt, txt, dbf, csv i lit.
Próbowałem również FineReadera 9 (portable) ale trochę trudno było mi sie przestawić i wróciłem do wersji 8.


31 gru 2008 0:36:50
Zobacz profil
Post 
Program bardzo dobrze rozpoznaje tekst, ale za to ma problemy z obrazami, zwłaszcza czarno-białymi. Często je przycina, dzieli na kilka fragmentów lub rozpoznaje jako tekst. O dziwo lepiej radzi sobie z mapami zazwyczaj rozpoznając jako tekst tylko legendę, choć zazwyczaj na każdej mapie jest sporo tekstu.


31 gru 2008 2:01:38
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2008 1:51:56
Posty: 28
Lokalizacja: WrocÂław
Post 
Z tymi obrazami to niestety prawda. Trzeba się chwilę namęczyć, żeby interpretował coś jako obrazek, a nie próbował rozpoznawać z tego tekstu, gdyż wtedy wychodzą kompletne głupoty. Ja sam zatrzymałem się na wersji 7 Professional (którą dostałem za niewielką dopłatą razem ze skanerem).

Testowałem swego czasu kilka programów OCR i śmiało mogę polecić właśnie FineReader jako najlepszy program tego typu. Tym bardziej że jest on po całkowicie po polsku (lub angielsku - zależy jak się wybierze, można to na bieżąco zmienić), a to jak interpretuje nasze kochane ogonki, czyli polskie znaki diakrytyczne to "poezja", że tak to określę. Stanowi to jeszcze większy atut, tym bardziej, że większość oprogramowania OCR jest kompletnie nie przystosowana do pracy w polskich warunkach. Obszerny słownik całkowicie zintegrowany z programem i tryb "nauki" też zasługują na pochwałę.

_________________
-=> DJ M@fi0z0® <=-

"Es gibt so viele die Menschen,
du aber ein, meine Liebe,
Nur will dir sagen können,
dass du einzig bist,
wen ich lieben kann"
(własne)
Für dich... für immer dein...

Obrazek


01 sty 2009 17:13:32
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
A wszystko to za ~200 zł na Allegro czyli bardzo staniało bo ostatnio kosztowało 3x tyle.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


01 sty 2009 19:33:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron