Teraz jest 28 mar 2024 23:57:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Armageddon 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post Armageddon
Film wprawdzie śmieszny nie jest, ale warto go obejrzeć. Bardzo mało prawdopodobne, ale mimo to robi niezłe wrażenie. Całkiem piękny epicki koniec dla naszej planety ;) I wykonanie pięknie. Spodoba się wam. A oto link:

http://www.youtube.com/watch?v=HA_W2NxFsB8

Enjoy end of our world! ^^


10 lis 2007 23:35:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Będę miała koszmary w nocy teraz!
Muzyka z Reqwiem Dla Snu? Czy tylko podobna?
Po za tym nie ma co się martwić. Amerykanie nas uratują. Zaraz się znajdzie jakiś super-dzielny generał, który zechce wystrzelić bombę atomową. W końcu za zgodzą jakże patriotycznego prezydenta ameryki, który czuje się panem całego świata i pokaże, że jest lepszy od natury. Lub nawet bez zgody prezydenta. Zaraz się okaże, że mamy bombę atomową w Polsce, którą też wystrzelimy. Skąd wojsko miało kasę? Oni zawsze oszukiwali w księgowości.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


11 lis 2007 9:05:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Muzyka nie do końca z Requiem dla snu :) To jest remix. A dokładniej Requiem for a Dream - a LOTR music video (spotkałem się też z tytułem Requiem for a Dream LoTR cover). Ogólnie mi się trochę bardziej podoba od oryginału (przede wszystkim jest dłuższe - 6,5 minuty zamiast bodajże 1,5). Czemu koszmary? Moim zdaniem to było piękne. Chciałbym aby właśnie w ten sposób Ziemia skończyła, a nie przez na przykład rozsadzenie przez bomby atomowe (bardzo prawdopodobny scenariusz).

Co do generałów-bohaterów. Po pierwsze tak duży kawał kamienia do Ziemi by w 1 kawałku nie doleciał, bo po drodze masz zbyt wiele planet o silnej grawitacji, pas meteorytów itp, więc nie ma szans. Po drugie nawet bomba atomowa by wiele chyba nie zdziałała w starciu z "kamulcem". Chyba żeby wylądować na jego powierzchni, wywiercić dziurę, bla bla bla (jaki to był film? Armagedon?). Z tym, że jest to niewykonalne ;) A jeśli jakimś cudem to zrobią, to odłamki i tak porządnie zdemolują naszą planetę. Tak więc jeśli coś takiego będzie w naszą stronę leciało, to możemy się z życiem pożegnać ;) I w animacji podobało mi się jedno - podobieństwo "kamyczka" do Gwiazdy Śmierci ^^


11 lis 2007 14:00:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Star Wars! :D .
Ja tylko podałam przykład jakby to wyglądało wg amerykanów, a nie jak naprawdę będzie.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


12 lis 2007 8:07:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Mi się to trochę mało podoba, animacja może być, ale ogólnie to chyba za bardzo się czepiam. Takiej wielkości kuleczka zrobiła by trochę większe spustoszenie na naszej biedniej matce ziemi. Dlaczego ten kamień wygląda jak zastygająca lawa?? Kto wymyślił, że fala uderzeniowa była by tak wysoko, praktycznie idąca jeszcze nad egzosferą. No a na koniec, tak duża zabawka nieźle wibyła by Ziemię z jej orbity.


12 lis 2007 8:44:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
O ile by coś zostało z Ziemi coś w ogóle. Po za tym nie była by to idelana kula, tylko takie nie wiadomo bez określonego kształtu.
Po za tym to ma być prosta animacja, a nie przedstawienie dokładne jakby to wyglądało naprawdę.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


12 lis 2007 13:58:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Owszem daleko temu do doskonałości (asteroida leci przez niemal całkowitą próżnię, gdzie temperatura jest zbliżona do 0 absolutnego a na jej powierzchni widać gorącą lawę? WTF?). Wcześniej zaznaczyłem, że kamień by nie doleciał w takim stanie do Ziemi. Poza tym faktycznie nastąpiłaby zapewne anihilacja planety (albo dziura na pół Ziemi, co oznacza praktycznie to samo) i wybicie jej daleko poza orbitę, można dodać tą falę uderzeniową i czemu do cholery kamień zamiast wbić się w planetę "jechał" po jej powierzchni? :/ Ale teraz czepiamy się naukowych szczegółów :D Mi chodziło o sam moment zniszczenia. Nie zagłębiając się w to, czy jest to prawdopodobne i możliwe chodziło mi o samo piękno zniszczenia. Było w tym coś hmmmmmm... epickiego :D

@Chosenone - temu było daleko do prostej animacji :P Ale autorowi rzeczywiście nie chodziło o odwzorowanie zniszczenia planety, ale o ukazanie "piękna" tego, co może się stać po takim uderzeniu.

PS. Czy wy zawsze musicie się czepiać szczegółów? :/ :P


12 lis 2007 19:11:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Obi-One napisał(a):
Ale teraz czepiamy się naukowych szczegółów :D Mi chodziło o sam moment zniszczenia. Nie zagłębiając się w to, czy jest to prawdopodobne i możliwe chodziło mi o samo piękno zniszczenia. Było w tym coś hmmmmmm... epickiego :D

Przecież piękno własnie jest w komentowaniu. Chyba, że chciał byś tylko czytać posty typu:
"Podobało mi się"
"Słabe"
"Fajne"
"Super"
"Żałosne"
itp.


12 lis 2007 19:17:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Szczerze mówiąc komentarze mnie nie obchodziły zbytnio jak umieszczałem link. To znaczy obchodziły. Chciałem sprawdzić, kto jest tak samo pomylony jak ja żeby zachwycać się zniszczeniem :D Ale czepianie się szczegółów osłabia efekt filmu :P


12 lis 2007 19:19:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Obi-One napisał(a):
Ale czepianie się szczegółów osłabia efekt filmu :P


Moim zdaniem jest inaczej, po przeczytaniu komentarzy jeszcze raz obejrzałem filmik, aby dokładnie się przyjrzeć ;]
Piekne zniszczenienie to było by wtedy, gdy autor by to dopracował ;>


12 lis 2007 19:22:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Armageddon
animacja niezła, ale to mało prawdopodobne, żeby się zdarzyła taka katastrofa
w pobliże ziemi nie docierają meteoryty tej wielkości, a to dzięki Jowiszowi i innym wielkim gazowym planetom. To one wyłapują większość kosmicznego śmiecia i w ten sposób chronią Ziemię. Bez takiego Jowisza zdarzenie to byłoby bardziej prawdopodobne.
Ale nawet wtedy nie byłoby wcale duże.

Wiem, że to ładnie wygląda, ale kosmos jest bardzo, bardzo, bardzo pusty. Odległości porównuje się np. słońce do jabłka, a ziemię do ziarnka maku w odległości paru kilometrów od tego słońca. Już na oko widać, jakie jest prawdopodobieństwo trafienia tego ziarnka maku innym mniejszym ziarenkiem.


14 kwi 2009 16:34:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron