Teraz jest 25 gru 2024 9:29:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Skarby cara Aleksandra 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:59:22
Posty: 268
eCzytnik: sony
Post Skarby cara Aleksandra
„Skarby cara Aleksandra” to powieść historyczno-przygodowa osadzona w realiach dziewiętnastowiecznej Warmii. Rzeczpospolita została wymazana z mapy Europy i świata. Nadzieje na odrodzenie ojczyzny budzi pojawienie się na tych ziemiach Wielkiej Armii Napoleona. Niestety, pokój zawarty w Tylży nie spełnia nadziei pokładanych w cesarzu Francuzów. Albert Giersz, który przysłużył się wojskom francuskim, wraca do swojego domu w Lidzbarku Warmińskim. Kowal ma nadzieję na powrót do normalnego, spokojnego życia. Kiedy wszystko zdaje się sprzyjać rodzinie Gierszów, pojawia się informacja o skarbach, które pozostawiła po sobie uchodząca armia cara Aleksandra.
Obrazek
Historia przedstawiona w powyższej powieści osnuta jest na prawdziwych wydarzeniach. Miejscowość Praslity, przytaczana jest w jednej z legend, które powstały po wydarzeniach 1807 roku. Część z przekazywanych sobie przez miejscowych mieszkańców informacji okazała się prawdziwa. Ilu szczęśliwców dotarło do ukrytych skarbów? Tego nie dowiemy się nigdy. Być może wiele z takich skrzyń czeka na swoich odkrywców.

Autor „Skarbów cara Aleksandra” postawił sobie za cel przybliżenie mieszkańcom Warmii ale i nie tylko im, jakże bogatej historii regionu, gdzie kampania napoleońska jest jednym z wielu epizodów na przestrzeni dziejów. Wojna króla Prus z Napoleonem została nieco zapomniana. Na szczęście znajdują się kolejni zapaleńcy, którzy na nowo odkrywają historię i pielęgnują pamięć o wydarzeniach minionych czasów. Jak wiele ciekawych i tajemniczych zdarzeń kryje w sobie Warmia niech świadczy chociażby powieść do przeczytania której serdecznie zachęcamy.

_________________
przeczytane


08 wrz 2015 10:33:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron