Teraz jest 28 mar 2024 10:55:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Winston Groom 
Autor Wiadomość
Post Winston Groom
Co ssadzicie o tym autorze? Czytalam Forresta Gump'a i przyznam ze naprawde ksiazka super :) Teraz musze zdobyc ksiazke"Taka sliczna dziewczyna" gdyz; slyszalam ze jest naprawde dobra, ale w gruncie rzeczy nie wiem o czym ona jest, moze ktos ja czytal i napisze czy warto?


29 lut 2008 10:51:23
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 23:53:10
Posty: 31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Post 
Forrest Gump i kontynuacja Gump i spółka obie godne uwagi i ciekawe, chociaż podobne do siebie. Bo jak może być inaczej skoro pierwsza część osiągnęła tak duży sukces (chociaż w dużej mierze dzięki filmowi i Hanksowi za rolę tytułową). Rewelacyjna w obu częściach jest naiwność do życia Gumpa. Przyjaciele i "przyjaciele" przewijający się przez całą fabułę w książkach Grooma nie są papierowymi postaciami.


01 mar 2008 14:41:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 15:03:09
Posty: 22
Post 
I w tej kwestii - chodzi mi o Foresta - nie potwoerdza się regułsa, że książka jest lepsza od filmu. Bo film wspaniały, wciągający, rozczulający. Obejrzałam film i od razu przeczytałam książkę, chyba po raz trzeci. Uzupełniają się


06 mar 2008 12:06:18
Zobacz profil
Post 
Książkę Forrest Gump jest świetna. Pierwszy raz przeczytałem ją bardzo dawno temu i mnie zachwyciła. Opisuje trochę odległy od nas świat mało rozgarniętego chłopaka, który osiaga sukces. I ten sukces jest najważniejszy.


14 mar 2008 14:21:36
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Winston Groom - "Taka śliczna dziewczyna ".
Druga po "Foreście Gumpie" z lepszych ksiązek Winston Groom.
Główna bohaterka - Delia Jamison - jest piękną kobietą, która wszystkich kładzie sobie do nóg. Znudzona kolejnymi kochankami, bez zachamowań, porzuca ich. takim porzuconym kochankiem był też Johnny Lightfoot.
Po kilkunastu latach spotykaja się ponownie. Powraca zauroczenie, lecz pojawiają się tez inne problemy...
Sympatycy romansów nie zawioda się czytając powieść "Taka śliczna dziewczyna ".


20 kwi 2008 13:06:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 20:06:18
Posty: 51
Post 
Winston Groom ma to do siebie, iż jego książek nie można nazwać schematycznymi, czy też szablonowymi. Przy lekturze "Takiej slicznej dziewczyny" byłam pod wrażeniem jej "innosci" w stosunku do "Forresta Gumpa". Nie należę do feministek, ale książka ta przedstawia kobietę "męskim okiem". Głowna bohaterka - Delia, to absolutnie typ zdobywcy, łowcy. Rozkochiwanie w sobie mężczyzn przychodzi jej z niesamowitą lekkoscią. Z jednym ze swoich byłych kochanków spotyka sie po latach. Oboje są już innymi ludźmi. On robi karierę jako scenarzysta, ona - jako prezenterka telewizyjna. Książka o tym jak trudno odciąć się całkowicie od przeszłosci. Polecam Ci zdecydowanie.


07 lis 2008 21:11:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: