Teraz jest 27 kwi 2024 8:15:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Romans historyczny 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2008 19:02:41
Posty: 43
Lokalizacja: szaki
Post 
Moim zdaniem w większości autorzy najlepiej opisują miłość z czasów, w których sami żyli. Przykładem jest Jane Austen, do której różnych powieści wracam już chwilę po przeczytaniu, żeby śledzić szczegóły obyczajowe. Autorki/autorzy nam współcześni często niepotrzebnie burzą klimat epoki pikantną erotyką. Oczywiście, jak ktoś lubi, to smacznego.
I może to dziecinne, ale za najpiękniejszą historię miłosną uważam Błękitny Zamek Lucy Maud Montgomery. Opowiada ona o mocy miłości budowanej na przyjaźni i o tym, jak zwalczenie strachu pozwala żyć pełnią życia.
Wichrowe Wzgórza Emily Bronte owszem, malownicze, przeczytałam jednym tchem, ale to bardziej opowieść o sile zazdrości i o zemście niż o miłości, dość brutalna pod względem ilości przemocy psychicznej.
Polecam też powieści Pierre La Mour'a np. Moulin Rouge. On pisze książki biograficzne, dokładnie wczuwa się w epokę, a miłość bohterów jest prawdziwa, zdarzyła się w rzeczywistości.


28 mar 2008 2:09:11
Zobacz profil
Post 
Ja ze swojej strony polecam trylogię Patricii Gaffney: Biorę Ciebie, Ślubuję Ci miłość, I że Cię nie opuszczę. Raczej tkliwe, ale sporo dramatyzmu też było :) Trzy całkiem obszerne książki, dość dużo czytania, a losy głównej bohaterki bardzo ciekawe :) pamiętam że czytałam jednym tchem, choć było to dobre 8-9 lat temu, wspominam je bardzo mile. O ile dobrze pamiętam akcja toczyła się w angielskim miasteczku, oczywiście wszystko w epoce :)


29 mar 2008 1:10:29
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2008 21:37:52
Posty: 29
Post 
Każdemu kto lubi romanse ja zawsze będę polecała klasykę gatunku czyli "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell. Czasy wojny secesyjnej, walka o zniesienie niewolnictwa, a wokół tej scenerii silna, nietuzinkowa, piękna Scarlett O'Hara która walczy o miłość oraz przetrwanie w trudnych wojennych warunkach. Najpiękniejsza historia o miłości Reta Butlera do Scaflett O'Hary. Osoboście przeczytałam kilka razy i na pewno jeszcze do niej wrócę. Polecam!!!!


29 mar 2008 17:23:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2008 19:02:41
Posty: 43
Lokalizacja: szaki
Post 
:) ostatnio znalazłam "romans historyczny" napisany przez kolegów studentów z IH na uniwerku warszawskim, bardzo dowcipny i niedługi, ale nie został wydany, tylko w sieci jest. nie wiem, czy mogę go tu wrzucić? moim zdaniem jest boski, wrzucę link: http://www.rekrutacja.ihuw.pl/rekrutacj ... ryczny.pdf
nie jest "książką" i nie ma okładki, trudno też cokolwiek napisać o autorze, więc chyba nie nadaje się do biblioteki, ale bardzo mi się podobał :)


30 mar 2008 12:10:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2008 17:20:28
Posty: 34
Post 
Ja zaś polecam Dianę Gabaldon z cyklem ksiązek poczynając od Obcej. Akcja toczy sie w przed, w czssie i po powstaniu szkockim w XVIII wieku. Bochaterowi są przedstawieni realistycznie a ich przygody nie sa tak cukierkowe jak w książkach wydawnictwa DeCapo. Pozatym pojemność ich też jest spora każdy z tomów ma ponad 500 stron ale połyka sie je naprawdę szybko dlatego i chce sie wuecej niestety ta autorka nie jest popularna u nas a szkoda. Jej książki cieżko jest dostać szczegónie te najnowsze. Ale jak tylko widze jej książki w bibliotece od razu wyporzyczam i nie wazne ile razy ja przeczytałam zawsze biorę ponownie:) polecam i miłej lektury


01 kwi 2008 18:14:29
Zobacz profil
Post 
Dla wszystkich miłośniczek romansów historycznych (takich jak ja ) z bardzo wielką przyjemnoscią polecam książkę Meagan McKinney "Gwiazda Aranu
'. To jak do tej pory jest jedyna książka tej autorki , którą przeczytałam, ale jest zachwycająca. Wracam do niej co jakiś czas. Jeżeli jesteście zwolenniczkami romansów historycznych Julie Quinn, Judith Mc Naught, Jude Deveraux, to na pewno jest to lektura w sam raz dla was. Ja byłam zachwycona .Przypuszczam, że każda kobieta chciałaby chociaż raz w życiu poczuć się jak słaba istota , którą mógłby obronić prawdziwy mężczyzna ,który byłby uosobieniem wszystkich naszych marzeń.To jest coś wspaniałego przenieść się w tamte czasy i poczuć co tamte kobiety musiały czuć gdy silny prawdziwy mężczyzna brał je w posiadanie.Jestem niepoprawną romantyczką.Laura.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:15:43 ------------------
A Quick ,Mary Jo Putney,czy C. Coulter są świetne z tym się zgodzę , ale jest tyle przepięknych innyhc romansów , które można jeszcze przeczytać , że z ogromną chęcią polecam książki BarbaryDawson Smith (wydawnictwo Da Cappo)"Cyganka".laura

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:26:02 ------------------
Polkecam również książki (w.Da Cappo)autorstwaElizabeth Thornton .Są to opowieści o nieprawdopodobnej namiętności , czytając je można przenieść się w tamte czasy ipoczuć się jak bochaterki powieści Jane Austin. Laura

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:43:50 ------------------
Chciałabym również polecić powieści Diany Palmer .Są one nico inne niż pozostałe powiści (historyczne), a to dla tego , że rozgrywają się w końcu dziewiętnastego wieku w Ameryce na dzikim zachodzie . Nie mniej jednak , są one przesycone erotyzmem i odwieczną walką między kobiecością ,a męską siłą , która gdzieżby indziej jak nie na dzikim zachodzie mogłaby o sobie dać znać.Ta autorka zgłębiła cały erotyzm jaki łączy kobietę i mężczyznę.Gorąco polecam książki tej autorki.Laura










9historyczne


05 kwi 2008 22:43:50
Post 
Witam,
jesli chodzi o romanse historyczne z przyjemnoscia polecam dalsze czesci Przeminelo z Wiatrem Margaret Mitchell, czyli Scarlett, bo chociaz jest gorzej napisane to jednak odpowiada na pytanie "i co bylo dalej?" I bardzo sie ciesze ze wszystko dobrze sie skonczylo. W jednej jak i w drugiej ksiazce podobalo mis ie ze Scarlett to bardzo silna psychiczne osobka i bardzo pewna siebie. W nastepnych czesciach (napisala je Aleksandra Ripley) dorasta - juz nie jest najwazniejsza, zauwaza ze sa rzeczy wazniejsze, ktorym potrafi oddac cala dusze (jak odbudowa swojej wioski - ni pamietam jej nazwy, strasznie dawno to czytalam), pomoc swojej irlandzkiej rodzinie czy wyswatanie Ashleya no i oczywiscie pomoc finansowa dla niego. Swietna ksiazka. Serdecznie polecam:)


07 kwi 2008 22:16:28
Post 
Dorzucę jeszcze Judith O`Brien - przede wszystkim Magię - czasy króla Artura i współczesność oraz Rapsodię - lata 20, ale książki są świetne i na podobnym poziomie jak Deveraux czy Quick.


08 kwi 2008 20:47:53
Post 
chcialabym dodac nastepny romans historyczny - Niebezpieczne Zwiazki Choderlosa de Laclosa. Pisarz maluje w niej panoramiczny obraz życia i obyczajowości osiemnastowiecznej arystokracji francuskiej. Obraz, nad którym unosi się duch libertynizmu, nieokiełznanej wolności i swobody. Na jego tle rozgrywa się dramat namiętności pomiędzy głównymi bohaterami: markizą de Merteuil, wicehrabią de Valmont i prezydentową de Tourvel.
Intryga, milosc, zazdrosc i ksiazka pisana w formie listow - dobra ksiazka. Polecam


08 kwi 2008 22:19:22
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2008 21:37:52
Posty: 29
Post 
Niedawno przeczytałam "Miranda" Jude Deveraux i bardzo mi się podobała. Podczas podróży po Ameryce Indianie porywają młodą kobietę zabijając całą jej rodzinę. W indiańskiej wiosce toczy się walka o nią. Wygrywa półindianin i ratuje ją. Dalej można się już domyśleć że zakochują się w sobie, ale oczywiście zawsze coś im staje na drodze aby być ze sobą.

Polecam też "Wszystko o namiętności" Stephanie Laurens. Gyles decyduje się na małżeństwo z rozsądku, wybiera sobie żonę. Kiedy składa propozycję wujowi dziewczyny widzi ją ukradkiem w ogrodzie. Jednak przed ołtarzem okazuje się że to nie ta dziewczyna którą widział. Ślub się jednak odbywa i wszystko wydaje się być idealne, lecz Gyles zauważa że ktoś próbuje zabić jego żonę. Kto to jest? Tego już nie zdradzę. :lol:


09 kwi 2008 21:00:07
Zobacz profil
Post 
Zdecydowanie polecam książki Barbary Cartland: krótkie, ciekawe i wciągające. Szczerze mówiąc to jestem nimi zachwycona, co może jest troszkę głupie, bo przeczytałam tylko trzy. ;(
Warto też zajrzeć do ,,Opowieści Margit Sandemo". Dlaczego? No cóż... Moim zdaniem warto zobaczyć wszystko co napisała ta autorka! Pisze... krótko, ciekawie i wciągająco!


09 kwi 2008 21:58:37
Post 
Najbardziej polecam "Czary" Jill Barnett. dzięki tej książce poznałam ten gatunek literacji i od ponad 12 lat jestem w nim zakochana.

Edit by Obi: Co to jest gatunek literacji :?: Aha - byłoby miło, gdybyś napisała czemu polecasz. A tak dostajesz osta...

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:09:20 ------------------
Odpowiadając na uwagi moderatora chodziło mi o romans historyczny. Pierwszą moją książką w tym temacie były "Czary"Jill Barnett. Czytając tę ksiązkę przeżywałam wszystkie rodzaje emocji jakie może człowiek odczuć - śmiech, płacz (również ten ze szczęścia), złość, ciekawość oraz zadumę. Po prostu pozwoliła mi zapomnieć o troskach i problemach i nabrać sił do ich rozwiązania.


11 kwi 2008 22:09:20
Post 
Dla mnie najlepszy romans historyczny to książka autorstwa Gaelen Foley ,,Księżniczka" . Tej autorki przeczytałam tylko jedną książkę, ale jestem nią zachwycona i wróciłam do tej lektury nie jednokrotnie:) Akcja dzieje się w epocie napoleońskiej na pięknej śródziemnomorskiej wyspie. Jak czyta się tą książke, to wprost zapomina sie o całym świecie :) Opowiada ona nie tylko o wielkiej miłości ale i również o wielkiej przygodzie. Naprawdę polecam każdemu tą książkę:)


16 kwi 2008 10:47:10
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2008 19:39:26
Posty: 13
Lokalizacja: Żagań/Brzeg
Post Re: Romans historyczny
Loverka napisał(a):
Moze ktos ma do polecenia dobre romanse z 18 i 19 wiecznej Anglii, za odpowiedz z góy dziekuje :)


Ja ze swojej strony mogę polecić 2 takie książeczki obie autorstwa pani Nicoli Cornick
1 "O krok od skandalu " - akcja dzieje się w 1803 r. w Angli opowiada historię młodziutkiej dziewczyny, która została zdradzona i oszukana przez męża, gdy zostaje wdową po nim ucieka na prowincję... a tam już się wplątuje w wiele różnych afer ... Większość z nich związana jest z jednym mężczyzną, który wytrwale zabiega o jej względy.

2. "Pocałunek na sprzedaż" akcja dzieje się w Anglii w okresie renegacji. W tej powieści główną bohaterką jest córka kominiarza, która przyjeła oświadczyny lorda. Ich małżeństwo miało być zwykłym kontraktem ,ale los spłatał im figla...

To tak po krótkiej charakterystyce, żeby za dużo nie zdradzić ale zaciekawić... :D Obie książki są bardzo piękne a przy tej drugiej to płakałam co mi się rzadko zdarza :D

_________________
"Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. "
Fryderyk Nietzsche


19 kwi 2008 18:39:28
Zobacz profil
Post 
http://forum.eksiazki.org/posting.php?mode=reply&t=1458
Odpowiedz do tematu
W nocy nie zmrużyłam oka by dokończyć świetną książkę, która wpadła mi w ręce... Mówię o "Montanie" Julie Garwood wydanej przez Da Capo. Akcja toczy się w Anglii oraz w Ameryce, o której od dzieciństwa marzy główna bohaterka Tylor. Wychowana w arystokratycznej, bogatej rodzinie, po porzuceniu przed ołtarzem, głównie za sprawą bardzo, ale to bardzo niesympatycznej kuzynki, posłuszna umierającej i bardzo przez nią kochanej babce bez słowa sprzeciwu bierze ślub z bratem niedoszłego męża, porzuca wszystko co znała, choć niekoniecznie lubiła, wsiada na statek i ... zaczyna się przygoda. Wartka, dobrze skonstruowana akcja, zabawne perypetie i ciekawie pokazane realia życia na Pograniczu są niewątpliwymi atutami tej książki, której przeczytanie szczerze polecam.


22 kwi 2008 14:45:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron