Teraz jest 25 kwi 2024 11:40:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Laurell Hamilton 
Autor Wiadomość
Post Laurell Hamilton
Cześć:)
Czy wiadomo komuś coś na temat twórczości tej pani?
Przeczytałam po dwa utwory z dwóch różnych serii: Anita Blake, i Meredith Gentry
Niestety nic więcej nie znalazłam i nidokończone serie pozostawiły po sobie dość spory niedosyt:(
A co wy sądzicie o tych seriach a może ktoś przeczytał coś więcej tej autorki?, a może znacie więcej jej powieści :P


20 lip 2007 18:04:03
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2007 21:17:25
Posty: 4
Post 
zajrzyj tutaj http://www.biblionetka.pl/ka.asp?id=5596&ord=1


20 lip 2007 19:44:25
Zobacz profil
Post 
Jedno jest pewne książek tej Pani wydano w Polsce za mało. Tylko 2 serie w czym 3 tomy z Cyklu Anita Blake i 2 tomu z Cyklu Meredith Gentry. Przeczytałam je jednym tchem i zostałam z niezaspokojonym apetytem na więcej ;)


09 kwi 2008 15:21:23
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2008 15:53:14
Posty: 12
Post 
Shara napisał(a):
Jedno jest pewne książek tej Pani wydano w Polsce za mało.


Niestety smutna prawda- ja swojego czasu też nie mogłam się doczekać następnych książek - ale to było dawno temu i juz prawie zapomniałam o czym one były - ale jak widzę nic sie w tej materii nie zmieniło:(


19 kwi 2008 16:16:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post 
Ja przeczytalam tylko dwie ksiazki z serii Meridith Gentry i wciagnela mnie ta fantastyczna sceneria, druga czesc konczy sie jednak w taki sposob iz podejrzewam kontynuacje, czy ktos cos wie na ten temat?

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


21 kwi 2008 18:04:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 maja 2008 9:10:55
Posty: 35
Post 
Czytałam 3 wydane w Polsce tomy o Anicie Blake i stałam się jej ogromna fanką. Niestety zdaje się, że nie planuje się tłumaczenia większej ilości książek z tej serii :( Można powiedzieć, że mam kolejny powód by porządnie nauczyć się języka i nieprzejmować polskimi wydawcami xD
Co do historii o Anicie każdy kolejny tom jest lepszy od poprzedniego, dlatego żal bierze, że z 10 wydanych tomów tej autorki tylko 3 są dostępne w kraju.
Język pisarski autorki od razu przykuł mnie do fotela i przez dwa dni nie odeszłam od jej książek póki ich nie przeczytałam. Moim zdaniem historia dobra na ekranizację, dobry pomysł, wartka akcja, ciekawa postać głównej bohaterki.
Nie czytałam za to serii z Meridith Gentry, właściwie pomysł na ta historię mi się podoba tyle, że przeczytałam wiele niepochlebnych opinii o tej książce i nie chcę sobie psuć dobrej opinii o p. Hamilton. Podobno głównym wątkiem jest zaliczanie facetów. Ciekawa jestem co wy o tej serii sądzicie?


07 maja 2008 21:45:05
Zobacz profil
Post 
Tez jestem fanka Anity Blake. Czytam ja w orginale i jestem juz przy "Incubus dreams ". Ksiazki te niesamowicie wciagaja choc z biegiem czasu robia sie tak przeseksualizowane ze coraz wiecej czasu zajmuje mi znajdowanie prawdziwej akcji. Musze dodac ze autorka znalazla wspaniala wymowke dlaczego Anita potrzebuje calego haremu wiec fabule to nie przeszkadza tylko po pewnym czasie staje sie nudne. Na szczescie autorka pisze tak wspaniale i interesujaco ze warto sie czasem "pomeczyc" przy zbyt wyszukanych opisach :)


08 wrz 2008 7:10:21
Post 
Uwielbiam książki pani Hamilton, cykl o meredith Gentry i Anicie Blake.
Akurat jestem na "Bloody Bones" i zmuszam się do czytania, żeby nie przeskoczyć tego tomu, bo w następnym jest coś między nią i Jean-Cloudem. Trzy pierwsze tomy czytałam po polsku, teraz czytam po angielsku i moim zdaniem tłumaczenie nie umywa się do oryginału. Tylko jest niebezpieczne, gdy się czyta je w pociągu lub autobusie nie można przestać co chwila parskać śmiechem.
Baszka, zgadzam się z Tobą, Hamilton ma genialny styl. Zresztą " Grzeszne Rozkosze" miałam na prezentacji maturalnej. Mina komisji na dźwięk tytułu, bezcenna. xD

Natasza o Meredith Gentry jest bodajże siedem/ osiem tomów, na polski przetłumaczono tylko dwa.


28 lis 2008 15:30:04
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2009 11:49:53
Posty: 1
Post Re: Laurell Hamilton
Anonymous napisał(a):
Natasza o Meredith Gentry jest bodajże siedem/ osiem tomów, na polski przetłumaczono tylko dwa.
I dobrze, że na polski przetłumaczono tylko dwie serie z cyklu o Meredith Gentry, oryginały się o wiele lepiej czyta.
Uważam, że na 7 części w zasadzie można by było już skończyć cykl, większość spraw się wyjaśniło, ale skoro jest już zapowiedziany kolejny tom (Divine Misdemeanors), to nie mogę się doczekać ;)


10 maja 2009 12:04:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron