Teraz jest 19 mar 2024 4:36:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Grochola Katarzyna "Trzepot skrzydeł" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2008 12:17:43
Posty: 11
Post Grochola Katarzyna "Trzepot skrzydeł"
"Hanka ma męża, pracę , własny dom. Dlaczego nie promienieje szczęściem? Przecież kocha i jest kochana. A jednak w jej życiu nic nie jest takie, jakie się wydaje... Za zamkniętymi drzwiami, gdy nikt nie widzi, spełniają się cygańskie wróżby sprzed lat...."

Bardzo lubię ksiązki tej autorki. W tej książce nie jest już tak "słodko" jak w większości jej powieści. Jest bardzo poruszająca i trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Opowiada o przemocy fizycznej i psychicznej na biednej kobiecie, ktora jest gotowa zrobić wszystko, żeby tylko nie zdenerwować swojego męża, nawet nie oddychać. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że ona obwinia o wszystko siebi i wierzy, że jak będzie mu posłuszna, to będzie dla niej dobry, czuły. Do czasu aż nie stanie się tragedia. Złamana ręka, utrata upragnionego dziecka.
Po przeczytaniu tej lektury można powiedzieć, ze książka ta otworzyła mi oczy, że problem może dotyczyć sąsiadki za ściana, koleżanki, przyjaciółki. Jeżeli kobieta nie powie, nikt tego nie zauważy, ponieważ ona sama, jak i oprawca dokładnie się maskują.
Polecam tę książkę jako ostrzeżenie na problem przemocy.


15 lip 2008 13:41:33
Zobacz profil
Post 
Uwielbiam ksiazki jej autorstwa! Przeczytalam chyba wszystkie

Edit by Rudi: BAN za spamowanie.


01 gru 2008 20:40:38
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2015 12:42:20
Posty: 43
eCzytnik: wolę klasycznie;)
Post Re: Grochola Katarzyna "Trzepot skrzydeł"
Każda książka tej autorki to niby lekka kobieca, delikatna lektura a ociera się o ciężkie tematy. Zawsze znajduję tam drugie dno. Tylko ja tak mam?


24 sie 2015 13:23:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron