Teraz jest 19 mar 2024 10:59:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Gerritsen Tess - "Grzesznik" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2008 7:34:09
Posty: 2
Lokalizacja: ÂŻory
Post Gerritsen Tess - "Grzesznik"
Gerritsen Tess - "Grzesznik"

Autor: Gerritsen Tess
Tytuł oryginalny: The Sinner
Język oryginału: angielski
Gatunek: thriller medyczny
Rok pierwszego wydania: 2003

Gerritsen Tess - współczesna pisarka amerykańska, z zawodu lekarz internista. Ukończyła antropologie na Uniwersytecie Stanforda i medycynę na University of California. Pierwszą powieść, romans z watkiem kryminalnym opublikowała w 1987 roku. Kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w 1996r, gdy ukazał się jej pierwszy thriller medyczny Harvest. Dzięki odniesionemu sukcesowi mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej i całkowice poświecić się pisaniu. Wydała m.in. powieści Grawitacja (1999), Skalpel (2002), Grzesznik (2003), Sobowtór (2004)


Głównymi bohaterkami powieści są detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles, które wspólnymi siłami próbują rozwiązać zagadkę tajemniczego i brutalnego napadu do, którego doszło w klasztorze Graystones. Ofiarami napaści padają dwie zakonnice. Sprawy zaczynają się komplikować gdy podczas sekcji zwłok wychodzi na jaw iż jedna z zakonnic była w ciąży. Obie kobiety próbują dowiedzieć się co łączy morderstwo w klasztorze ze śmiercią młodej indyjki oraz masakrą w indyjskiej wiosce trędowatych.
Obiektywnie patrzą książka thrillerem medycznym jest tylko z nazwy ponieważ więcej faktów i opisów z dziedziny medycyny dostarcza nam podręcznik do biologii dla drugiej klasy gimnazjum. Czytanie o miłosnych problemach obu bohaterek, które nieustannie przeplatają się z watkami kryminalnymi sprawiają czytelnikowi tyle przyjemności co upadek ze schodów. Fabuła jest płytka, a zwroty akcji są tak zaskakująco przewidywalne, że aż trudno w nie uwierzyć. I na koniec, naprawdę nie wiem dlaczego książka nosi tytuł "Grzesznik" - do treści ma się to ni jak. Nie jestem wielkim fanem gatunku ale przy tej książce "Chemia Śmierci" Simona Becketta to po prostu Iliada. Moim zdaniem warto tę książkę kupić z dwóch powodów. Po pierwsze: po przeczytaniu może służyć jako świetna rozpałka do grilla. Po drugie: 320 stron to relatywnie całkiem spora rolka papieru toaletowego. Mam nadzieję, że Admin wybaczy mi tę niezbyt długą recenzję lecz treść książki znacznie ograniczyła moje pole manewru.

Pozdrawiam
M.P.


19 maja 2008 19:31:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2008 9:11:16
Posty: 33
Post Re: Gerritsen Tess - "Grzesznik"
"Gzresznik" Tess Gerritsen jest trzecią książką z serii o detektyw Jane Rizzoli i doktor Maurze Isles, warto byłoby sięgnąć do wcześniejsze "Chirurg" i "Skalpel", aby mieć przyjemność z czytania o miłosnych perypetiach bohaterek. Moim zdaniem książka jest bardzo dobra a zwroty akcji zaskakujące. Muszę przyznać, że bardzo lubię książki gdzie policjant/ka stara się wytropić mordercę, najlepiej seryjnego i nie byłam rozczarowana "Grzesznikiem" jednak muszę przyznać, że jest troszeczkę słabsza niż poprzednie.
Morderstwo w klasztorze to początek serii dziwnych zabójstw, a błyskotliwa Jane Rizzoli stara się je wszystkie ze sobą powiązać. Jej życie uczuciowe jest dosyć skomplikowane i oprócz morderców musi sobie radzić z niechcianą ciążą. Na dodatek wszystkie tropy prowadzą do męża jej przyjaciółki...Myślę, że dla fanów serii, to nie lada gratka ;)


01 cze 2009 21:45:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron