Teraz jest 19 kwi 2024 22:04:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Anonim - "Kwiaty śliwy w złotym wazonie" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sie 2008 3:44:43
Posty: 23
Lokalizacja: Chicago
Post Anonim - "Kwiaty śliwy w złotym wazonie"
Gruba, bo prawie 800 stron, powieść, której akcja rozgrywa się w Chinach w XI wieku. Wszystko zaczyna się od tego, gdy główny bohater Si-men -lubieżnik, oszust i krętacz, dorabia się fortuny i rozpoczyna życie bogacza. Prowadzi on dworek z kilkoma żonami, kochankami, konkubinami... Kłótnie, intrygi, miłostki, korupcja, oszustwa. Dla nas jest to dziwne, ale się okazuje, że to nie odbiega od zachowań w innych domostwach. Szokujące jest podejście do seksualności, zdrad, życia ogólnie. Nie polecam książki osobom bardzo pruderyjnym, bo może nastąpić duże zgorszenie. Tężyzna książki może przerazić, ale czyta się ją bardzo lekko i przyjemnie, jednym tchem, z wypiekami na twarzy... ja miałam trochę problemów z zapamiętywaniem tych wszystkich imion, ale mimo wszystko książka dostarcza wrażeń. Oprócz tego, wydanie po które ja sięgnęłam, opatrzone było bardzo wymownymi, a zarazem interesującymi ilustracjami. Myślę, że książka jest jak najbardziej na czasie (igrzyska)-można bardzo dużo się dowiedzieć o zwyczajach i kulturze dawnych Chin.

Edit by Obi: Recenzja podoba mi się, więc zdejmuję jedno ostrzeżenie z Twojego konta.


16 sie 2008 4:12:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: