Teraz jest 28 mar 2024 23:05:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Kindle Paperwhite 2 - podświetlenie nie zawsze włączone 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2011 12:15:23
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Kindle Paperwhite 2 - podświetlenie nie zawsze włączone
Witam,

Zauważyłem w moim PW2, że czasem, gdy wyjmuję z torby czytnik i jest on wybudzony to podświetlenie ekranu jest wyłączone. Aby podświetlić ekran należy uśpić i wybudzić czytnik bądź tapnąć w ikonkę podświetlania i potem +/- mocy podświetlania.

Mam nieoryginalną okładkę, dość słaby magnes, dodatkowo musiałem okładkę trochę na grzbiecie podkleić bo zaczęła się odklejać. Skutkiem tego okładka dość kiepsko działa - nie zawsze usypia czytnik, nie zawsze go wybudzi, albo wybudzi go w torbie.
Założyłem, więc, że wybudzony, ale nie podświetlony Kindle to taki ficzer oszczędzający baterię. Ale nie dawno zauważyłem też, że po przerwie dosłownie minutowej podświetlenie się wyłączyło.

Zastanawiam, czy jest to znany błąd, czy tak ma być, czy też reklamować czytnik. Nie mogę go zareklamować na Amazonie bo był kupiony w Polsce - dlatego próbuję pytać o wstępną diagnozę tutaj.


19 sie 2015 9:53:30
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle Paperwhite 2 - podświetlenie nie zawsze włączone
Masz zaktualizowane oprogramowanie do nowej wersji? Bo kojarzę, że kiedyś PW miał z tym problemy, ale to bardzo dawno było.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


19 sie 2015 11:31:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2011 12:15:23
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Kindle Paperwhite 2 - podświetlenie nie zawsze włączone
Vroo napisał(a):
Masz zaktualizowane oprogramowanie do nowej wersji? Bo kojarzę, że kiedyś PW miał z tym problemy, ale to bardzo dawno było.


Tak, mam. Ale teraz to zgłupiałem i nie wiem już czy ten ostatni przeze mnie opisywany minutowy problem wystąpił przed czy po aktualizacji.
Będę obserwował i może faktycznie po aktualizacji problemu nie będzie. Ostatnio trochę niewiele miałem czas na czytanie w drodze.
Dzięki za info.


19 sie 2015 13:37:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 12:07:55
Posty: 13
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle PW3
Post Re: Kindle Paperwhite 2 - podświetlenie nie zawsze włączone
To ja się podepnę, bo mam podobnie: Paperwhite2 (najnowszy soft) z okładką niemarkową (z magnesem).

Często (choć nie zawsze) mam tak, że otwarcie okładki powoduje wybudzenie Kindla ale światełko pozostaje niewłączone i trzeba je uruchamiać ręcznie.
Da się z tym żyć ale trochę to denerwujące i chętnie znalazłbym rozwiązanie problemu inne niż zakup oryginalnej okładki.

pozdrawiam
Jarek


20 sie 2015 9:32:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2011 12:15:23
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Kindle Paperwhite 2 - podświetlenie nie zawsze włączone
jarmiel napisał(a):
To ja się podepnę, bo mam podobnie: Paperwhite2 (najnowszy soft) z okładką niemarkową (z magnesem).
...
Da się z tym żyć ale trochę to denerwujące i chętnie znalazłbym rozwiązanie problemu inne niż zakup oryginalnej okładki.


Hmm, no to już wiemy, że z wersją softu 5.6.5 tez ten problem występuje.
Próbowałeś rozmawiać w tej sprawie z hotlinem Amazonu?


21 sie 2015 9:57:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 12:07:55
Posty: 13
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle PW3
Post Re: Kindle Paperwhite 2 - podświetlenie nie zawsze włączone
Skoro otwarcie okładki powoduje wybudzenie Kindla ale nie powoduje włączenia oświetlenia to widzę dwie możliwości:
1. są tam dwa niezależne czujniki - osobny dla każdego z tych zadań
2. czujnik jest jeden ale nie prosty dwustanowy lecz pomiarowy, tzn. pewien poziom zmian pola powoduje wybudzenie a inny powoduje włączenie oświetlenia.
Oba rozwiązania możliwe, ale dość dziwaczne w tym zastosowaniu.

Czy ktoś wie jak to jest naprawdę z tym/tymi czujnikami?


25 sie 2015 14:46:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron