Teraz jest 20 kwi 2024 8:05:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Prestigio Libretto PER3172B 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2012 22:52:58
Posty: 2
Post Prestigio Libretto PER3172B
Witam wszystkich jako nowy forumowicz. Mam pytanie odnośnie ebook readera o nazwie Prestigio 3172B. Jego cena jest dość zachęcająca (w Euro RTV AGD kosztuje 250 zł), ale jest jedna wada. A właściwie wyświetlacz LCD. Byłby to mój pierwszy reader, lecz czytałem bardzo wiele negatywnych opinii o wyświetlaczach LCD. Co o nich sądzicie? I drugie pytanie, czy ktokolwiek ma ten reader? I jak on mu się sprawuje? Czy dobrze się czyta? Czy ogólnie go polecacie jako pierwszy tani reader?


29 lip 2012 23:04:41
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Prestigio Libretto PER3172B
LCD w ogóle nie polecamy, bo daje po oczach i jest mniej czytelny. Polecam chociażby filmik kolegi z naszego forum:

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


30 lip 2012 9:42:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio Libretto PER3172B
Za to eInk przegrywa w ciemnościach. Ten Prestigio to coś w style Trestora z możliwością odtwarzania filmów.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


30 lip 2012 18:13:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Prestigio Libretto PER3172B
Alcek napisał(a):
Za to eInk przegrywa w ciemnościach.


Moim zdaniem to słaby argument. Jeśli ktoś będzie czytał w ciemnościach na ekranie LCD (który to ekran będzie jedynym źródłem światła) to straci wzrok zanim skończy czytać książkę. Tak czy siak, trzeba mieć porządne źródło światła. Czy to LCD, e-Ink czy papierowa książka.
Oczywiście LCD jest najgorszym rozwiązaniem, bo niszczy wzrok najbardziej, nawet przy dobrym oświetleniu.


30 lip 2012 20:59:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 cze 2012 17:47:39
Posty: 5
eCzytnik: Prestigio PER3562B
Post Re: Prestigio Libretto PER3172B
Absolutnie nie polecam.
Dozbieraj i kup najtańszy e-ink.
Prestigio z perlem jest już za 480-500zł.
pozdr.


30 lip 2012 21:50:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio Libretto PER3172B
BabyJane napisał(a):
Alcek napisał(a):
Za to eInk przegrywa w ciemnościach.


Moim zdaniem to słaby argument. Jeśli ktoś będzie czytał w ciemnościach na ekranie LCD (który to ekran będzie jedynym źródłem światła) to straci wzrok zanim skończy czytać książkę. Tak czy siak, trzeba mieć porządne źródło światła. Czy to LCD, e-Ink czy papierowa książka.
Oczywiście LCD jest najgorszym rozwiązaniem, bo niszczy wzrok najbardziej, nawet przy dobrym oświetleniu.

Jakby ekran LCD niszczył wzrok to ja już dawno powienem był chodzić denkach od słoików. To jest przesada z tym powtarzaniem jak to czytniki z LCD niszczą wzrok. Czy ktoś zna jakieś badania porównawcze wpływu korzystania na wzrok czytników z eInk i urządzeń z LCD.
Ekrany LCD szybciej męczą wzrok, a to nie jest tożsame z trwałym uszkodzeniem.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


30 lip 2012 22:17:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Prestigio Libretto PER3172B
może nie zniszczy od razu, ale teraz ludzie siedzą non stop na kompach i innych takich więc napewno wzrok się popsuje. Do jakości czytania Eink nie ma równych!! narazie.


31 lip 2012 8:22:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Prestigio Libretto PER3172B
Alcek napisał(a):
BabyJane napisał(a):

Moim zdaniem to słaby argument. Jeśli ktoś będzie czytał w ciemnościach na ekranie LCD (który to ekran będzie jedynym źródłem światła) to straci wzrok zanim skończy czytać książkę. Tak czy siak, trzeba mieć porządne źródło światła. Czy to LCD, e-Ink czy papierowa książka.
Oczywiście LCD jest najgorszym rozwiązaniem, bo niszczy wzrok najbardziej, nawet przy dobrym oświetleniu.

Jakby ekran LCD niszczył wzrok to ja już dawno powienem był chodzić denkach od słoików. To jest przesada z tym powtarzaniem jak to czytniki z LCD niszczą wzrok. Czy ktoś zna jakieś badania porównawcze wpływu korzystania na wzrok czytników z eInk i urządzeń z LCD.
Ekrany LCD szybciej męczą wzrok, a to nie jest tożsame z trwałym uszkodzeniem.


Oczywiście, to co napisałam o utracie wzroku było przesadne, ale celowo. Nie mam pojęcia czy są jakieś badania dotyczące ekranów LCD i ich wpływu na oczy, ale wiem że ja sobie popsułam wzrok przez wpatrywanie się godzinami w monitor LCD. Jeśli Ty nie popsułeś sobie wzroku to zazdroszczę mocnych oczu, ale zważ, że nie wszyscy takie mają. Moim zamiarem nie było atakowanie nikogo, tylko podkreślenie, że to nie jest zdrowe dla oczu. Tak samo jak nie zdrowe jest czytanie papierowych książek przy latarce. Tyle. Myślę, że jak ktoś na prawdę chce dużo czytać, to e-ink będzie dużo lepszym wyborem.


31 lip 2012 12:03:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2012 22:52:58
Posty: 2
Post Re: Prestigio Libretto PER3172B
Czyli nawet przy e-inku potrzebne jest źródło światła. Słyszałem jeszcze o możliwości ustawienia poziomu szarości na najniższy poziom. Czy to może być dobre rozwiązanie? Nie mam zamiaru czytać bez źródła światła, a przy komputerze i tak spędzam wiele czasu. Oczy mam przyzwyczajone do tego, więc wiele złego się nie stanie. Ale chodziło mi głównie czy ten zakup będzie dobry jako pierwszy czytnik. Ponawiam pytanie, czy ktoś z forumowiczów ma taki czytnik?


31 lip 2012 22:11:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Prestigio Libretto PER3172B
taki czytnik na LCD to jest zupełnie co innego niż prawdziwy czytnik eink, w zasadzie taki na LCD to jest zubożony GPS, lub zubożony tablet, można, ale naprawdę, jeśli chcesz dużo czytać to POLECAM coś z eink. JA mam pocketbooka 622 i jestem zadowolony z możliwości, ale można coś tańszego, kindle chodzą po 400-500


01 sie 2012 17:43:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio Libretto PER3172B
Równie dobrze można powiedzieć: taki czytnik z eInk, to zupełnie coś innego niż czytnik czy tablet z matowym LCD, w zasadzie taki kalkulator do czytania, jeśli chcesz czytać dużo i w kolorze to polecam coś z LCD z matowym ekranem, zero poreblemów z ghostingiem, możliwość oglądania filmów czy korzystania z internetu.
@ Farendl - przy eInku niezbędne jest źródło światła... bo bez niego nic nie widział na "zaciemniaczowym" ekranie z eInk.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


01 sie 2012 18:54:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: