Teraz jest 28 mar 2024 14:44:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Clive Cussler 
Autor Wiadomość
Post 
Cusslera poznałam przy okazji "Węża", gdzie na pierwszy plan wysuwa się Kurt Austin (chyba dobrze napisałam?) z resztą ekipy NUMA. Zainteresowałam się autorem, a potem już z górki: "Afera śródziemnomorska", "Sahara" (tylko film, niestety), "Podnieść Titanica"... Jeden z moich ulubionych twórców.

Edit by Obi: I ponownie brak argumentów. Ostrzeżenie.


20 lip 2008 21:20:42
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 22:16:12
Posty: 36
Post 
Niezbyt lubię czytać powieści tego autora. Najbardziej razi mnie ich schematyczność. Po kilku już przeczytanych można z dużą dozą prawdopodobieństwa przewidzieć rozwój akcji w następnej powieści. Czytelnik może odnieść wrażenie, że przeczytawszy jedna powieść, przeczytał już wszystkie. Niewiele może go zaskoczyć. Chociaż mnie zaskakiwał poziom nieprawdopodobieństwa pewnych zdarzań i bohaterów. Nie było to coś, czego oczekiwałbym po powieści przygodowej. Jako przykład podam (ale jest to w pewnym sensie spoiler, bo z początku bohaterowie nie mają pojęcia co się dzieje) [spoiler]niezwykły olej, który był, z pomocą pewnej dziwacznej maszyny, teleportowany do wnętrza walizeczki.[/spoiler] Ale jeżeli ktoś nie uznałby wymienionych przeze mnie wad za powód, by rzucić w kąt powieści Cusslera, to pozostaje mi przyznać, że jest to literatura, przy której można się bawić. Niesamowite (i to aż zbyt niesamowite) przygody, lekka fabuła, podmorska tematyka: w sam raz do poczytania na plaży.


28 lip 2008 20:07:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2008 12:05:37
Posty: 28
Post 
Clive Cussler pisze bardzo dobre książki osobiście najbardziej podobały mi się "Atlantyda odnaleziona", "Bieguny zagłady", "Cyklop".
Czytanie ich jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu, bo mimo pewnych nieścisłości mogą zabrać nas w naprawdę ciekawe miejsca.
Uważam, że wiele książek tego autora spokojnie sprawdziłoby się jako scenariusz filmu. Jeżeli zestawić te książki z podobnymi gatunkowo to Clive Cussler nie ma powodów do wstydu.


05 wrz 2008 16:03:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 13:02:06
Posty: 25
Post 
Nowym czytelnikom książek Cliva Cusslera polecam "Podwodni łowcy" i "Podwodni łowcy II".Jest to relacja z prawdziwych przygód autora w trakcie poszukiwania zatopionych wraków.Niewiele osób zwraca uwagę na to iż naprawdę istnieje coś takiego jak Narodowa Agencja Badań Podwodnych i Morskich NUMA(National Underwater and Marine Agency).Założył ją właśnie Clive Cussler i wraz ze współpracownikami i rzeszą wolontariuszy zajmują się badaniami morskimi jak również historią marynistyki.Odnaleźli już chyba ponad 60 wraków.Po weryfikacji danych zrzekają się praw do wraków na rzecz uniwersytetów.Sam autor jest laureatem nagrody Lowella Thomasa w dziedzinie badań morskich.Jest też zapalonym kolekcjonerem starych,klasycznych samochodów.Tak więc można przyjąć że raczej wie o czym pisze.A dodatkowo oplata to sieć spisków,sensacji jak też odrobiny fantastyki.


08 wrz 2008 15:17:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2008 13:04:15
Posty: 29
Post 
Dla mnie przygody Dirka są przyjemnym sposobem na spędzenie wolnej chwili z książką. Nie wymagające, szybko sie czyta, barwne i ciekawe przygody z ciekawym tłem historycznym/mitycznym obejmujące szerokie spektrum faktówi mitów z różnych epok, chociaż trzeba przyznać, że dosyć schematyczne . Najbardziej podobało mi się podnieść tytanica i sahara. Czytałem większość pozycji Cusslera tj przygody Dirka i podwodni łowcy książek, których Cusller jest współautorem juz tak nie lubię chociaż oparte na na podobnym schemacie. Ogólnie wydaje mi się że sukces Dirka polega na tym iż każdy z chęcią przeżyłby przygody jakie ma bohater..


10 wrz 2008 18:24:42
Zobacz profil
Post 
po Dirka sięgam z przerwami gdyż jak stwierdził któryś z przedmówców są faktycznie schematyczne i czytając jedną po drugiej można pomylić wątki z poprzednich książek


24 wrz 2008 9:33:48
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 16:54:44
Posty: 25
Post 
Cusslera czytałem zawsze chętnie, książki o przygodach Dirka Pitta były moimi ulubionymi powieściami przygodowymi.
Największymi atutami powieści Cusslera są: imponujące tempo akcji oraz prologi będące opisem jakiegoś niewyjaśnionego, często autentycznego, wydarzenia z przeszłosci.
Szkoda tylko że Cussler podobnie jak Clancy, wynajął pomocników, którzy za niego piszą książki. Craig Dirgo, Paul Kemprecos oraz Dirk Cussler piszą schematycznie i mało ciekawie, bez porównania z samodzielnymi powieściami Cusslera.
Wszystkim chcącym zapoznać się z twórczością Cusslera, proponuje skupić się na wcześniejszych, napisanych przed 2003 rokiem książkach.


26 paź 2008 15:46:53
Zobacz profil
Post 
Mozna te serie okreslic kilkoma slowami lekka latwa i przyjemna
czyta sie z zapartym tchem szybko i latwo
mysle ze kazdy mazy by przezyc jakas przygode i miec cos w sobie z takiego bohatera


26 paź 2008 23:26:15
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 13:02:06
Posty: 25
Post 
Zgadzam się w 100% z elherejo83.Najlepsze książki Cusslera to te które pisał samodzielnie,seria o przygodach Dirka Pitta.Jest w nich znacznie więcej emocji i podwodnych przygód.Może spowodowane jest to tym iż jest znawcą morza nie tylko z teorii ale i z praktyki.Panowie którzy dołączyli do niego w kolejnych seriach nie piszą już tak zajmująco.Zresztą podwodne wyprawy są ograniczone do minimum.Po za tym ja osobiście lubiłam czytać o przygodach właśnie Dirka Pitta,pozostali bohaterowie nie są już tak zajmujący.


06 lis 2008 10:21:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2009 15:21:06
Posty: 20
Post 
Zgadzam się z wami. Przygody Kurta Austina nie są już tak zajmujące, jak przygody Dirka Pitta. Bohater ten miał całą masę wspaniałych przygód, których nie można porównać z niczym innym. Szczerze polecam!


13 sty 2009 14:20:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2008 17:53:49
Posty: 14
Post 
Ja przygodę z panem Cusslerem rozpocząłem chyba o ile dobrze pamiętam od "Operacji HF". No i się zaczęło. Moimi ulubionymi książkami o przygodach Dirka są: Atlantyda Odnaleziona i Złoto Inków. Trochę mniej entuzjastycznie przyjąłem nowych bohaterów czyli Kurta Austina czy załogę Oregona - bo tu ciężko w tej serii o głównego bohatera. Myślę że jednak tak jak moi przedmówcy stwierdzę że seria książek z Dirkiem jest najlepsza.


01 lut 2009 0:03:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2008 1:18:15
Posty: 112
Lokalizacja: 3city
Post 
1. A czemu to nie w sensacjach???????

2. Przeczytałem z kilkanaście (chory byłem, miesiąc w łóżku) no i 2 pierwsze fajne, zaletą reszty było to, że na papiierze wydrukowane, schemat, jak nie pisze o rzeczach związanych z "nurkowaniem" to bredzi,

3. Wyjątek to Podwodni Łowcy, jak pisze o czymś na czym się zna to od razu lepiej, obie części skojarzyły mi się z opowieściami heyerdahla, czuć w nich pasję, i fachowość


08 lut 2009 2:07:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: