Teraz jest 28 mar 2024 12:45:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
[K Touch] Czytnik zaczął mulić 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 12:25:25
Posty: 9
eCzytnik: Kindle Touch
Post [K Touch] Czytnik zaczął mulić
Witam,
ostatnimi czasy mój Kindle Touch zaczął okropnie zmulać. W menu i przeglądaniu katalogów działa normalnie, ale podczas czytania na zmianę strony czy zaznaczanie tekstu reaguje na oko 2-3 razy wolniej, a otwarcie obrazka do zoomu trwa ok. 5 sekund. Poza tym od czasu sam z siebie się resetuje, co nigdy wcześniej się nie zdarzało.
Od czego może to zależeć? Zajęte jest nieco ponad 800 mb. Czy twardy reset mógłby pomóc? (mam opory, bo szkoda mi zawartości, a z racji długich nazw nie wszystko mogę back up'ować na komputer). Softa mam najnowszego, trudno mi powiedzieć czy zmulać zaczął np. od ostatniej aktualizacji.

Pozdr


10 gru 2012 21:39:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2011 15:07:39
Posty: 39
eCzytnik: K3, K4, K4T, K Fire, Sony PRS-T1
Post Re: Touch zaczął okropnie mulić
czemu nie mozesz backupowac? Co ma dlugosc nazwy do tego? Możesz sprobować pierwsze spakowac to do archiwum o krotkiej nazwie, przekopiowac na komputer a pozniej spowrotem. Reset musi pomóc bo przeciez nie obcielo ci polowy mhz na procesorze :)

_________________
SPRZEDAM CZYTNIKI KINDLE, KOBO, B&N i SONY
ATRAKCYJNE CENY, KONTAKT PW.


10 gru 2012 21:48:06
Zobacz profil ICQ
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 12:25:25
Posty: 9
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Touch zaczął okropnie mulić
Też się zdziwiłem, ale tak jest. Widać Kindle obsługuje dłuższe nazwy niż Windows, przy czym dotyczy to też próby skompresowania (na co nie wpadłem, więc dzięki).
Dokładniej tyczy się to folderów w 'documents' o rozszerzeniu .sdr - np plik ma nazwę:

Timmermans et al 2012 Higher order thoughts in action - consciousness as an unconscious re-description process

a rzeczony, niechcący się skopiować folder:

Timmermans et al 2012 Higher order thoughts in action - consciousness as an unconscious re-description process_LVJTITPPWXMOLBGKFGNKONYBRLNAZJDV.sdr

Co to za foldery? Czy jeśli je pominę, to stracę np. zaznaczenia (choć wydawało mi się, że są one zapisane w MyClippings)


10 gru 2012 22:00:59
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Touch zaczął okropnie mulić
hmm, to wciąż mniej niż 255 znaków, więc jakbyś folder documents kopiował do głównego folderu dysku, to da radę.

tak, na Touch te foldery przechowują "sidecar files" (stąd ".sdr") - czyli wszystkie notatki, zaznaczenia, informacje o liczbie stron i inne tego typu rzeczy.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


11 gru 2012 1:03:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 12:25:25
Posty: 9
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Touch zaczął okropnie mulić
Nie dało się, ponieważ wewnątrz takiego folderu były jeszcze pliki o równie długich nazwach.

Przekopiowałem to wszystko na dysk, gdy nazwy były za długie pliki z folderu wyciągałem i zapisywałem obok z myślą, że po hard resecie wsadzę to wszystko z powrotem na czytnik tak jak być powinno.
O tym, że przecież będę to robił z poziomu Windowsa, a więc znowu będą zaangażowane tak kosmicznie długie współrzędne (czy jak to się tam nazywa), pomyślałem o minutę za późno ;) Słowem - nie da się tego wsadzić w siebie z powrotem.

Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Bo bardzo zależy mi na tych zaznaczeniach i notkach :/


11 gru 2012 23:07:04
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Touch zaczął okropnie mulić
Hmm, w zasadzie to wystarczyć powinno skrócenie nazw pliku i folderów - tak aby były takie same.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 gru 2012 0:10:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 12:25:25
Posty: 9
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Touch zaczął okropnie mulić
O! Zadziałało.
Dzięki wielkie za pomoc :)


12 gru 2012 0:19:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: