Teraz jest 28 mar 2024 19:55:45




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Prosty JB Kindle 4.1? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2012 22:02:40
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4
Post Prosty JB Kindle 4.1?
Witam, jestem newbie co do Kindla mam go zaledwie 2 dni, szukam, czytam, węszę po sieci i znalazłem coś takiego:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=191158
Bardziej doświadczeni niech sprawdzą, jak działa to super, ekstra, itd.

Pozdrawiam


16 wrz 2012 22:07:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2012 12:21:11
Posty: 13
eCzytnik: Kindle Voyage i Muse HD
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
Sprawdzilem to wczoraj - za drugim razem zadzialalo. Nalezy koniecznie poczytac readme i postepowac krok po kroku wedle podanych tam wskazowek. I nie wpadajcie w panike, jak po restarcie ekran wam sie rozmyje w jakies kleksy :) na pare sekund. Po chwili czytnik wejdzie w tryb diagnostyczny. Ale co sie nerwow najadlem, to moje. :)

Nie panikujcie tez jak po pierwszym odpaleniu zobaczycie, ze wszystkie kolekcje maja zerowa objetosc. Po chwilce wszystko sie ladnie dogra. (choc dla pewnosci mozecie sobie zrobic backup katalogu documents).


Inne uwagi - polonizacja laduje sie bez problemow. Mialem natomiast jakies klopoty z instalacja screensaverow - teoretycznie wszystko bylo OK, aktualizacja przebiegala pomyslnie, ale w praktyce nie bylo katalogu linkss, gdzie powinien byc podkatalog ze screensaverem. Pomoglo dopiero reczne rozpakowanie pilku z danymi i przekopiowanie do czytnika katalogu linkss z cala zawartoscia, a potem ponowne uruchomienie update. Wywalilo wowczas komunikat, ze update sie nie powiodl... ale... wlasnie ze sie powiodl i moglem w koncu podmienic sobie tapety na inne. Tu tez warto zauwazyc, ze spora z nich (a sciaglem ze stron typu Kindle wallpaper itd.) NIE jest w 800x600, wiec warto je przeskalowac w programie graficznym (no chyba, ze chcecie miec tapety z ok. centymetrowym marginesem).

Podsumowujac - mam spolszczenie, mam nowe tapety, jailbreak dziala, choc nie jest to tak proste do zrobienia jak w wersji 4.0.x, bo wchodzi sie do trybu diagnostycznego i trzeba wybrac kilka kolejnych opcji - ale wszystko jest opisane w readme.

Pozdrawiam, a przy okazji witam sie, bo to moj pierwszy post na tym forum.

PS. Z przyczyn technicznych bede pisal bez polskich znakow - za dlugo by tlumaczyc "dlaczego", a zreszta i tak pewnie wiekszosci to zwisa.

_________________
Zeby mi sie tak chcialo, jak mi sie nie chce... :)


09 paź 2012 14:01:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2012 12:59:04
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
Zrobiłem opisany JB (i to już dwukrotnie) i na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Miałem screena o Jailbreaku, mam książkę, ale po wrzucaniu plików bin (czy to spolszczenie czy zmiana screensaverow) mam nieaktywny wybór "Update your Kindle".
Czy coś należy jeszcze zrobić? O czymś zapomniałem?

Z góry dziękuje za pomoc.


23 lis 2012 13:35:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lis 2012 13:10:35
Posty: 1
eCzytnik: Amazon Kindle 4
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
Jaka polonizacja i skąd Ci działa Lifter ?


23 lis 2012 21:33:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 14:14:15
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 5 wifi
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum.

Mam wielki problem...otóż właśnie jestem w trakcie jailbrake.
If you're running FW 4.1.0:
1) Plug in the Kindle and copy "data.tar.gz", "ENABLE_DIAGS" and "diagnostic_logs" to the Kindle's USB drive's root
2) Safely remove the USB cable and restart the Kindle (Menu -> Settings -> Menu -> Restart)
3) Once the device restarts into diagnostics mode, select "D) Exit, Reboot or Disable Diags" (using the 5-way keypad)
4) Select "R) Reboot System" and "Q) To continue"
5) Wait about 20 seconds, and you should see the Jailbreak screen and the device should restart back into diagnostics mode, select "D) Exit, Reboot or Disable Diags" again
6) Select "D) Disable Diagnostics" and "Q) To continue"
7) After the Kindle restarts, you should see a new book titled "You are Jailbroken", if you see this, the jailbreak has been successful.

Jestem na 4. punkcie wcisnąłem Q - To continue...czekam i nic się nie dzieje...ponownie i nic...nic nie mogę zrobić.

Proszę wtajemniczonych o pomoc... kindla mam tydzień i już popsułem ?!?


27 lis 2012 14:22:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2011 21:58:33
Posty: 5
Lokalizacja: Hiszpania
eCzytnik: Kindle, HTC Desire Fbreader
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
Coś chyba robię nie tak, ale stosowałem się do zaleceń kropka w kropkę, na koniec otrzymałem książkę "You are Jailbroken", ale jak wgram na kindla jakąkolwiek paczkę .bin, to i tak "update kindle" pozostaje na szaro.


11 gru 2012 13:48:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 0:57:05
Posty: 3
eCzytnik: K4 4.1.0 NT
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
ja też dwa razy próbowałem, za każdym razem niby z sukcesem - książka powstała, jednak Update dalej na szaro, i nie mogę wgrać polonizacji...


17 gru 2012 0:59:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
krzym napisał(a):
ja też dwa razy próbowałem, za każdym razem niby z sukcesem - książka powstała, jednak Update dalej na szaro, i nie mogę wgrać polonizacji...

Zapewne próbowałeś wgrać spolszczenie dedykowane dla FW 4.0.
Trzeba czekać na polonizację do aktualnej wersji...

_________________
Obrazek


17 gru 2012 17:37:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 0:57:05
Posty: 3
eCzytnik: K4 4.1.0 NT
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
no tak, ale kolega Lifter powyżej stwierdził, że dał radę, więc milcząco założyłem, że też wgrywał dla 4.0, w końcu nowszej wersji jeszcze nie ma.

Więc jakoś musi się dać, albo Lifter kantuje ;p


17 gru 2012 18:12:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
Z tego co się zdążyłem zorientować, spolszczenie wgrane na FW 4.0 zostawało po wgraniu nowego firmware.
Ja też czekam na nową wersję jak na zbawienie, kupiłem dzieciakowi pod choinkę nowego K4 i niestety nie da się wgrać spolszczenia, a synek jeszcze się w angielskim nie czuje za dobrze.

_________________
Obrazek


17 gru 2012 18:43:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2013 11:38:09
Posty: 3
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
Witam. Czy ktoś znalazł rozwiązanie na problemy zarówno kolegów jak i mój? Objawy są jak wcześniej, jest obraz o JB, pojawia się książka a dalej wszystko zostaje po staremu. Macie jakieś pomysły?


02 sty 2013 11:43:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013 11:32:12
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
Możemy poprosić aby Lifter wyjawił nam jak dokonał spolszczenia? :D


03 sty 2013 12:43:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 0:57:05
Posty: 3
eCzytnik: K4 4.1.0 NT
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
problem został rozwiany powyżej. Nie ma jeszcze spolszczenia (aktualizacji .bin) do 4.1.0, natomiast przy aktualizacji softu z 4.0.1 do 4.1.0 polonizacja zostaje na kindlu.


04 sty 2013 12:35:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2013 11:38:09
Posty: 3
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
ok, źle się wyraziłem. chodzi mi o samego JB. chodzi mi o to, że wszystko robię jak trzeba a sprzęt dalej jest zablokowany.


05 sty 2013 2:48:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Prosty JB Kindle 4.1?
Gekrob napisał(a):
Objawy są jak wcześniej, jest obraz o JB, pojawia się książka a dalej wszystko zostaje po staremu.


Gekrob napisał(a):
ok, źle się wyraziłem. chodzi mi o samego JB. chodzi mi o to, że wszystko robię jak trzeba a sprzęt dalej jest zablokowany.


A czym się objawia to "dalej zablokowanie"? Po czym wnosisz, że JB nie działa?

Sam dziś robiłem JB na swoim Kindle Classic 4.1 i nie było z tym żadnego problemu. Od razu potem zainstalowałem paczkę na screensavery, i tu także wszystko hula, a więc JB działa.

Założę się, że wgrywacie nieodpowiednie paczki, tj. próbujecie zainstalować paczki (np. do screensaverów) do starszych wersji, dlatego wam ich Kindle nie widzi. Poprawna paczka na screensavery do Kindle 4 ze strony http://www.mobileread.com nosi nazwę: update_ss_0.33.N_k4_install.bin.

Tutaj cały wątek: http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=88004


Ostatnio edytowano 15 lut 2013 19:44:32 przez dider, łącznie edytowano 1 raz



05 sty 2013 4:32:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: