Teraz jest 28 mar 2024 10:21:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Problem ze skanami 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2012 13:02:40
Posty: 2
eCzytnik: PocketBook 622 Touch
Post Problem ze skanami
Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum.

Dopiero co zakupiłem swojego pierwszego ebook readera - PocketBook 622 Touch i mam pewien problem. Mianowicie mój czytnik nie wykrywa w ogóle plików .jpg .bmp .png Są to skany książki. Po zamianie na pdf plik był widoczny ale nie otwierał się. Czym to może być spowodowane?
Pliki mają ok. 1-1,5 mb. Inne pliki .pdf .doc. .rtf mogę bez problemu odczytać.

Pozdrawiam.


05 gru 2012 13:12:05
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem ze skanami
Obrazy nie są wyświetlane na liście książek. Aby je wyświetlić powinieneś

1) wrzucić je do katalogu Photos na czytniku,
2) Użyć do ich oglądania programu Zdjęcia z menu Aplikacje.

Być może da się tak pokombinować aby zdjęcia też były widoczne w bibliotece ale nie jestem pewien.


05 gru 2012 16:07:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2012 13:02:40
Posty: 2
eCzytnik: PocketBook 622 Touch
Post Re: Problem ze skanami
No tak, przecież to zdjęcia a nie pliki tekstowe :zakrecony:

Już wszystko bangla, dzięki za pomoc :)


05 gru 2012 16:25:56
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem ze skanami
Mam lepszy pomysł: wejdź na stronę http://www3.telus.net/rkomar/pbimageviewer/ i ściągnij sobie aplikację pbimageviewer. Interesuje cię wersja z końcówką "Pro-360+" (najniższy link, 238 k). Jak już będziesz miał tę aplikację to zmień nazwę pliku obcinając końcówkę - powinieneś mieć po prostu plik "pbimageviewer.app". Plik ten wrzuć do katalogu /system/bin na czytniku (a jeśli chcesz go mieć w menu aplikacje to wrzuć też do katalogu /applications). Następny krok to utworzenie pliku tekstowego o nazwie "extensions.cfg". Zawartość tego pliku powinna być następująca:
Kod:
tar:@TAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
tar.gz:@TAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
tgz:@TAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
tar.bz2:@TAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
tbz2:@TAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
zip:@ZIP_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
cbz:@ZIP_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
rar:@RAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
cbr:@RAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG

Plik wrzuć do katalogu /system/config na czytniku (zakładam, że takiego pliku jeszcze tam nie masz; jeśli masz to dopisz do niego to co powyżej).

Tadam! Właśnie zainstalowałeś sobie alternatywną przeglądarkę obrazów i dodałeś reguły określające dla jakich plików ma ona być wywołana.

Po co to? Ano ta przeglądarka potrafi wyświetlać zazipowane kolekcje obrazów. Po prostu weź swoje "jpeg-i" spakuj je zip-em, zmień rozszerzenie z "zip" na "cbz", wrzuć na czytnik i Twoje skany będą widoczne jako książki. Aha, zdaje się, że w ten sposób są udostępniane komiksy, więc chyba tę przeglądarkę warto mieć ...


05 gru 2012 16:41:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Problem ze skanami
a jak nie ma (nie widać ) folderów system/bin ?


05 gru 2012 18:45:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Problem ze skanami
To wpisz katalog "system" ręcznie. Dalej powinno pójść jak po maśle.


05 gru 2012 19:01:37
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem ze skanami
qxmarek napisał(a):
a jak nie ma (nie widać ) folderów system/bin ?

Od pewnego momentu te foldery są oznaczone jako ukryte i Windows domyślnie ich nie wyświetla. W eksploratorze Windows wejdź w menu "Organize", opcja "Folder and Search Options"/"Opcje Folderów i Wyszukiwania" (mam angielską wersję Windows i do tego Vistę ale na Win 7 powinno być podobnie), w okienku które sie pojawi przejdź na drugą zakładkę ("View"/"Widok") i tam na liście "Ustawień zaawansowanych" powinna być opcja "Ukryte foldery i pliki" - kliknij na "Pokazuj ukryte foldery i pliki".


05 gru 2012 19:30:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Problem ze skanami
A czy da się w tej przeglądarce ustawić tryb landscape dla plików cbz/cbr? Bo bez tego czytanie komiksów jest w zasadzie niemożliwe na tak małym ekranie.


05 gru 2012 22:40:51
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem ze skanami
Tego nie wiem ...


05 gru 2012 22:49:51
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem ze skanami
Ehh, z kodu źródłowego wynika, że można zrobić sporo rzeczy w tym programie ale niestety nie jest on kompatybilny z PB Touch. Problem w tym, że Touch nie ma przycisków fizycznych takich jak inne czytniki PB a program jest obsługiwany przyciskami właśnie. No cóż, szkoda, że czytnik nie oferuje kompatybilności z innymi czytnikami choćby przez zrobienie przycisków takich jak ma np. PB 613 i dostosowanie softu tak aby była możliwa obsługa zarówno dotykiem jak i przyciskami. Albo dodanie na poziomie systemu wirtualnych przycisków ... Z drugiej strony - wydaje się, że i inne czytniki dotykowe też tak mają - pozbyto się przycisków na rzecz dotyku ... ehh, lepsze jest wrogiem dobrego :(


05 gru 2012 23:10:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Problem ze skanami
MiPr napisał(a):
Mam lepszy pomysł: wejdź na stronę http://www3.telus.net/rkomar/pbimageviewer/ i ściągnij sobie aplikację pbimageviewer. Interesuje cię wersja z końcówką "Pro-360+" (najniższy link, 238 k). Jak już będziesz miał tę aplikację to zmień nazwę pliku obcinając końcówkę - powinieneś mieć po prostu plik "pbimageviewer.app". Plik ten wrzuć do katalogu /system/bin na czytniku (a jeśli chcesz go mieć w menu aplikacje to wrzuć też do katalogu /applications). Następny krok to utworzenie pliku tekstowego o nazwie "extensions.cfg". Zawartość tego pliku powinna być następująca:
Kod:
tar:@TAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
tar.gz:@TAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
tgz:@TAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
tar.bz2:@TAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
tbz2:@TAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
zip:@ZIP_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
cbz:@ZIP_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
rar:@RAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG
cbr:@RAR_file:1:pbimageviewer.app:ICON_JPG

Plik wrzuć do katalogu /system/config na czytniku (zakładam, że takiego pliku jeszcze tam nie masz; jeśli masz to dopisz do niego to co powyżej).

Tadam! Właśnie zainstalowałeś sobie alternatywną przeglądarkę obrazów i dodałeś reguły określające dla jakich plików ma ona być wywołana.

Po co to? Ano ta przeglądarka potrafi wyświetlać zazipowane kolekcje obrazów. Po prostu weź swoje "jpeg-i" spakuj je zip-em, zmień rozszerzenie z "zip" na "cbz", wrzuć na czytnik i Twoje skany będą widoczne jako książki. Aha, zdaje się, że w ten sposób są udostępniane komiksy, więc chyba tę przeglądarkę warto mieć ...


Normalnie aż chyba w wolnej chwili stestuję bo może jednak moje kochane mangi dadzą się czytać na 622, bo póki co to mi zostanie chyba ino na i|Padzie...


05 gru 2012 23:24:15
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem ze skanami
Popatrzyłem sobie na mobileread i problem z brakiem mozliwości obsługi na PB Touch jest już znany - byc może wkrótce da się z tym coś zrobić (obsługa dotyku w programie generalnie jest zrobiona ale dla modeli PB które miały "dotyk" Wacom-a - widać coś się zmieniło).


05 gru 2012 23:39:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: