Teraz jest 28 mar 2024 22:44:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
zmiana wielkości czcionek, marginesów, interlinii w KINDLE 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post zmiana wielkości czcionek, marginesów, interlinii w KINDLE
witam,

jestem od jakiegoś czasu posiadaczem Kindle, najpierw Touch teraz Paperwhite. Czytam teksty znalezione w sieci, zwykle nie są one specjalnie przygotowane i sformatowane na kindle.

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych Kindlowiczów jak radzą sobie z ustawianiem wielkości czcionki, marginesów, interlinii itp. w ebookach różnych formatów (mobi, epub, doc, pdf, rtf). Kindle ma bardzo ubogie możliwości ustawiania rozmiaru czcionek, nie tak jak np. CoolReader montowany w Onyxach i na smartfonach gdzie można dopasować praktycznie wszystko. Przy konwersji do .mobi przez Calibre na ustawieniach standardowych tylko 1-2 rozmiary nadają się do użytku, reszta jest albo mikroskopijna albo za wielka.
Wiem że podczas konwesji przez Calibre do formatu .mobi można ustawiać różne parametry księżek, ale zauważyłem że prócz bazowej wielkości czcionki, którą udało mi się zwiększyć reszta zmian chyba nie działa.
Próbowałem ustawić stopniowanie wielkości czcionek co 1 pkt ale kindle i tak powiększa po swojemu. Próbowałem podczas konwersji ustawić marginesy 0-2 pkt - Kindle i tak robi po swojemu wyświetlając tylko duże marginesy.
Jak sobie z tym radzicie?

Które parametry można zmienić za pomocą Calibre i jak to zrobić aby działało na Kindle?

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


02 gru 2012 17:31:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: