Teraz jest 28 mar 2024 14:48:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
pierwszy czytnik, do 400zł. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012 15:06:15
Posty: 9
Post pierwszy czytnik, do 400zł.
Witam,

Jaki polecilibyście mi czytnik do około 400 zł. Nie miałam nigdy czytnika i nie bardzo się w ich kwestii orientuję.
Nie zależy mi na bajerach typu mp3. Dobrze jakby miał wifi. Chciałabym też żeby był łatwy i szeroki dostęp do ebooków oraz duża ilość formatów, tych popularnych w Polsce, które czytnik będzie obsługiwał (np Kindle obsługuje tylko ebooki kupione w amazonie?) Przydatne było by też obsługiwanie pdf.
Szukałam informacji na forum, ale większość rozmów dotyczyła droższych czytników. Nie sądziłam, że taki trudny jest wybór czytnika i na tyle różnych aspektów trzeba zwrócić uwagę:)

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc:)


01 lis 2012 15:21:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
Ze swojej strony polecałbym Pocketbooki, miałem dwa i świetnie się sprawowały (z drugiego cały czas korzystam).
Jednak w cenie do 400 złotych będzie z tym problem. Jest model 613 - ale korzysta się przy nim z przycisków, które nie są jakoś nadzwyczajnie umiejscowione. Bez wifi i ekranu dotykowego. Oprócz tego TrekStor Pyrus - chyba jeszcze gorszy.

Jeśli mogę zasugerować, to dołóż połowę i zakup Pocketbooka 622. Różnica między nim a wspomnianymi powyżej urządzeniami będzie bardzo duża.


01 lis 2012 16:42:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
Do tej ceny to w sumie czemu nie Kindle Classic? Większość polskich księgarni sprzedaje ebooki w formacie mobi, a jeżeli nie to w epub, który bez problemu można przekonwertować do mobi, choć nie sądzę, żeby była taka potrzeba. Oczywiście czytnik posiada również obsługę pdfów.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


01 lis 2012 16:55:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
Z tanich czytników to jest Kindle Classic (zakup w Amazonie to jakieś 135$ - ok 440zł). Dobra rzecz. Warto.
Można czytać książki kupione i w innych księgarniach (format mobi dostępny już prawie wszędzie), poza tym bezproblemowo radzi sobie z plikami txt, pdfy otwiera ale nie ma opcji "re-flow" więc trzeba przewijać ekran (co w moim odczuciu nie jest zbyt wygodnie - ale zawsze można je sobie przekonwertować - nie jest to trudne)


Ew. Empiku można dostać TrekStor Pytus za 299zł - urządzenie nie jest złe, choć zbiera dość różne recenzje - najlepiej samemu się wybrać do Empiku, po dotykać, coś poczytać i samemu się przekonać jak ono nam pasuje - dla mnie było za tą cenę jak najbardziej ok.
Pewnie jakbym nie zamówił wcześniej Kindle'a, to bym brał pod uwagę, bo w sumie też chciałem tani czytnik.


01 lis 2012 18:21:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
Agis7 napisał(a):
Nie zależy mi na bajerach typu mp3. Dobrze jakby miał wifi. Chciałabym też żeby był łatwy i szeroki dostęp do ebooków oraz duża ilość formatów, tych popularnych w Polsce, które czytnik będzie obsługiwał (np Kindle obsługuje tylko ebooki kupione w amazonie?) Przydatne było by też obsługiwanie pdf.
Najblizszy tym warunkom jest chyba Onyx Boox X61E. Nie ma WiFi, ma obsługę MP3 i polski sntezator mowy - czyta książki na głos. Obsługuje wszystkie formaty książek i dokumentów, PDF również z trybem reflow.
Niedawno skończyła się chyba już promocja w Nexto (były za 399zł). Teraz dostępny za jakieś 440-450zł...
Innym dobrym kandydatem byłby Prestigio PER3562B - to właściwie to samo (jeśli chodzi o obsługiwane formaty), tylko jest czarny, ma ekran Pearl i w komplecie całkiem przyjemne Etui. A dostępny jest za ok. 500 zł.
Trekstor Pyrus za 300zł to też papier elektroniczny (pasywny) - daje rade jako czytnik, ale ma dość bladą czcionkę i obsługuje mniej formatów - to raczej taka oszczędność "na siłę". Można go pooglądać w Empiku.
Myślę, że w najbliższym czasie (przed Świętami) pojawią się jakieś nowe promocje i znajdzie się coś poniżej 400 zł.

_________________
W Obrazek też ;)


01 lis 2012 18:27:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012 15:06:15
Posty: 9
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
bardzo dziękuje za pomoc;]

Jak jest z gwarancją Kindle kupionego w stanach? w Polsce bez problemu ją uznają?

Zaciekawił mnie ten syntezator mowy. jakieś jeszcze modele polecacie z syntezatorem?

co do ceny to maxymalnie chcialbym wydać 500zl z racji, że to mój pierwszy czytnik i nawet nie wiem czy aż tak spodoba mi się ta forma czytania, żeby dużo pieniędzy wydawać, ale z drugiej strony jak już kupuje to nie chce kupić najtańszego byle czego;]

coś jeszcze polecacie?;]


01 lis 2012 19:38:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
Agis7 napisał(a):
Witam,

Jaki polecilibyście mi czytnik do około 400 zł. Nie miałam nigdy czytnika i nie bardzo się w ich kwestii orientuję.
Nie zależy mi na bajerach typu mp3. Dobrze jakby miał wifi. Chciałabym też żeby był łatwy i szeroki dostęp do ebooków oraz duża ilość formatów, tych popularnych w Polsce, które czytnik będzie obsługiwał (np Kindle obsługuje tylko ebooki kupione w amazonie?) Przydatne było by też obsługiwanie pdf.
Szukałam informacji na forum, ale większość rozmów dotyczyła droższych czytników. Nie sądziłam, że taki trudny jest wybór czytnika i na tyle różnych aspektów trzeba zwrócić uwagę:)

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc:)

Wifi na czytniku jest bezużyteczne o ile nie jest połączone z jakąś usługą jak np. przesyłanie plików przez email. Kindle obsługuje równie pliki w formacie mobi, txt, pdf. Większość polskich eksięgarni oferuje już format mobi. Przy 6-calowym czytniku nie spodziewaj się rewelacji. Część czytników oferuje funkcję odczytywania pdfa w trybie tekstowym, ale nie jest to użyteczne gdy plik jest źle sformatowany lub powstał na ze skanów.
Pamiętaj, że kupując czytnik, musisz go jeszcze w coś ubrać. Ekrany eInk są stosunkowo wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli doliczyć etui to jedynym wyborem w twoim przedziale cenowym jest Trekstor Pyrus (299 zł - cena czytnika).

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


01 lis 2012 19:45:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012 15:06:15
Posty: 9
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
nie no ubranka już w cene nie wliczałam. to już jako osobny wydatek traktuje:)


01 lis 2012 19:49:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012 15:06:15
Posty: 9
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
tak po na myśle uznałam, że jak już mam wydać pieniądze na czytnik to niech bedzie dobry, nawet jesli am być droższy niż pierwotnie planowałam.
co myślicie o Onyx Boox i62 Espresso? na promocji jest za 599zl albo PocketBook 622 touch za okolo 580zl?


01 lis 2012 20:37:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
Kindle kupiony w Amazonie ma normalną gwarancję, ot kontaktujesz się z nimi (np przez chat) i opisujesz problem - ludzie, który mieli kontakt z suportem sobie go bardzo chwalą (bo zwykle to wymiana czytnika na nowy).

"Dobry" to pojęcie bardzo szerokie. Patrząc pod kątem cena/jakość to np. TrekStor Pyrus wypada bardzo dobrze ;p

Nie wiem, ja osobiście nie jestem przekonany do Onyx'ów (ich największą bolączka dla mnie to niezbyt stabilny soft oraz wypływające tu i ówdzie drobne "wpadki" jak chociażby z modelem i62 oraz i62 espresso sprawiające, że nie wiadomo do końca czego się spodziewać ze strony producenta/dystrybutora).

Tak naprawdę niewiele napisałaś odnośnie wymagań wobec czytnika. Wszystkie czytniki można "załadować" po kablu, na niektóre wysłać również książki mailem, także nie jest tak, że urządzenie uwiązuje nas do jednej księgarni czy dostawcy. Problemem formatów też bym się zbytnio nie przejmował. Teraz już praktycznie każdy sklep oferuje zarówno epub jak i mobi.

Prawdę powiedziawszy nie wiem, czy jest sens dokładać do droższych urządzeń...


01 lis 2012 21:10:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
adasko1984 napisał(a):
Kindle kupiony w Amazonie ma normalną gwarancję, ot kontaktujesz się z nimi (np przez chat) i opisujesz problem - ludzie, który mieli kontakt z suportem sobie go bardzo chwalą (bo zwykle to wymiana czytnika na nowy).
Tylko trzeba mieć świadomość, że ten kontakt jest po angielsku. A polityka Amazonowego supportu też trochę zależy od osoby i czasu, jak również aktywności klienta w kupowaniu publikacji z ich księgarni (po angielsku). Tak że to "zwykle" to jest różnie.

_________________
W Obrazek też ;)


01 lis 2012 21:41:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
Agis7 napisał(a):
tak po na myśle uznałam, że jak już mam wydać pieniądze na czytnik to niech bedzie dobry, nawet jesli am być droższy niż pierwotnie planowałam.
co myślicie o Onyx Boox i62 Espresso? na promocji jest za 599zl albo PocketBook 622 touch za okolo 580zl?



Sam stoję przed zakupem czytnika i szczerze mówiąc myślałem o tym Booxie. Jak wyżej napisał adasko1984 bolączką jest soft. Bo przeczytaniu działu tego urządzenia, problemów odpuściłem sobie bo mimo wielu fajnych funkcji problem ze stabilnością czy funkcjonalnością programów do czytania ebooków może doskwierać. Bo jakiś tam typ lepiej czytać na jednym programie a inny w drugim. Potem się okazuje, że w tym pierwszym nie można robić notatek a w drugim coś źle się wyświetla. A ja wychodzę z założenia, że coś ma po prostu działać, to ma być przyjemność, nie chce mi się dopasowywać do urządzenia i sprawdzać kilka programów do czytania książek.
Być może ten problem się zmieni wraz z wejściem nowego i62, możliwe, że poprawią oprogramowanie. Zresztą jeżeli chcesz wydać więcej niż to 600zł to ja bym poczekał na nowe premiery urządzeń z ekranami HD oraz jeżeli Cię to interesuje, to z doświetleniem.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


01 lis 2012 23:55:11
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
No, przy ok. 600 zł to chyba warto poczekać, aż Amazon zacznie wysyłać Kindle Paperwhite do Polski :) Pearl HD + oświetlenie = naprawdę fajny efekt.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 lis 2012 3:23:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012 15:06:15
Posty: 9
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
Dziękuje wam bardzo za pomoc:)

Myślę, że zdecyduje się na pocketbooka 622 touch


02 lis 2012 19:17:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: pierwszy czytnik, do 400zł.
ja jestem po 4 miesiącach użytkowania z pocketbooka zadowolony, a teraz jest tanszy o 50 zł :)


02 lis 2012 22:24:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: