Teraz jest 29 mar 2024 15:10:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Kindle Keyboard czy Touch? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2012 13:03:32
Posty: 5
Post Kindle Keyboard czy Touch?
Witam serdecznie forumowiczów.
Zwracam się do Państwa z prośbą o poradę w wyborze urządzenia Kindle.

Jestem pracownikiem naukowym i nauczycielem, który w swojej pracy zawodowej obcuje przez więkoszość czasu z książkami.

Chodzi mi o poradę w zakupie oraz opinię osób, które na codzien używająć urządzeń Kindle.

Biorę pod uwagę dwa modele:

1) Kindle Keyboard
2) Kindle touch

Z opisów jak i testów, nie jestem wstanie podjąć decyzji o wyborze modelu.Tu prosze o pomoc!

Moje wymagania to:

- Łatwość robienia notatek podczas czytania
- Możliwość spolszczenia urządzenia
- Długość pracy na baterii (tu chyba oba modele są jednakowe?)
- Łatwość obsługi czytania(głównie chodzi mi o dotyk i klawisze i ich ocenę funkcjonalności)

Oprócz powyższych mam pytania, dotyczące codziennej eksploatacji.

W moim przypadku dojazd do pracy zajmuje ok 1godziny i poruszam się/ przemieszczam się komunikacją miejską.

Zdarza mi się,że czytam książki na dworze(pod wiatą przystanku), jak takie urządzenia reagują na zmiany temperatur i wahania pogodowe.

Na co dzień używam bezpłatnego internetu Aero2 przez kieszonkowy router WiFi Huawei E585, z przeczytanych recenzji, testów wynika,że urządzenie te słabo nadają się do przeglądanie internetu,w większości przypadków pojawia się opinia,że nadają się do sprawdzenia poczty.

1.Czy można na tych urządzeniach zainstalować program do odbierania poczty zbiorczej(Thunderbird)?

Będę wdzięczny i zobowiązany, za porady sugestie

Pozdrawiam serdecznie Paweł


29 paź 2012 13:05:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Prośba o porade w wyborze Kindla
Zacznę prawie od końca, niestety nie ma żadnego klienta poczty dla Kindle, od biedy da się obejrzeć gmailowego webmaila. Ale... E-ink nie służy do przeglądania internetu.
Co do reakcji temperaturowej, ekran troche spowalnia swoje odświeżanie przy dużych mrozach.
Tutaj artykuł o tym http://swiatczytnikow.pl/idzie-mroz-tak ... hronienia/
Co do wygody użytkowania, ja nie jestem przekonany do dotykowych wyświetlaczy w czytnikach.
Ale to moja subiektywna ocena, wole po prostu fizyczne przyciski.
Klawiatura fizyczna przeciw ekranowej, hmm... (IMO klawiatura sama w sobie za wygodna nie jest ale do notatek wystarcza.
Spolszczenie w przypadku K3 Keyboard to nic trudnego, nie wiem jak w przypadku Kindle Touch.


29 paź 2012 13:59:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2012 13:03:32
Posty: 5
Post Re: Prośba o porade w wyborze Kindla
Dziękuję serdecznie gienkollo za twoją opinię i sugestie. U mnie podobnie z tymi dotykowymi ekranami, telefon też mam old school-owy! Podczas czytania tradycyjnych książek, wklejam kolorowe papierki albo gryzmolę po marginesach, tak więc w czytniki chciałbym to jakoś zastąpić to nawyk i nałóg :) Rozumiem,że notatki czynisz?


29 paź 2012 14:26:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Prośba o porade w wyborze Kindla
- Spolszczenie Kindle'a: na forum jest wątek dotyczący polonizacji Kindle polonizacja-kindle-f168/, Ja co prawda z językiem ang. jestem za pan brat, tym niemniej nie widzę tutaj dużej konieczności spolszczania, zapamiętujesz kilkanaście raptem słówek, po tygodniu czy dwóch nawet nie będziesz zwracał na to uwagi.
- Łatwość robienia notatek podczas czytania: Z tego co wiem, nie ma możliwości robienia notatek w Kindle'ach. Jest możliwość zaznaczenia tekstu (nawet kilkunastu zdań) w dowolnym materiale, da się to później wyeksportować przez plik tekstowy. Jest możliwość zakupienia aplikacji Notepad, które umożliwiają prowadzenie krótkich notatek. Ich wygoda pozostawia wiele do życzenia i jest to przysłowiowy kwiatek do kożucha. Tutaj lepiej sprawdza się Onyx.
- Długość pracy na baterii: 1,5-2 dni nieustannego czytania lub miesiąc oszczędnego. Dojeżdżam do pracy po 30-35 minut w jedną stronę, który to czas poświęcam na czytanie i ładowanie raz na dwa tygodnie to normalka.

Niestety, to nie jest tablet, to nie jest mikrokomputer. Więc nie ma multitaskingu, nie ma wydzielania/zaznaczania tekstu, prowadzenia notatek i odskoczni, wlepiania karteczek. W książkach jest możliwość wstawiania 'bookmarks', nie jest to jednak wygodne do szybkiego i płynnego przeglądania księgozbioru.


29 paź 2012 14:56:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Prośba o porade w wyborze Kindla
PawelWro, Niezwykle rzadko notuje, ale zdarzało mi się kilka razy. Próbowałem też coś tam kiedyś pisać z tej klawiatury kindla, no i tak jak pisałem, za wygodna ona nie jest. Ale... Pierwszorzędnie można postawić tam zwyczajną zakładkę do której rzecz jasna można wrócić z menu, dalej: można zrobić highlight interesującego fragmentu nawet nic nie dopisując jako notkę, zatem żeby zastąpić kolorowe karteczki sposoby są.
T4ng10r, ma trochę racji, bo ja chyba rozszerzyłem właśnie to pojęcie tego highlighta czyli: podkreślenia, podświetlenia tekstu, tam co nieco dopisać można, o ile dobrze, rzecz jasna pamiętam. Bo przyznaje się do korzystania z alternatywnego oprogramowania od dłuższego czasu.


29 paź 2012 16:39:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2012 13:03:32
Posty: 5
Post Re: Prośba o porade w wyborze Kindla
T4ng10r napisał(a):
- Spolszczenie Kindle'a: na forum jest wątek dotyczący polonizacji Kindle polonizacja-kindle-f168/, Ja co prawda z językiem ang. jestem za pan brat, tym niemniej nie widzę tutaj dużej konieczności spolszczania, zapamiętujesz kilkanaście raptem słówek, po tygodniu czy dwóch nawet nie będziesz zwracał na to uwagi.
- Łatwość robienia notatek podczas czytania: Z tego co wiem, nie ma możliwości robienia notatek w Kindle'ach. Jest możliwość zaznaczenia tekstu (nawet kilkunastu zdań) w dowolnym materiale, da się to później wyeksportować przez plik tekstowy. Jest możliwość zakupienia aplikacji Notepad, które umożliwiają prowadzenie krótkich notatek. Ich wygoda pozostawia wiele do życzenia i jest to przysłowiowy kwiatek do kożucha. Tutaj lepiej sprawdza się Onyx.
- Długość pracy na baterii: 1,5-2 dni nieustannego czytania lub miesiąc oszczędnego. Dojeżdżam do pracy po 30-35 minut w jedną stronę, który to czas poświęcam na czytanie i ładowanie raz na dwa tygodnie to normalka.

Niestety, to nie jest tablet, to nie jest mikrokomputer. Więc nie ma multitaskingu, nie ma wydzielania/zaznaczania tekstu, prowadzenia notatek i odskoczni, wlepiania karteczek. W książkach jest możliwość wstawiania 'bookmarks', nie jest to jednak wygodne do szybkiego i płynnego przeglądania księgozbioru.


Dziękuję T4ng10r za informację i twoją opinie.Gdzie można zakupić aplikację Notepada?Kurcze z brakiem robienia notatek to w moim przypadku, duże utrudnienie.


Ostatnio edytowano 29 paź 2012 18:39:21 przez PawelWro, łącznie edytowano 3 razy



29 paź 2012 18:32:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2012 13:03:32
Posty: 5
Post Re: Prośba o porade w wyborze Kindla
gienkollo napisał(a):
PawelWro, Niezwykle rzadko notuje, ale zdarzało mi się kilka razy. Próbowałem też coś tam kiedyś pisać z tej klawiatury kindla, no i tak jak pisałem, za wygodna ona nie jest. Ale... Pierwszorzędnie można postawić tam zwyczajną zakładkę do której rzecz jasna można wrócić z menu, dalej: można zrobić highlight interesującego fragmentu nawet nic nie dopisując jako notkę, zatem żeby zastąpić kolorowe karteczki sposoby są.
T4ng10r, ma trochę racji, bo ja chyba rozszerzyłem właśnie to pojęcie tego highlighta czyli: podkreślenia, podświetlenia tekstu, tam co nieco dopisać można, o ile dobrze, rzecz jasna pamiętam. Bo przyznaje się do korzystania z alternatywnego oprogramowania od dłuższego czasu.


gienkollo to tajemnicze alternatywne oprogramowanie, które używasz, ma jakąś nazwę? Jeśli ma takie możliwości o jakie mi chodzi, może i ja bym przetestował po kupnie urządzenia!


29 paź 2012 18:38:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2012 13:03:32
Posty: 5
Post Re: Prośba o porade w wyborze Kindla
Czy ktoś mógłby, doradzić w ostatniej kwestii. Tzn używania Kindla przy tłumaczeniu tekstów. Który lepszy(Kindle Keyboard czy Kindle touch) w funkcji słownika i jego używania?
Pozdrawiam Paweł


30 paź 2012 11:41:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Prośba o porade w wyborze Kindla
Miałem okazję testować K3 i Touch'a. Oczywiście słownik i zaznaczanie lepiej działają na touchu. Przyczyna jest bardzo prosta, jeżeli chcesz sprawdzić znaczenie słowa to po prostu dotykasz je palcem i dzieje się to szybko, i naturalnie. W K3 natomiast trzeba najpierw najechać kursorem za pomocą przycisków, więc jest to mniej wygodne.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


30 paź 2012 12:30:43
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: