Teraz jest 28 mar 2024 14:55:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
adnotacje na zdjęciach - skanach 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2012 22:24:09
Posty: 23
eCzytnik: M92
Post adnotacje na zdjęciach - skanach
zauważyłam, że M92 fajnie odtwarza zdjęcia - traktując cały folder trochę jak jeden plik pozwala łatwo przechodzić do następnej klatki;
możliwe jest również robienie odręcznych notatek, jednak po wyjściu z pliku znikają

czy jest jakiś inny sposób - poza snapshotami, żeby zachować odręcznie naszkicowane notatki na zdjęciach?

dziękuję i pozdrawiam
m.


17 paź 2012 22:54:03
Zobacz profil
Post Re: adnotacje na zdjęciach - skanach
Maggie napisał(a):
możliwe jest również robienie odręcznych notatek, jednak po wyjściu z pliku znikają
Nie powinny znikać. Która wersja oprogramowania jest w czytniku, jaki kod daty?
Odręczne szkice na obrazkach są zapamiętywane w specjalnym pliku "nazwa_obrazka.sketch" w podkatalogu ".onyx" tam gdzie znajduje się obrazek oryginalny.
Dopóki nie przeniesie się obrazka w inne miejsce, szkice mają być zachowane.

Nie ma natomiast innej funkcji eksportu obrazka wraz ze szkicem, niż funkcja "screenshot".


19 paź 2012 20:54:42
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2012 22:24:09
Posty: 23
eCzytnik: M92
Post Re: adnotacje na zdjęciach - skanach
przepraszam że dopiero teraz odpisuję.
dziękuję za odpowiedź. Oprogramowanie mam najnowsze (z 27 września),
sprawdziłam - na karcie rzeczywiście tworzą się te pliki i część poprawek - adnotacji na zdjęciach się zapisuje
ostatnio miałam z booxem taki kłopot że jak przechodził w stan uśpienia to nie zapisywał szkiców które miałam nie zamknięte i tracił łączność z rysikiem - zmieniłam ustawienia, nie 'usypiam' automatycznie i jest ok
ergo
muszę jeszcze poobserwować:)


22 paź 2012 20:28:12
Zobacz profil
Post Re: adnotacje na zdjęciach - skanach
Maggie napisał(a):
część poprawek - adnotacji na zdjęciach się zapisuje
ostatnio miałam z booxem taki kłopot że jak przechodził w stan uśpienia to nie zapisywał szkiców które miałam nie zamknięte i tracił łączność z rysikiem - zmieniłam ustawienia, nie 'usypiam' automatycznie i jest ok
Uśpienie nie powoduje utraty szkiców (ani ich części), można go używać. Sprawdziłem na testowym egzemplarzu.
Po wyjściu z uśpienia ekran odświeża się niekompletnie (tu jest mały brak) i trzeba go odświeżyć, na przykład przez naciśnięcie klawisza "Menu" 2 razy. Zamknięcie szkicu, zaraz po wyjściu z uśpienia, czy też utworzenie następnej strony szkicu, też zachowuje wszystkie poprawki.


29 paź 2012 18:00:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron