Teraz jest 28 mar 2024 17:01:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Pierwszy ebook reader 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2012 22:26:22
Posty: 2
Post Pierwszy ebook reader
Witam, mam zamiar kupić swojego pierwszego ebook readera. Max cena jaka mogę wydać to 700 zł. Nigdy nie miałem takiego urządzenia więc kompletnie nie mam pojęcia na co zwracać uwagę.
Zależy mi na tym aby:
1. można było odtworzyć na nim jakieś najpopularniejsze formaty książek dostępne w Polsce.
2. wyświetlał poprawnie polskie znaki.
3. miał ekran dotykowy
4. można było na nim czytać po ciemku, tylko nie wiem czy lepiej kupić jakiś czytnik z podświetleniem czy po prostu kupić taką lampkę: http://www.czytio.pl/product/91/-/Lampka-LED-z-klipsem-BIA%C5%81A.html
Bardzo proszę o jakieś sensowne propozycje ponieważ nigdy nie miałem nawet kontaktu z takim urządzeniem.


25 paź 2012 22:35:45
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pierwszy ebook reader
Możesz np. przeczytać reckę Kindle Paperwhite - ma oświetlenie, ekran dotykowy, ogarnia polskie znaki, odczytuje MOBI, które zyskuje na popularności w naszym kraju.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 paź 2012 0:17:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Pierwszy ebook reader
Też uważam, że Kindle Paperwhite spełni Twoje oczekiwania. Proponuję poczytać różne recenzje, testy, na pewno jest już dużo filmików na YT, no i zapoznać się z działem "Amazon.com" na tym forum i poznać politykę amazonu oraz to co się wiąże z posiadaniem kindle, czyli format mobi. Co do czwartego pytania to uważam, że jeśli już czytać po ciemku, to raczej z podświetlanym ekranem, lampka da sporo gorszy efekt.


26 paź 2012 15:37:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2012 22:26:22
Posty: 2
Post Re: Pierwszy ebook reader
Czyli kindle paperwhite to jedyna opcja?
Czy może mi ktoś odpowiedzieć na kilka pytań:
1. Czy jeżeli mam ebooki w ePub to mogę je jakoś przekonwertować na mobi?
2. Po czym poznać na Amazonie że kupuje kindle bez reklam?
3. Czy w każdym ebook readerze jest tak, że podlączam go do komputera i mogę sobie na niego wrzucić ebooki w jakim chce formacie o ile dany reader go odczytuje?


26 paź 2012 17:09:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Pierwszy ebook reader
2. Po tym, że Ci go sprzedadzą z wysyłką do Polski.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


Ostatnio edytowano 26 paź 2012 18:50:07 przez Alcek, łącznie edytowano 1 raz



26 paź 2012 17:41:06
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pierwszy ebook reader
Elmo napisał(a):
Czyli kindle paperwhite to jedyna opcja?

Nie, jest jeszcze nook i Kobo - każdy ma model z oświetleniem. Żadnego nie dostaniesz (normalnie) w Polsce.

Elmo napisał(a):
1. Czy jeżeli mam ebooki w ePub to mogę je jakoś przekonwertować na mobi?

Tak, najłatwiej przez Calibre.

Elmo napisał(a):
2. Po czym poznać na Amazonie że kupuje kindle bez reklam?

Po tym, że wysyłają to do Polski ;) Przy czym Paperwhite'a i tak na razie z wysyłką do naszego kraju nie kupisz.

Elmo napisał(a):
3. Czy w każdym ebook readerze jest tak, że podlączam go do komputera i mogę sobie na niego wrzucić ebooki w jakim chce formacie o ile dany reader go odczytuje?

+/- tak. To tanie cudo, za 10€, od Txtra ma tylko Bluetootha. Ale możesz przyjąć, że jeśli eBook nie ma zabezpieczeń i jest w obsługiwanym formacie - to tak. Ponownie polecam Calibre, które się przenoszeniem zajmie, powinno też ogarnąć, czy dany format możesz wrzucić, czy nie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 paź 2012 18:30:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pierwszy ebook reader
Mori napisał(a):
Elmo napisał(a):
Czyli kindle paperwhite to jedyna opcja?

Nie, jest jeszcze nook i Kobo - każdy ma model z oświetleniem. Żadnego nie dostaniesz (normalnie) w Polsce.
Z Targów Książki w Krakowie wiem, że będzie jeszcze Onyx Boox i62 z ekranem Pearl HD i podświetleniem (za około 2 tygodnie).
Egzemplarz pokazowy jest na Targach do "pomacania" i obejrzenia. Podświetlenie równomierne (regulacja i wyłączenie dostępne).
Oczywiście, zawsze można mieć taką lampkę doczepianą, tańsza opcja, ale jedna więcej rzecz w bagażu podręcznym ;)

Główne różnice w wymienionych modelach:
- Kindle Paperwhite: formaty mobi (Amazon), PDF (bez reflow), txt; ekran HD, brak bocznych przycisków, brak obsługi kart SD
- Nook GlowLight: formaty ePUB, PDF, boczne przyciski, obsługa microSD; Android
- Kobo Glo: formaty ePUB, PDF, txt, html, rtf; ekran HD; bez bocznych przycisków; obsługa microSD
- Onyx Boox i62 Glow: formaty: ePUB, PDF, mobi, rtf, doc/x, FB2, html, txt i in.; ekran HD; boczne przyciski; obsługa microSD; polskie menu i TTS

_________________
W Obrazek też ;)


26 paź 2012 21:02:44
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pierwszy ebook reader
Oświetlenie, airs, oświetlenie. Jeśli w Onyxie będzie PODświetlenie to będzie hejt za to - niech sobie tablety swoje podświetlenie i jego bonusy zachowają.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 paź 2012 21:45:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: