Teraz jest 29 mar 2024 1:17:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
OnyMail dla M92, I62, A62 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2012 11:59:44
Posty: 3
eCzytnik: M92
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
Witaj radzio27,
Dziękuję za szybką odpowieź.
Łączę M92 z PC-tem wchodzę do pamięci wewnętrznej, otwieram OnyMail potem onymaill_config.
Zawartość tego pliku onymail_config otwarta w windows 7 za pomocą notatnika to:
user:myaccountpassword:myaccountpassword

tam nie ma przerwy między dwoma dwukropkami.
wpisuję np. user:małpapassword:skrzat
zpamiętuję. uruchomiam update_setings.oar - odłączam od PC.
Wchodzę do aplikacji i znów nic - "retrieving mail failed"
może tam między user a password powinna być np. spacja lub średnik ?
Pozdrawiam,
januszek


18 paź 2012 12:50:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
@konopka, przykładowa konfiguracja wygląda tak :
Kod:
user:artur.stachecki2
password:123pass123

Inna sprawa, że nie powinno edytować się tego pliku notatnikiem tylko np. Notepad++, ponieważ zakończenia linii są UNIXowe, a nie Windowsowe ...

_________________


18 paź 2012 13:14:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
to odsiebie tylko dodam, że po edycji notatnikiem i bez spacji pomiędzy user:myaccountpassword:myaccountpassword odpala i pobiera;)


18 paź 2012 14:28:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2012 11:59:44
Posty: 3
eCzytnik: M92
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
Bardzo dziękuję za sugestie kolegów, w szczególności Arturowi.
Udało mi się skonfigurować pocztę i odebrać gmaile. Wziął wszystko co nagromadziło się w ciągu 2 lat, w tym 38 załączników (łącznie 115 MB).
Załączniki ładują się w katalogu mail na pamięci wewnętrznej. Nie wiem natomiast co ładuje się do katalogu .network_service_cache ….. Prawdopodobnie jest tam jest poczta, lub informacje od wyżej wymienionych załączników. Za pomocą poleconego mi przez ARTURA Notepad’a++ (lubię Linuxa), można co nieco podejrzeć.
Jak dotąd mogłem otworzyć jedynie załączniki. Nie jest to tragedia, bo pocztę typu gmail czyta się wprost z przeglądarki internetowej.
Gdyby w przyszłości można by było odbierać także pocztę od innych dostawców (np. .edu.pl), a nie tylko od tzw. dostawców „reklamowych” , było by cudownie !!! . W M92 przydał by się system powielający ilość przycisków ... np. trzymając wciśnięty joystick, pozostałe 4 przyciski zmieniały by swoje działanie itp.
Po dłuższym używaniu M92 może będę miał może jakieś lepsze sugestie dla „tęgich głów” tworzących programy pod to urządzenie. Jak na razie zadowolony jestem z tego co mam ! "Ignoranti quem portus petat, nullus ventus suus est"
Januszek


18 paź 2012 19:05:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
Mi zasadniczo brakuje trzech funkcji - od najważniejszej :

1. Włączanie i Wyłączanie WiFi z programu
2. Inny dostawca Poczty - a konkretnie możliwośc konfiguracji
3. Możliwość wybrania miejsca zapisu
4. Wyświetlanie listy wiadomości z mozliwością wybrania co importujemy

Po za tym brakuje mi też przycisku : Sprawdź Pocztę.

Generalnie najważniejsza jst możliwość wywolania WiFi z programu - ALE tu mamy pytanie czy da się to zrobić - a może nie być to możliwe. Niby Chmura, Sklep i Przeglądarka wywolują WiFI - ale może być róznie.

Po za tym calość działa znakomicie.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


18 paź 2012 23:09:45
Zobacz profil
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
Artur Stachecki napisał(a):
OnyMail to prosty program/skrypt pobierający załączniki z wiadomości e-mail ( niektórzy spotkali się z tą funkcjonalnością w czytnikach Kindle ;) ).

Zalety:
- Pobiera wyłącznie nowe wiadomości; nie ma potrzeby kasowania ich z skrzynki
- W razie potrzeby rozpakowuje spakowane załączniki (format zip)
Świetny pomysł, dobry program i ułatwienie dla wszystkich, dla których przydatna jest taka usługa. Bardzo mi się podoba.


19 paź 2012 20:40:06
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
Robert ArtaTech napisał(a):
Artur Stachecki napisał(a):
OnyMail to prosty program/skrypt pobierający załączniki z wiadomości e-mail ( niektórzy spotkali się z tą funkcjonalnością w czytnikach Kindle ;) ).

Zalety:
- Pobiera wyłącznie nowe wiadomości; nie ma potrzeby kasowania ich z skrzynki
- W razie potrzeby rozpakowuje spakowane załączniki (format zip)
Świetny pomysł, dobry program i ułatwienie dla wszystkich, dla których przydatna jest taka usługa. Bardzo mi się podoba.

No to stawiam wniosek, żeby ArtaTech podłapał pomysł i pomógł autorowi go dopieścić. Na początek wystarczy pomóc w dorobieniu sterowania WiFi, takiego jak w przeglądarce WWW. Ku chwale Onyxa i ogólnemu pożytkowi nas wszystkich użytkowników :-) I bardzo serio o tym myślę.


19 paź 2012 22:33:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
Z tego co widzę to w najbliższym sofcie 1.8 powinna zostać dodana możliwość wyświetlania dialogu z połączeniami wifi z poziomu paska statusu... Może Robert się wypowie w tej kwestii. Nie ma potrzeby powielania tej funkcjonalności.

_________________


19 paź 2012 22:36:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
Artur Stachecki napisał(a):
Z tego co widzę to w najbliższym sofcie 1.8 powinna zostać dodana możliwość wyświetlania dialogu z połączeniami wifi z poziomu paska statusu... Może Robert się wypowie w tej kwestii. Nie ma potrzeby powielania tej funkcjonalności.


Dla posiadaczy standardowego I62 niechcącego płacic haraczu za wersje E jest ;)


20 paź 2012 0:22:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: OnyMail dla M92, I62, A62
Artur Stachecki napisał(a):
Z tego co widzę to w najbliższym sofcie 1.8 powinna zostać dodana możliwość wyświetlania dialogu z połączeniami wifi z poziomu paska statusu... Może Robert się wypowie w tej kwestii. Nie ma potrzeby powielania tej funkcjonalności.

Problem jest taki, że na firmware 1.8 mogą liczyć tylko właściciele nowych czytników. Ja mając pod opieką A60 mogę o nim zapomnieć. A funkcjonalność udostępniona przez ten program jest bardzo przydatna i chętnie bym go żonie zainstalował.

Wytaptalkowane z Larka


20 paź 2012 8:11:29
Zobacz profil
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
Czyżby miała by być wydana nowa wersja oprogramowania, bez dokończenia poprawy braków/błędów obecnego :?

Booxtor (dystrybutor czytników Onyx w niemczech), choć ma spore osiągnięcia i w popularyzacji czytników i w "ściganiu" producenta (za co mu chwała), jeszcze nie nauczył się dystansu do planów producenta, które trzeba dzielić przez 2 a może i 5.
Czytniki Onyx Boox mają duży potencjał sprzętowy (nawet te starsze), ale producent musi zweryfikować podejście do oprogramowania, które przejawia braki, jak również wymaga dużego "ciśnienia" ze strony dystrybutorów i klientów.
Z naszej strony robimy bardzo dużo i myślę, że spore efekty są, z korzyścią dla użytkowników.


29 paź 2012 16:58:43
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
@Robert ArtaTech, a tak trochę z innej beczki. Skoro na GitHubie są dostępne źródła i nawet taki laik jak ja może przygotować swoją wersję oprogramowania, to czy nie byłoby łatwiej gdybyście pracowali na swoim forku źródeł (albo jeszcze lepiej, użyć softu casa del libro, który jest bardziej dopracowany), a nie korzystali z paczek od producenta i nakładali na to ivone i kilka aplikacji specyficznych dla polskich booxów? W taki sposób moglibyście zająć się rozwojem własnej funkcjonalności, o którą wołają użytkownicy, a wszelkie bugfixy i ficzery byłyby pobierane z oficjalnych źródeł ... Jak sam wspomniałeś Booxy mają naprawdę duży potencjał, który można by wykorzystać bez czekania na producenta. No chyba, że jesteście od nich zależni i nie możecie w takim trybie pracować.

btw. 1.8 jest już dostępny, kiedy wypuszczacie update ?

_________________


31 paź 2012 15:29:26
Zobacz profil WWW
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
Artur Stachecki napisał(a):
No chyba, że jesteście od nich zależni i nie możecie w takim trybie pracować.
Od początku dystrybutor wymaga dostarczania do niego wszelkich poprawek i dodatków (np. tłumaczenia, biblioteki dla tts...), a potem przysyła gotowe skompilowane i zaszyfrowane oprogramowanie.


31 paź 2012 18:20:35
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2012 18:57:27
Posty: 14
eCzytnik: Onyx X60, Onyx A60
Post Re: OnyMail dla M92, I62, A62
Odnośnie skryptu dla czytnika A60 - sprawdzaliśmy w czytniku X60 - ponoć to samo co A60 lecz w innej obudowie.
Już instalacja pluje błędem, że nie może znaleźć ścieżki: /usr/share/gui_shell/apps
Faktycznie, nie ma już katalogu gui_shell.
Oprogramowanie najnowsze stabilne dostępne.


11 lis 2012 14:19:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2009 17:31:42
Posty: 24
eCzytnik: X60
Post Re: Odp: OnyMail dla M92, I62, A62
Potwierdzam. U mnie instalacja kończy się restartem czytnika i brakiem możliwosci wejścia do menu "Aplikacje". Odinstalowanie przywraca porzednią funkcjonalność. Najnowsza wersja oprogramowania.

// I9000


13 lis 2012 1:48:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron