Teraz jest 28 mar 2024 22:39:44




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Oprogramowanie 1.7beta dla Boox 60/A60/X60 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2012 12:10:26
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Testuję od kilku dni 1.7 na 60S i zauważyłem dwie małe niedogodności, która nie występowały w wersji 1.5.1:
1. czytnik czasami (sporadycznie) zapomina, na której stronie skończyłem czytać książkę. Wracając do książki poprzez "Ostatnio otwarte" i wybierając pozycję otwiera się ale na stronie 1, a nie na tej, na której poprzednio zakończyłem czytanie. Zauważyłem to na książkach epub i coolreaderze i na ksiązkąch rtf. - jeśli by to miało znaczenie gdy kończę czytać po prostu odkładam czytnik bez wyłączania go - w opcjach zasilania ustawiony tylko czas do wyłączenia na 30min.
2. Mając na "Karta SD" listę kilkunastu stron z książkami usuwam jedną pozycję z dalszej strony i po usunięciu czytnik 'wraca' na początek listy książek (na pierwszą stronę), a nie zostaje na stronie na której nastąpiło usunięcie pozycji. Tak się dzieje niezależnie od widoku (szczegóły/ikony). i czy usuwamy z Karty SD czy z pamięci wewnętrznej. Trochę to jest uciążliwe jak chcę usunąć np trzy kolejne książki gdzieś z końca biblioteki


27 wrz 2012 20:57:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2012 9:53:00
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Czy w nowym systemie istnieje plik konfiguracyjny w którym są ustawione skojarzenia poszczególnych typów plików z programami, które je otwierają?
W chwili obecnej, aby skorzystać z CoolReadera przy czytaniu np. zwykłych plików tekstowych (*.txt) muszę je spakować do formatu ZIP. Nie ma możliwości ustawienia tego w menu "Preferowane aplikacje". Możliwość zmiany w takim pliku bardzo ułatwiłaby mi życie :)


28 wrz 2012 10:25:33
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
MerlinEk napisał(a):
1. czytnik czasami (sporadycznie) zapomina, na której stronie skończyłem czytać książkę.
(...)
2. Mając na "Karta SD" listę kilkunastu stron z książkami usuwam jedną pozycję z dalszej strony i po usunięciu czytnik 'wraca' na początek listy książek (na pierwszą stronę)
Ad.1. Nie spotkałem się jeszcze z takim błędem, poza przypadkiem zmiany "programu domyślnego" dla danego formatu, ale po powrocie do poprzedniego programu, czytnik nadal pamięta ostatnio otwartą stronę.
Drugą taką sytuacją, gdy czytnik wraca do pierwszej strony tekstu, jest zmiana standardu kodowania liter w tekście.
Jesli żadna taka sytuacja nie nastąpiła, to proszę spróbować ponownie wgrać oprogramowanie i/lub zmienić czas do zamknięcia na np.15 minut. Czy coś się zmieni w tym względzie.

Ad.2. Tak działa ten mechanizm we wszystkich modelach. Pomaga trochę rozłożenie książek/dokumentów w podkatalogach.

Bastech napisał(a):
W chwili obecnej, aby skorzystać z CoolReadera przy czytaniu np. zwykłych plików tekstowych (*.txt) muszę je spakować do formatu ZIP. Nie ma możliwości ustawienia tego w menu "Preferowane aplikacje".
Zgłaszaliśmy taką propozycję do producenta, jednak jak na razie nic się nie zmieniło w zakresie wyboru aplikacji.
Jednak w programie Cool Reader nie ma możliwości ręcznej zmiany strony kodowej dla plików TXT, trzeba zdać się na automatyczne rozpoznawanie.
To samo dotyczy plików RTF, które są dokładniej obsługiwane przez program Cool Reader, niż FBReader.


04 paź 2012 17:12:17
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2012 12:10:26
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Robert ArtaTech napisał(a):
Ad.1. Nie spotkałem się jeszcze z takim błędem, poza przypadkiem zmiany "programu domyślnego" dla danego formatu, ale po powrocie do poprzedniego programu, czytnik nadal pamięta ostatnio otwartą stronę.
Drugą taką sytuacją, gdy czytnik wraca do pierwszej strony tekstu, jest zmiana standardu kodowania liter w tekście.
Jesli żadna taka sytuacja nie nastąpiła, to proszę spróbować ponownie wgrać oprogramowanie i/lub zmienić czas do zamknięcia na np.15 minut. Czy coś się zmieni w tym względzie.

Chyba masz rację, teraz gdy w zasadzie tylko czytam (a nie grzebię w opcjach) sytuacja zgubienia ostatnio otwartej strony się nie powtórzyła ani razu

Robert ArtaTech napisał(a):
Ad.2. Tak działa ten mechanizm we wszystkich modelach. Pomaga trochę rozłożenie książek/dokumentów w podkatalogach.

:(

Zauważyłem jeszcze jedną przypadłość - dotyczy to CR i formatu EPUB. W opcjach mam ustawione aby czytnik po uruchomieniu otwierał ostatni dokument i po załadowaniu faktycznie próbuje to zrobić ale po ikonce zegarka czytnik wraca do menu. Nie da się też ręcznie otworzyć książki w żaden sposób (ani przez ostatnio otwarte ani przez Karta SD). Z początku myślałem że może coś z kartą SD nie tak i w trakcie wyłączania uszkadza się plik ebooka ale na karcie co do bajtu pozostaje on niezmieniony, a mimo to czytnik nie jest w stanie go już więcej wyświetlić - inne książki które są na karcie otwierają się bez problemów, a ta jedna nie (mieli zegarkiem i wraca do stanu wyjściowego). Ponowne wgranie EPUBA z calibre też nie rozwiązuje sprawy. Znalazłem sposób przez przypadek: z poziomu czytnika zmieniłem nazwę pliku (dopisałem jedną literkę do nazwy) i znowu książka jest otwierana bez problemu. Dzieje się to raz na kilkanaście wyłączeń przy różnych epubach i przy CoolReaderze jako domyślnym czytniku ePubów. Może jakiś problem z cachem CR, bo po przełączeniu na FBR otwiera się bezproblemowo.


09 paź 2012 17:05:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2012 12:19:59
Posty: 6
eCzytnik: X60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Potwierdzam wyżej opisany problem. Format EPUB, przeglądarka Cool Reader, X60, 1.7 20120906. Czasami nie otwierają się pliki: ikona zegara i powrót do menu głównego. Raz pomogła opcja: plik Kopiuj i Zmień nazwę ale na innym pliku ta metoda zawiodła. Plik można czytać przy pomocy innej preferowanej aplikacji.

Mimo tego mankamentu uważam, że warto zaktualizować oprogramowanie.


09 paź 2012 20:29:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 14:21:29
Posty: 8
eCzytnik: Onyx i62 Espresso
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Nie zetknąłem się z takim problemem ale opis i rozwiązanie przez Ciebie podane mogą sugerować, że uszkadza się w jakiś sposób plik odpowiadający m.in. za informację o miejscu w którym dana książka była otwarta.
Jeśli zdarzy Ci się to następnym razem to zerknij do folderu .onyx w danym folderze i usuń plik mający nazwę taką samą jak książka i rozszerzenie .sketch.
To spowoduje otwarcie książki bez historii gdzie byłeś, ale jeśli zadziała może być lepsze niż zmiana nazwy książki :-)


09 paź 2012 20:41:33
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
MerlinEk napisał(a):
Zauważyłem jeszcze jedną przypadłość - dotyczy to CR i formatu EPUB. W opcjach mam ustawione aby czytnik po uruchomieniu otwierał ostatni dokument i po załadowaniu faktycznie próbuje to zrobić ale po ikonce zegarka czytnik wraca do menu. Nie da się też ręcznie otworzyć książki w żaden sposób (ani przez ostatnio otwarte ani przez Karta SD).
Cool Reader robi sobie własną kopię każdego otwieranego pliku, być może tu następują jakieś zawirowania - to będzie do sprawdzenia.
Cache programu jest w katalogu "/cr3/cache/" w pamięci wewnętrznej i można go w każdej chwili wyczyścić (skasować zawartość, lub pojedynczą kopię w/g nazw plików), co powinno odblokować taki plik, który nie chce się wczytać.
Oczywiście zawsze można użyć któregoś z pozostałych programów, gdy w jednym nie działa poprawnie.

soklo napisał(a):
przeglądarka Cool Reader, X60,
Mam pytanie, czy w tym egzemplarzu X60 działa poprawnie audio, czyli odtwarzanie plików MP3 i IVONA?


10 paź 2012 12:37:02
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2012 12:19:59
Posty: 6
eCzytnik: X60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Jak dotąd na oryginalnym oprogramowaniu 1.5.1 nie używałem odtwarzacza mp3. IVONA uruchamiałem tylko sporadycznie, skupiałem się na czytaniu (kilka tysięcy stron: darmowe pliki z wolne lektury oraz kupione na Empik. Nie zauważyłem problemów w korzystaniu z IVONA.

Po zainstalowaniu aktualizacji (oprogramowanie 1.7) nie mogłem uruchomić aplikacji IVONA, podmieniłem katalog na TTS3, krótka próba i zadziałało ale bez dłuższych prób.

Dzisiaj testowałem IVONA ok 2h. Wnioski:
"poprawne działanie"
1. plik EPUB Cool Reader lub FBReader pierwsze uruchomienie programu można słuchać, zmieniać szybkość, strony PgDN, PgUp, regulacja głośności, pauza, zakończenie X.
2. gdy nie zamknę aktualnie czytanego pliku EPUB mogę ponownie uruchomić IVONA można słuchać, zmieniać szybkość, strony PgDN, PgUp, regulacja głośności, pauza, zakończenie X
3. ponowne poprawne uruchomienie IVONA (inny lub ten sam plik EPUB) możliwe po wyłączeniu czytnika i ponownym uruchomieniu. Program działa przy obsłudze jak pkt. 1 i 2.
"naganne działanie" np.
4. przy Zamknij EPUB (widok katalogów) i ponownym uruchomieniu pliku EPUB (inny lub ten sam) zegarek i komunikat Niewłaściwe dane TTS! wówczas patrz punkt 3.

Uważam, że przy zachowaniu wyżej wymienionej procedury IVONA działa poprawnie i można z niej korzystać przy zaktualizowanym oprogramowaniu X60 1.7.

Odtwarzacz MP3
"poprawne działanie"
A. kopiowanie plików mp3 na czytnik (pamięć wewnętrzna lub SD), pierwsze uruchomienie (lub kolejne) pliku przez "kliknięcie" zegarek odtwarzacz, minimalizacja przycisk Back i można czytać EPUB przy muzyce
B. gdy odtwarzacz audio nie uruchamia pliku należy wyłączyć czytnik (gaśnie niebieska dioda widoczna przez port USB) i ponownie uruchomić.
"naganne działanie"
C. wcześniejsze uruchomienie IVONA powoduje problem w uruchomieniu pliku mp3 wówczas patrz punkt B.

Uważam, że przy zachowaniu wyżej wymienionej procedury odtwarzacz mp3 działa poprawnie i można z niego korzystać przy zaktualizowanym oprogramowaniu X60 1.7.

Cytuj:
"/cr3/cache/" w pamięci wewnętrznej i można go w każdej chwili wyczyścić (skasować zawartość, lub pojedynczą kopię w/g nazw plików)

Działa, Dzięki

Inne pytanie: Czy można przy Konfiguracji WiFi zapisać na stałe SSID i WEP (połączenie Internetowe) tak aby nie trzeba za każdym razem wpisywać hasła?


11 paź 2012 23:13:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Mam pytania:

Czy soft 1.7 będzie jszcze w jakiś sposób modyfikowany/poprawiany i czy wyjdzie ostateczny z korekcją jakiś drobnych błędów? Czy też jest to ostatnia wersja jaką wgraliśmy do naszych A60 i nic już nie będzie robione nowego?

Czy da się - skoro nie działa i nie będzie działać - usunąć ikonkę księgarni z menu głównego?

I analogicznie - na forum są pliki do różnych gier (np. szachy) - czy da się dodać ikonki tych gier do menu głównego?

Myślę, że moglibyśmy zamknąć temat aktualizacji A60 jakimś zbiorem podsumowujących informacji i modyfikacji.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam


12 paź 2012 11:04:43
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Dziękuję za obszerny opis. Sprawa do przetestowania, gdyż w X60 jest inny chip dźwiękowy i ten model może wymagać osobnego oprogramowania.
soklo napisał(a):
Czy można przy Konfiguracji WiFi zapisać na stałe SSID i WEP (połączenie Internetowe) tak aby nie trzeba za każdym razem wpisywać hasła?
Po pierwszym skutecznym połączeniu (gdy wybierzemy sieć z listy wykrytych i podamy hasło), czytnik powinien pamiętać nazwę sieci i wpisane hasło, czyli łączyć się automatycznie jeśli ta sama sieć jest dostępna.
Można też próbować wpisać ręcznie parametry sieci (ikonka "klucza"), ale nie wiem czy wtedy będzie łączył się automatycznie.

sdsi napisał(a):
Czy soft 1.7 będzie jszcze w jakiś sposób modyfikowany/poprawiany i czy wyjdzie ostateczny z korekcją jakiś drobnych błędów? Czy też jest to ostatnia wersja jaką wgraliśmy do naszych A60 i nic już nie będzie robione nowego?

Czy da się - skoro nie działa i nie będzie działać - usunąć ikonkę księgarni z menu głównego?

I analogicznie - na forum są pliki do różnych gier (np. szachy) - czy da się dodać ikonki tych gier do menu głównego?
Odpowiedź jest twierdząca. Oprogramowanie jest w fazie testów. Są dłuższe, bo zarządzanie energią sprawiało problemy. Będą małe korekty (które są nam dostępne).
Co do szachów, to można zrobić skrypt "instalujący" ikonkę do gry, natomiast sama gra nie zmieści się w pamięci wewnętrznej, której jest bardzo mało dostępnej.


12 paź 2012 14:45:01
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Robert:

- szachy na karcie pamięci - a skrót do "Aplikacji". Da się?
- czy można wyrzucić tą niedziałającą ikonkę aplikacji do księgarni?

Co do zarządzania energią w moim A60 - jakbym nie ustawiał i co robił - po paru dniach do tygodnia bateria siada Odmontowanie karty podczas emisji wygaszacza nic (albo prawie nic) nie zmienia. Tylko wyłączenie czytnika zachowuje energię.

Dzięki i pozdrawiam,


12 paź 2012 18:17:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2012 12:19:59
Posty: 6
eCzytnik: X60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Cytuj:
Po pierwszym skutecznym połączeniu (gdy wybierzemy sieć z listy wykrytych i podamy hasło), czytnik powinien pamiętać nazwę sieci i wpisane hasło, czyli łączyć się automatycznie jeśli ta sama sieć jest dostępna.


Po przeczytaniu wyżej wymienionego wpisu wybrałem inną dostępną zabezpieczoną sieć i ku mojemu zdziwieniu automatycznie pojawiło się okno do wprowadzenia hasła z uzupełnionym polem SSID (czcionka szary kolor).

Przeinstalowałem sieć: modem kablówki (dostęp do internetu zabezpieczony po mac adresie), router WiFi cisco (dostęp zabezpieczony po WPA / WPA2, nowe SSID) peryferia X60 oprogramowanie 1.7 (pamięta nazwę i hasło), samsung monte (pamięta nazwę sieci i hasło), laptop z WiFi Windows (pamięta nazwę i hasło).

Konfiguracja sieci gdy czytnik nie pamiętał ustawień sieci: modem kablówki (dostęp do internetu zabezpieczony po mac adresie), router WiFi cisco (dostęp zabezpieczony po WEP-128) peryferia X60 oprogramowanie 1.5.1 następnie 1.7 (nie pamięta nazwy i hasła, nie pojawia się standardowe okno chociaż po wybraniu sieci i kliknięciu próbuje się połączyć, każdorazowo wypełniane pola SSID i hasło przez ikonę kluczyka), samsung monte (pamięta nazwę sieci i hasło), laptop z WiFi Windows (pamięta nazwę i hasło).

Jeżeli nie jest to wyjątkowy przypadek (problem po stronie router, modem) nie związany z oprogramowaniem czytnika to czytnik może nie radzić sobie z WEP-128. Nie pamiętam czy za pierwszym uruchomieniem sieci poprosił o hasło, które przy błędnym wpisaniu zostało zapamiętane przez oprogramowanie i mogło powodować wyżej opisany problem (ale w takim razie po aktualizacji oprogramowania czytnika to błędne hasło zostało nadal zapamiętane).


12 paź 2012 22:19:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Na tym fw czytnik żre prąd jak głupi, również w trybie uśpienia. Jedynie wyłączenie przed tym chroni. Wczoraj rano czytnik był naładowany na maksa, żona przeczytała kilkadziesiąt stron, przy czym w przerwach był wyłączony. WiFi wyłączone. Na noc czytnik też został wyłączony. Teraz patrzę, wskaźnik pokazuje 3/5. Szkoda, że nie ma jakiegoś narzędzia do dokładniejszego monitorowania, co się dzieje w systemie. Jutro jeszcze sprawdzę dokładniej.

Wytaptalkowane z Larka


15 paź 2012 8:51:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
WiFi strasznie "żre" prąd - nie tylko w czytnikach, w tabletach i telefonach też tak jest.

Mi osobiście brakuje małego programiku do Włączania/Wyłączania WiFi - o ile w A60 czy X60 mamy przełącznik to w i62 NIE ma sprzetowego wyłącznika.

Wprawdzie jak używam Chmury czy Księgarni pojawia się obsługa WiFi - ale już do napisanego przez kol. skryptu EMail to Boox (OnyMail) już nie. Musze stosować sztuczkę - czyli najpierw strona WWW, wyjście z pytaniem czy wyłączyć WiFi - NIE i odpalamy OnyMail - póxniej znów WWW i wyłączenie WiFi.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


15 paź 2012 10:57:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Rhavir napisał(a):
WiFi strasznie "żre" prąd - nie tylko w czytnikach, w tabletach i telefonach też tak jest.

Napisałem, że WiFi było wyłączone ;)

Rhavir napisał(a):
Mi osobiście brakuje małego programiku do Włączania/Wyłączania WiFi - o ile w A60 czy X60 mamy przełącznik to w i62 NIE ma sprzetowego wyłącznika.

Wprawdzie jak używam Chmury czy Księgarni pojawia się obsługa WiFi - ale już do napisanego przez kol. skryptu EMail to Boox (OnyMail) już nie. Musze stosować sztuczkę - czyli najpierw strona WWW, wyjście z pytaniem czy wyłączyć WiFi - NIE i odpalamy OnyMail - póxniej znów WWW i wyłączenie WiFi.

Sam przełącznik włączania/wyłączania WiFi w A60 robi tylko tyle, że sprzętowo włącza/wyłącza moduł WiFi. Jego użycie nie powoduje podłączenie się do sieci bezprzewodowej, trzeba to zrobić programowo. Więc w przypadku OnyMail (na którego wersję dla A60 niecierpliwie czekam) i tak trzeba odpalić przeglądarkę i otworzyć jakąś stronę. Chyba, że dany program umie się podpiąć pod API odpalające okno zarządzania siecią, ale obawiam się, że zwykły skrypt raczej tego nie zrobi.


15 paź 2012 14:27:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: