Teraz jest 29 mar 2024 10:09:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Problem z konwersją 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2012 18:49:19
Posty: 6
eCzytnik: Sony PRS-T2
Post Problem z konwersją
Tak więc, za radą kolegi, założyłem nowy temat. Mój problem polega na tym, iż gdy konwertuje plik pdf na epub w programie calibre E-book managment, plik epub zawiera tylko 4 storny na czytniku, a odtwarzany na komputerze w epub o kilka stron więcej, niż na czytniku. Prosiłbym o jakieś wskazówki.


21 wrz 2012 9:17:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Problem z konwersją
ja osobiście spróbowałbym jeszcze konwersji innym programem, np PDFtoEPUB (obecnie jest darmowy do pobrania, wystarczy się zarejestrować).

Z mojego niewielkiego doświadczenia wynika, że jeśli calibre sobie z czymś nie radziło zbyt dobrze to wspomniany program robił to całkiem zgrabnie.


21 wrz 2012 9:24:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Problem z konwersją
adasko1984 napisał(a):
np PDFtoEPUB (obecnie jest darmowy do pobrania, wystarczy się zarejestrować).
Popieram ;) Z mojego doświadczenia to lepszy od tego programu był tylko Fine Reader jako graficzny OCR plików pdf. Większość rzeczy da się zrobić właśnie tym PDFtoEPUB, trzeba tylko czasem chwilę poświęcić zdefiniowaniu znaków i jest OK.
Jest on tu zresztą wspominany, chyba w dziale "Software", na forum.

_________________
W Obrazek też ;)


21 wrz 2012 22:39:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2012 18:49:19
Posty: 6
eCzytnik: Sony PRS-T2
Post Re: Problem z konwersją
Dziękuje udało się, lecz wynik nie jest zadowalający, być może jest to wina źródłowego pdf'a, a nie konwersji.


23 wrz 2012 22:03:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Problem z konwersją
Napewno, najlepiej użyć jakiegoś OCR, żeby z pdf zrobić htm, albo odt a wtedy dopiero użyć calibre :)) wczęśniej sprawdzając jak to wygląda w openoffice albo wordzie.


30 wrz 2012 21:07:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Problem z konwersją
cześć,
być może się coś zmieniło od tego czasu, ale pamiętam, że mówiło się, że calibre ma problem z pdf'ami, moje informacje pochodzą sprzed roku lub dwóch, więc może w którejś kolejnej aktualizacji poprawili to, ale ja zawsze używam fine readera to konwersji pdf'a do np rtf a dopiero potem w calibre.

widzę kolega ma PRS-t2, może zechciałby napisać parę zdań z wrażeń użytkowania czytnika w temacie o T2?
zastanawiałem się nad zakupem, ale chyba zbyt mała różnica jest w stosunku do t1, żeby był sens.

nie taki duży przeskok technologiczny, jak gdy zmieniałem 505 na t1 :)


03 paź 2012 15:10:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2012 18:49:19
Posty: 6
eCzytnik: Sony PRS-T2
Post Re: Problem z konwersją
Spróbuje waszych rad z tym rtf'em, bo akurat ów format po konwersji na epub wygląda świetnie. DarkMind, ja jako laik wolałbym nic nie pisać na temat PRS-T2, mogę powiedzieć tylko, że jestem bardzo zadowolony. Jeżeli masz jakieś konkretne pytania to pisz na prv, postaram się w miarę moich możliwości odpowiedzieć.


10 paź 2012 14:45:33
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem z konwersją
dlaczego na priv? Ktoś inny może mieć takie same pytania.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 paź 2012 15:20:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2012 18:49:19
Posty: 6
eCzytnik: Sony PRS-T2
Post Re: Problem z konwersją
Oczywiście tak. Oczywiście nie, p.Admin.

Mam teraz koledzy problem innej natury, mianowicie używając fineredera ( świetny program) konwertuje pdf na rtf i wtedy na epub i wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, iż wszystkie zdania już w owym formacie epub, po wtórych konwersjach, są podkreślone linią i przekreślone drugą, a wielkość czcionki, układ tekstu jest wyśmienity tylko, że podkreślony i przekreślony brutalną, czarną linią. Co może być nie tak?


03 lis 2012 22:04:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Problem z konwersją
od dawna nic nie konnwertowałem, od paru miesięcy i nie mam pod reką kompa swojego, ale jeśli jest tak jak piszesz, to sprawdź ustawienia w calibre, bo rozumiem, że rtf jest ok? więc może gdzieś w calibre albo kodem albo opcjami jest zrobione by podkreślał i przekreślał.

jeśli nie, możesz spróbować tego rtf'a z którego wyszło to kreślenie w epud, otworzyć i wyczyścić formatowanie tekstu w nim, wtedy zrobić ponownie epub i zobaczysz co wyjdzie, jeśli znowu linie to wina calibre, jeśli czysto, to wina finereadera i formatowania rtf.

i trzeba szukać w opcja FR


06 lis 2012 13:15:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2012 18:49:19
Posty: 6
eCzytnik: Sony PRS-T2
Post Re: Problem z konwersją
DarkMind, rtf jest w porządku, zrobiłem z pdf w FR na rtf, w ogóle mogę zrobić FR od razu epub i jest zadowalający, lecz jak zrobię pdf na rtf w FR i potem w calibre epub, to ów epub odtwarzany na kompie wygląda świetnie, lecz gdy odtworzę go przez calibre, bo tam jest taka opcja lub wrzucę na czytnik tekst ma dobry układ, wielkość czcionki, a jest jak pisałem podkreślony i przekreślony. Ja nie potrafię nic o tych liniach w opcjach calibre znaleźć, a w kodzie to nawet nie wiem o co chodzi, jako że jestem atechniczny. Odtworzyć rtf mogę ale edytować już nie, bo mam WordViewer.


08 lis 2012 14:09:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: