Teraz jest 28 mar 2024 21:35:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Promocja w Nexto: e-booki za 9,90 zł (bestsellery) i... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 gru 2011 12:18:48
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Promocja w Nexto: e-booki za 9,90 zł (bestsellery) i...
Witam wszystkich użytkowników forum.eksiazki.org!

Chciałem Was zainteresować nową promocją, którą uruchomiło Nexto.pl o nazwie "Czas na ebooki, Polacy!". Ogólnie opiszę o co w niej chodzi:

Od 19.09 do 18.10 codziennie na stronie http://www.nexto.pl/okazja-dnia.xml prezentowany będzie ebook (w większości bardzo dobre pozycje z wysokimi ocenami z LubimyCzytac.pl) w cenie 9,90 zł. Dodatkowo Klienci mogą skorzystać z szansy wygrania czytnika ebooków Onyx Boox i62. Jest ich tyle samo co ebooków w promocji tj. 30 za łączną kwotę ponad 20 tys. złotych.

Dlaczego to robimy?

Naszymi celami w tej akcji są m.in:

1. Promowanie ebooków i e-czytelnictwa wśród "nowych" tj. osób, które dopiero zaczynają przygodę z ebookami. Prezentujemy im wysokiej jakości pozycje z różnych kategorii i dzięki opublikowanej liście na najbliższe 30 dni, mogą nabyć ebooka za mniej niż 10 złotych i zobaczyć, czy e-czytanie jest dobre lub złe.
2. Udowodnienie, szczególnie wydawcom, że można sprzedawać więcej za mniej.
3. Udowodnienie, że Polacy potrafią płacić za cyfrowe treści. Nie każdy pobiera książki z nielegalnych źródeł. Dając dobrą cenę i dobrą usługę jesteśmy w stanie zmienić nastawienie osób pobierających dzieła w sposób "omijający kieszeń autora".

Dzięki tej akcji pragniemy uruchomić potencjał jaki leży w ebookach. Wierzymy, że możemy mieć duży wpływ na przyszłościowe kreowanie cen ebooków w Polsce. Wysokie ceny 'zmuszają' klientów do albo porzucenia zakupu, albo skorzystania z "nieoficjalnej" wersji publikacji.

Informacje o promocji można przeczytać u nas na blogu pod tym adresem: http://blog.nexto.pl/2012/09/19/czas-na-ebooki-polacy-bestsellery-za-990zl-i-do-wygrania-czytnik-ebookow/

Interesuje mnie Co myślicie o naszych celach i co uważacie o promocji. Z góry dziękujemy za konstruktywną krytykę.


19 wrz 2012 14:30:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Promocja w Nexto: e-booki za 9,90 zł (bestsellery) i...
Wspaniały pomysł, oby więcej takich i oby inne księgarnie wzięły z Państwa przykład. :)
Ja już się nie mogę doczekać "Dzienników kołymskich", których do tej pory nie kupiłam, bo właśnie powstrzymywała mnie dosyć wysoka cena. Inne pozycje też wyglądają interesująco. :)

Jeśli mogę jednak pomarudzić, to powiem, że wolałabym, żeby wszystkie te książki były dostępne od razu (może 30 książek za 9.90 na konkretny miesiąc, a w następnym miesiącu już inna pula książek?). Rozumiem, że "okazja dnia" to Państwa strategia (i bardzo lubię Państwa okazje), to jednak przy dłuższym oczekiwaniu na jakąś książkę, łatwo coś przegapić, no i trzeba trenować cierpliwość... ;) ale to tak na prawdę drobiazg, idea na prawdę świetna, tak czy inaczej.

Mam nadzieję, że największą korzyścią z tej promocji będzie to, że wydawcy w końcu się przekonają, że warto sprzedawać ebooki tanio - tylko wtedy to ma sens!

Pozdrawiam serdecznie :)


19 wrz 2012 15:15:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 gru 2011 12:18:48
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Promocja w Nexto: e-booki za 9,90 zł (bestsellery) i...
@BabyJane:

Dziękuję za wypowiedź. Co do "przegapienia", to możesz zapisać się na powiadomienia mailowe w lewej, dolnej części strony.


19 wrz 2012 15:23:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Promocja w Nexto: e-booki za 9,90 zł (bestsellery) i...
Idealna eksięgarnia powinna mieć książki w trzech cenach: 5, 10, 15 zł - cenę wybiera czytelnik, oceniając książkę 5 zł - ujdzie, 10 - dobra 15 - warta polecenia.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


19 wrz 2012 18:13:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: