Teraz jest 28 mar 2024 18:31:18




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Oprogramowanie 1.7beta dla Boox 60/A60/X60 
Autor Wiadomość
Post Oprogramowanie 1.7beta dla Boox 60/A60/X60
Dla zainteresowanych udostępniam nową, testową wersję 1.7 oprogramowania dla naszych czytników Onyx Boox A60
Jest to wersja beta, można ją zainstalować na dowolnej wcześniejszej wersji oprogramowania powyżej 1.4 (starszą wersję trzeba zaktualizować oprogramowaniem v.1.5.1 dostępnym na naszej stronie).
Oprogramowanie działa na wszystkich modelach Onyx Boox 60/A60/X60 (starsze i nowsze serie), niezależnie od typu ekranu (Vizplex, Pearl).
Działa także na wersjach 60S (dostęp tylko poprzez klawisze, nie będą działać funkcje oparte na dotyku i WiFi, nieobecnych w tym modelu)
Może również działać na modelach X60 (za wyjątkiem audio i IVONY) - nie testowane. [Edit: Działa na X60]
W razie problemów możliwy powrót do poprzedniej wersji, zalecamy odpowiednią dla danego modelu wersję 1.5.1 z naszej strony).
Jest to wersja testowa (dla chętnych), dlatego w przypadku problemów i potrzeby kontaktu z serwisem, konieczny jest powrót do odpowiedniej wersji z naszej strony.

Nowe funkcje:
- nowy wygląd głównego menu (interface tzw. widgetowe), wraz z nowymi ikonami
- dodany program do czytania: Cool Reader v.3.0.51-28 (obsługa: ePUB, FB2, CHM i ZIP)
- w programie Adobe Reader: eksport adnotacji
- w funkcji: pokaz slajdów, możliwość ustawienia długości czasu pokazywania strony/grafiki
- dla PDF nowa opcja pogrubiania czcionki "Glyph Embolden"
- dla PDF opcja "połącz szkice" umożliwia eksport do nowego PDF wraz z odręcznymi notatkami
- w trybie graficznym nowy rodzaj powiększania: ZOOM "by 2 point" (w/g 2 wskazanych punktów)
- opcja "pełny ekran" - umożliwia wyłączenie dolnej belki (paska)
- obrót ekranu możliwy w dowolną stronę
- nowa, rozszerzona klawiatura ekranowa
- obsługa nowych formatów CBR, CBZ (komiksowych)
- aplikacje i gry (zegar, kalkulator, kalendarz, Gomoku, Sudoku)
- wbudowane polskie reguły dzielenia wyrazów (dla FBReader i Cool Reader)
- możliwość dodawania (i usuwania) własnych skrótów internetowych (Strony WWW)
- możliwość dodawania czcionek do systemu (pliki czcionek ttf, otf, muszą znajdować się w katalogu fonts na karcie SD w momencie instalacji oprogramowania)
- możliwość odzyskania zarezerwowanej pojemności pamięci wewnętrznej (do wielkości 309MB, jeśli jest mniej). W tym celu, po zainstalowaniu oprogramowania, należy wykonać format pamięci wewnętrznej (po uprzednim zrobieniu kopii swoich plików tam umieszczonych) z poziomu czytnika funkcją "Formatuj Pamięć" w "Ustawieniach".
- oprogramowanie IVONA współpracuje z głosem EWA z paczki TTS3 (należy ją pobrać z naszej strony)
- inne drobne zmiany

Usunięte problemy:
- usunięte wielokrotne odświeżanie zawartości karty SD po wyjściu z uśpienia
- poprawione, występujące w nowszych niż 1.5.1 wersjach, problemy z zarządzaniem energią

Znane błędy:
- "niestandardowe" sortowanie plików w/g reguły: najpierw duże litery potem małe
- ikonka do księgarni (booksource) nie działa
- funkcja ustawiania opcji "Domyślna czcionka" dla całego interfejsu, nie działa z ekranów menu głównego - działa po wejściu do widoku pamięci wewnętrznej lub Karty SD (Menu -> Ustawienia -> Domyślna czcionka)
- lista "ostatnio otwarte" notuje pierwsze otwarcie dokumentu przez program "Cool Reader" ale nie aktualizuje kolejnych otwarć tego samego dokumentu (Cool Reader ma własną listę ostatnio otwartych)
- program do odczytu formatów komiksowych nie aktualizuje listy "Ostatnio Otwarte"

Paczka do pobrania:
onyx_update_A60_1.7beta_20120906b.zip (17.09: zaktualizowana o pliki do rozpoznawania pisma i czcionki)
[Edit(10.12):] Oficjalna, finalna wersja aktualizacji dostepna jest na naszej stronie: onyx-ereader.pl

Instalacja: Po rozpakowaniu, zawartość (pliki "onyx_update.upd" i "language") wraz z podkatalogami (dicts, fonts, manual, notes_template) należy umieścić w katalogu głównym kary SD. Koniecznie trzeba upewnić się, czy bateria jest naładowana, lub podłączyć czytnik do ładowania. Po włożeniu karty, trzymając wciśnięty klawisz "OK" włączamy czytnik. Po ukazaniu się u dołu napisu "Extracting..." puszczamy klawisz "OK". Po aktualizacji (kilka minut), czytnik automatycznie uruchamia się ponownie.

To jest wersja testowa, więc mile widziane wszelkie uwagi, czy opisy zauważonych błędów.
Ponieważ producent zakończył już rozwój oprogramowania dla modeli A60 (na rzecz nowych A62), będzie to ostatnia istniejąca wersja Firmware dla tych czytników.


Ostatnio edytowano 10 gru 2012 20:12:21 przez Robert ArtaTech, łącznie edytowano 6 razy

uzupełnienia, aktualizacja



14 wrz 2012 15:48:20
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Dziękuję ;)

Mam pytania:

- czy są widgety,
- czy na tym fw działa chmura?
- czy na tym fw działa księgarnia?

Z pozdrowieniami,


14 wrz 2012 17:02:08
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
"Widgety" są ;) To jedna z cech wersji 1.7.
Księgarnię i chmurę nie wiadomo, czy da się zaimplementować na tym oprogramowaniu - są też problemy z miejscem w systemie.


14 wrz 2012 17:24:06
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
ok - raz jeszcze dziękuję i przepraszam za przeszłe zdenerwowanie wynikające z braku nowego fw :) wciąż jestem zainteresowany nowymi modelami i jak będzie ciekawa oferta dla posiadaczy starszych czytników (jak pisałeś w innym wątku) to proszę o informacje :)

pozdrowienia,

[edit] z uwag - "- usunięte wielokrotne odświeżanie zawartości karty SD po wyjściu z uśpienia" - wyjście z ekranu uśpienia zawsze skutkuje przejście do zawartości karty.


14 wrz 2012 19:48:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Zainstalowałem. Widgety - jakaś odmiana w wyglądzie, lista ostatnio otwieranych plików jest super. Na pierwszy rzut oka - firmware działa szybciej od 1.5.1 i 1.6beta, które miałem okazję oglądać. Na pewno jest bardziej responsywny, np. podczas używania klawiatury ekranowej czy rysowania w szkicowniku. Sieć - tradycyjnie, ale niech będzie. Nie mogę ponownie uruchomić obrazka pokazywanego po wyłączeniu czytnika (zgodnie z tym tematem). Próbuję po ponownie uruchomić załączony skrypt, ale to nie chce działać. Zapewne jest jakiś inny mechanizm w tym fw. Ale to małe piwo.

Natomiast z innych rzeczy - otwieram epub-a i wyłączam czytnik przytrzymując "Power". Efekt - zamiast pokazać obrazek zamknięcia czytnika lub po prostu wyczyścić ekran, albo pokazuje się ekran główny (jeśli plik był otwarty z karty SD), albo nic się nie zmienia jeśli plik był otwarty z pamięci wewnętrznej (pokazana jest ostatnio wyświetlana strona książki) i czytnik się wyłącza błyskając przy tym diodą. Czyszczenie ekranu następuje jedynie, gdy wyłączam czytnik będąc w ekranie głównym. Dodatkowo, jeśli plik był otwarty z pamięci wewnętrznej, po ponownym włączeniu jest on otwierany w poprzednim miejscu, a jeśli z karty SD, to nie jest otwierany i jestem na ekranie głównym. W porównaniu do 1.6beta, jeśli ostatnio miałem otworzony plik z karty SD, nic się złego z nim nie dzieje (w 1.6 kończyło się to popsuciem pliku), co stanowi istotny plus.

Ogólnie - jest postęp. Dziękuję za włożoną pracę.

PS. Co oznacza punkt "możliwość odzyskania zarezerwowanej pojemności pamięci wewnętrznej"? Mój czytnik raportuje pamięć wewnętrzną o łącznej pojemności 309MB (316804 bloków po 1KB - tak wyświetla df). Czy sformatowanie pamięci wewnętrznej pozwoli uzyskać coś więcej?


14 wrz 2012 21:40:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2009 15:59:36
Posty: 27
eCzytnik: Poke Pro, Onyx Boox 60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Zainstalowałem też u siebie i testuję. Póki co bardzo mi się podoba, mam jednak 2 uwagi:
1) szkoda, że zniknęły skróty - to bylo coś niezwykle przydatnego.
2) czy w polskim firmware celowo usunięto rozpoznawanie pisma chińskiego? Zarówno w obecnej wersji, jak i 1.6, to nie działało. Nie pamiętam, jak było z 1.5, ale 2 lata temu wszystko jeszcze działało jak należy...


14 wrz 2012 23:01:14
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Dziękuję za wszystkie uwagi.
sdsi napisał(a):
wyjście z ekranu uśpienia zawsze skutkuje przejście do zawartości karty.
Na szczęście nie robi tego, jeśli otwarty jest tekst dokumentu na ekranie ;) (jedna z wersji testowych miała taki błąd).
W trakcie uśpienia odmontowywana jest karta SD dla zaoszczędzenia energii.
Po wyjściu z uśpienia, po zamontowaniu karty, czytnik pokazuje jej zawartość (jakby po włożeniu karty), jeśli byliśmy w którymś z ekranów głównych, lub w przeglądaniu zawartości pamięci wewnętrznej.
Jeśli przed uśpieniem, był otwarty katalog czy podkatalog na karcie SD, po wybudzeniu jest on zachowany.
Wyeliminowany uciążliwy błąd z wielokrotnym odświeżaniem zawartości karty po wyjściu z uśpienia, obecny w poprzednich wersjach.

Peri Noid napisał(a):
Nie mogę ponownie uruchomić obrazka pokazywanego po wyłączeniu czytnika
W tej wersji jest zastosowany taki obrazek. Po wyłączeniu, u dołu ekranu jest napis "Your BOOX s powered OFF." W tej wersji działa skrypt taki jak do i62. Ścieżka obrazka wyłaczenia to: "/usr/share/gui_shell/images/"

Peri Noid napisał(a):
Natomiast z innych rzeczy - otwieram epub-a i wyłączam czytnik przytrzymując "Power". Efekt - zamiast pokazać obrazek zamknięcia czytnika lub po prostu wyczyścić ekran, albo pokazuje się ekran główny (jeśli plik był otwarty z karty SD), albo nic się nie zmienia jeśli plik był otwarty z pamięci wewnętrznej (pokazana jest ostatnio wyświetlana strona książki) i czytnik się wyłącza błyskając przy tym diodą. Czyszczenie ekranu następuje jedynie, gdy wyłączam czytnik będąc w ekranie głównym.
W testach czyścił się ekran również podczas wyłączania klawiszem "Power" w trakcie czytania tekstu. Przyjrzymy się temu. Ma to związek z obecnością obrazka wyłączenia. Gdy go nie ma, ekran jest czyszczony zawsze.

Peri Noid napisał(a):
Co oznacza punkt "możliwość odzyskania zarezerwowanej pojemności pamięci wewnętrznej"?
Istnieją serie egzemplarzy z zarezerwowaną częścią pamięci, wtedy dostępne jest dla użytkownika tylko 160MB. Można odzyskać brakujące MB, formatując pamięć. Jeśli jest dostępne 309MB to jest to maksimum, formatowanie nic nie zmieni.

tommik napisał(a):
szkoda, że zniknęły skróty - to bylo coś niezwykle przydatnego.
Tak, zwłaszcza przy dużej ilości katalogów. Tworząc graficzny interfejs, producent nie uwzględnił tej funkcji. W i62 i M92 zostało to już przywrócone na życzenie użytkowników, tutaj niestety nie.

tommik napisał(a):
czy w polskim firmware celowo usunięto rozpoznawanie pisma chińskiego?
Nie, jest nadal obecne.
W paczce, przez nieuwagę, brakuje spakowanego katalogu "handwriting" zawierającego biblioteki rozpoznawania pisma - uzupełnimy.
(Akurat te pliki powinny pozostawać w systemie z poprzednich wersji oprogramowania.)
W nowej klawiaturze są dostępne zarówno różne układy dla różnych języków (angielski, rosyjski, polski, węgierski, hebrajski i in.) jak również po przejściu do trybu rozpoznawania pisma, mamy wybór pomiędzy "schematami": Angielski, Numer, Chiński, Rosyjski i Interpunkcja. Trzeba Wybrać "Chiński" (po prawej stronie) żeby rozpoznawało chińskie znaki.


15 wrz 2012 14:32:00
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Robert ArtaTech napisał(a):
Peri Noid napisał(a):
Nie mogę ponownie uruchomić obrazka pokazywanego po wyłączeniu czytnika
W tej wersji jest zastosowany taki obrazek. Po wyłączeniu, u dołu ekranu jest napis "Your BOOX s powered OFF." W tej wersji działa skrypt taki jak do i62. Ścieżka obrazka wyłaczenia to: "/usr/share/gui_shell/images/"

Tak działa. Dziękuję.

Robert ArtaTech napisał(a):
Peri Noid napisał(a):
Natomiast z innych rzeczy - otwieram epub-a i wyłączam czytnik przytrzymując "Power". Efekt - zamiast pokazać obrazek zamknięcia czytnika lub po prostu wyczyścić ekran, albo pokazuje się ekran główny (jeśli plik był otwarty z karty SD), albo nic się nie zmienia jeśli plik był otwarty z pamięci wewnętrznej (pokazana jest ostatnio wyświetlana strona książki) i czytnik się wyłącza błyskając przy tym diodą. Czyszczenie ekranu następuje jedynie, gdy wyłączam czytnik będąc w ekranie głównym.
W testach czyścił się ekran również podczas wyłączania klawiszem "Power" w trakcie czytania tekstu. Przyjrzymy się temu. Ma to związek z obecnością obrazka wyłączenia. Gdy go nie ma, ekran jest czyszczony zawsze.

No to czekam. Zauważyłem, że działa któryś skrypt do ustawiania czyszczenia ekranu przy zamknięciu (już nie wiem który, ponieważ próbowałem różnych kombinacji i nie mam pojęcia na czym się skończyło, a nie mam wglądu w aktualny stan filesystemu), ponieważ nawet jak śmieci zostaną, to po krótkiej chwili ekran jest czyszczony.

EDIT: działają skrypty w wersji 2 czyli te, które dodają jeszcze do systemu skrypty do wyłączania. Oczywiście po poprawieniu ścieżek do plików w "if-ie".


15 wrz 2012 17:47:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2009 15:59:36
Posty: 27
eCzytnik: Poke Pro, Onyx Boox 60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Cytuj:
W nowej klawiaturze są dostępne zarówno różne układy dla różnych języków (angielski, rosyjski, polski, węgierski, hebrajski i in.) jak również po przejściu do trybu rozpoznawania pisma, mamy wybór pomiędzy "schematami": Angielski, Numer, Chiński, Rosyjski i Interpunkcja. Trzeba Wybrać "Chiński" (po prawej stronie) żeby rozpoznawało chińskie znaki.

Mam co prawda w folderze handwriting plik chinese.dat, ale pomimo to nie działa rozpoznawanie pisma chińskiego, pozostałe języki działają. Ale skoro w najnowszym update nie było owego pliku, to być może posiadam jakąś nieodpowiednią wersję tego pliku...

Ale zauważyłem jeszcze poważniejszego buga - powiększanie PDF-ów. Otóż jest coś nie tak w korelacji opcji powiększenia PDF-ów z ustawieniami układu strony. Przy powiększaniu za pomocą opcji "powiększ zaznaczenie" oraz "zoom by two points" automatycznie zmienia się także opcja układu strony na "przewijaj strony", kiedy zmieniam ją na "pojedyncza strona", to wtedy automatycznie powiększanie wraca do standardowego "do strony". W wersji 1.6 podanej na forum nie było z tym problemu. W tej sytuacji nie da się na czytać PDF-ów na przykład tak, aby wyświetlane były całe strony z pominięciem nagłówka i stopki...


16 wrz 2012 9:38:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2012 14:13:18
Posty: 3
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
też się troche musialam nameczyc zeby wgrac chinski, ale ostatecznie dziala :)

_________________
sprawdz !optymalizacja podatkowa


16 wrz 2012 14:16:29
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
tommik napisał(a):
Mam co prawda w folderze handwriting plik chinese.dat, ale pomimo to nie działa rozpoznawanie pisma chińskiego, pozostałe języki działają.
Ten plik powinien być na karcie SD w katalogu "handwriting" w czasie instalacji oprogramowania, później można cały katalog (jak również fonts, manual i notes_templete) usunąć - te pliki (oprócz dicts) są instalowane w systemie. Pliki do rozpoznawania pisma są te same od ponad roku, więc może proszę spróbować ponowić instalację oprogramowania przy obecnych na karcie SD wszystkich w/w katalogów z plikami.

tommik napisał(a):
Otóż jest coś nie tak w korelacji opcji powiększenia PDF-ów z ustawieniami układu strony. Przy powiększaniu za pomocą opcji "powiększ zaznaczenie" oraz "zoom by two points" automatycznie zmienia się także opcja układu strony na "przewijaj strony", kiedy zmieniam ją na "pojedyncza strona", to wtedy automatycznie powiększanie wraca do standardowego "do strony". W wersji 1.6 podanej na forum nie było z tym problemu. W tej sytuacji nie da się na czytać PDF-ów na przykład tak, aby wyświetlane były całe strony z pominięciem nagłówka i stopki...
Rzeczywiście, widzę jakieś "powiązanie" specjalnych trybów powiększania z układem przewijania stron. Być może jest to spowodowane z częstym "zapominaniem" użytkowników o tych funkcjach z grupy "Układ". Obawiam się, że na tą cechę (wewnątrz programu Adobe Reader) nie mamy wpływu.

[Edit:]
Paczka z oprogramowaniem zaktualizowana o pliki do rozpoznawania pisma.


17 wrz 2012 17:26:32
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2009 15:59:36
Posty: 27
eCzytnik: Poke Pro, Onyx Boox 60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Robert ArtaTech napisał(a):
Być może jest to spowodowane z częstym "zapominaniem" użytkowników o tych funkcjach z grupy "Układ". Obawiam się, że na tą cechę (wewnątrz programu Adobe Reader) nie mamy wpływu.

Przepraszam, ale nie rozumiem, jakie zapominanie ma Pan tutaj na myśli?
Jeszcze raz podkreślam, że w zeszłorocznym firmware 1.6, udostępnionym tutaj na forum działała funkcja "powiększania zaznaczenia" prawidłowo, także w układzie "jedna strona"!


17 wrz 2012 17:26:55
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Rozumiem. Po prostu próbowałem "na głos" przemyśleć postępowanie producenta.
Pisząc "zapominania" miałem na myśli to, że często się zdarza, że użytkownicy nie mają "świadomości" istnienia tej funkcji.
Przetestujemy dostępne wersje Adobe Readera, myślę że ma to związek z wprowadzeniem nowej funkcji "zoom by two points".


17 wrz 2012 18:46:12
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Właśnie testuję i mam jedną bardzo poważną z mojego punktu widzenia uwagę: brak niektórych polskich znaków w menu oraz w słownikach (gdy zarówno menu jaki i słowniki otwierane są z poziomu czytanej książki). Mam nadzieję, że to tylko u mnie występuje, może coś się źle zaktualizowało, może coś powinnam inaczej ustawić ... :?
Brak skrótów to również spory minus.

Wygląd, widgety, inne ikony - nie jest źle, na razie trudno mi się przyzwyczaić, poza tym to zawsze kwestia gustu (ja np. wolałabym układ listy zamiast ikon w ostatnio otwartych).

Do plusów na pewno mogę zaliczyć dzielenie wyrazów - nie trzeba już używać skryptu do przełączania między polskim i angielskim.

CBR/CBZ - super, że w końcu jest ALE program nie pamięta ostatnio otwartej strony komiksu, przesuwanie powiększonych stron jest niewygodne (a taki był kiedyś świetny do tego program CoCon pod Booxa), pliki nie pokazują się na liście ostatnio otwieranych.

Sprawdzam jeszcze stabilność IVONy - w poprzednim firmware zawieszała mi się pod byle pozorem.

Reasumując - jeśli jest problem z polskimi znakami wracam do 1.5.1, jeśli nie to będę się zastanawiać.


19 wrz 2012 13:39:58
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
EllenRipley napisał(a):
brak niektórych polskich znaków w menu oraz w słownikach (gdy zarówno menu jaki i słowniki otwierane są z poziomu czytanej książki).
To bardzo dziwne - moje pytanie, czy katalog fonts (a w nim wszystkie pliki czcionek) był obecny na karcie SD podczas wgrywania oprogramowania? Powinny się wszystkie litery wyświetlać poprawnie... Tak jest na testowym egzemplarzu.
Proszę jeszcze może zmienić czcionkę domyślną dla interfejsu. Ta funkcja (Menu -> Ustawienia -> Domyślna Czcionka) nie działa gdy na ekranie jest strona początkowa, czy strona ustawień, trzeba wejść do widoku karty SD albo pamięci wewnętrznej i wtedy ją uruchomić.
Na pewno będą problemy z czcionkami: Adobe, Courier, RyoGothic czy Symbol - onie nie posiadają poslkich liter i ich nie należy wybierać. Dobra będzie jakaś "gruba" czcionka dla lepszej widoczności małych podpisów w menu.
Właśnie mam poprawkę do czcionki AbcSans z paczki (którą zaktualizuję), będzie jeszcze wyraźniejsza.

Najbardziej czasochłonne są testy zarządzania energią. Jak na razie nie ma z tym problemów. Potrzebne jest kilka cykli ładowania i pełnego rozładowania do upewnienia się, a to trwa dłużej w przypadku urządzeń z ekranem e-ink. ;)

PS. CBR/CBZ - ta przeglądarka niestety nawet w najnowszych modelach Booxów nie pamięta dla komiksów ostatnich stron - było to już zgłoszone do producenta.


19 wrz 2012 14:32:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron