Teraz jest 28 mar 2024 17:43:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Co nowego w firmware 1.7 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:23:36
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Co nowego w firmware 1.7
A co dokładnie poprawili poza WiFi?


29 maja 2012 17:27:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2010 21:56:44
Posty: 36
eCzytnik: PocketBook InkPad 3, Kindle 4, DXG
Post Re: Co nowego w firmware 1.7
Wgrałem najnowszą wersję 1.7 na X61S. Od razu widać, że parę drugorzędnych błędów naprawiono (np. wybór domyślnej czcionki), pojawiło się jakaś nowa ikona Skróty. Ale dlaczego nie poprawiono najbardziej uciążliwego błędu, czyli wybudzania czytnika po naciśnięciu dowolnego klawisza?! :[


02 cze 2012 23:25:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sie 2012 17:42:14
Posty: 1
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Co nowego w firmware 1.7
RobWert ArtaTech, Witam Pana. Czytałem na forum o wersji 1.7, "roboczej", którą ewentualnie mógłbym sprawdzić, prosząc w prywatnej wiadomości o udostępnienie jej. Wczoraj wgrałem, pod Pańskie dyktando, wersję 1.6 do onyxa A60 i chętnie sprawdziłbym 1.7. Jeżeli to jest możliwe, proszę o pomoc w tej sprawie. tez1


06 wrz 2012 20:10:57
Zobacz profil
Post Re: Co nowego w firmware 1.7
KecajN napisał(a):
Wgrałem najnowszą wersję 1.7 na X61S. Od razu widać, że parę drugorzędnych błędów naprawiono (np. wybór domyślnej czcionki), pojawiło się jakaś nowa ikona Skróty. Ale dlaczego nie poprawiono najbardziej uciążliwego błędu, czyli wybudzania czytnika po naciśnięciu dowolnego klawisza?! :[
Tą sprawę wyjaśniałem w wątku o X61S - nie da się tego naprawić - błąd "konstrukcyjny" procesora. Funkcja blokady jest, ale po jej włączeniu czas pracy czytnika skraca się do 3-5 dni, zamiast tygodni.
Dotyczy to dowolnego czytnika (jakiejkolwiek marki) opartego na procesorze Marvell166E.

tez1 napisał(a):
Wczoraj wgrałem, pod Pańskie dyktando, wersję 1.6 do onyxa A60 i chętnie sprawdziłbym 1.7.
Wersji 1.6beta, która jest dostępna tu na forum, nie udostępnialiśmy na naszej stronie gdyż nie wnosi zbyt wiele do oprogramowania, a równocześnie posiada błąd, który powoduje złe zarządzanie energią w niektórych seriach czytników. Można ją wypróbować, jednak jeśli problem występuje w danym egzemplarzu, to pogłębia się po kolejnych cyklach ładowania i pracy czytnika. Bardzo trudno jest w krótkim czasie zdiagnozować czy z danym egzemplarzem będzie dobrze współpracować. To samo jest z testowymi wersjami 1.7.

Niestety producent (Onyx International) zakończył swoje wsparcie i rozwój oprogramowania do czytników opartych na procesorach imx31. Dla serii 60/A60 było to 3 lata, dla X60 - dwa lata, a dla dużych M90 - rok.
Urządzenia te mają nadal duży potencjał i są konkurencyjne nawet w stosunku do innych nowszych konstrukcji.
Jako dystrybutor tych czytników w Polsce, udostępniamy na naszej stronie najnowsze możliwe stabilne (dla wszystkich serii) wersje oprogramowania dla modeli opartych na tych procesorach (imx31 530MHz).

Jesteśmy świadomi, że istnieje odczucie niedosytu spowodowane brakiem niektórych funkcjonalności, które miały się pojawić, lub być rozszerzone. Sam pisałem tu na forum, że będzie nowsza wersja, że będą poprawki, mając w rękach wersje testowe, w których wykrywaliśmy błędy uniemożliwiające komfortowe korzystanie z czytników (nie udostępnialiśmy ich więc).
Dlatego, nie czekając już na producenta, skupionego na nowszych modelach (na które mają zamówienia), przeglądamy dostępne nam oprogramowanie, w celu wprowadzenia możliwych poprawek i uzyskania najbardziej rozwiniętej i stabilnej wersji, którą moglibyśmy (zgodnie z wcześniejszymi obietnicami) udostępnić.

Nie mamy wpływu na wszystkie elementy oprogramowania, działania są adresowane w usunięcie konkretnych problemów, dlatego nie ma w tej chwili dostępnej wersji "do testów".


07 wrz 2012 11:18:00
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Co nowego w firmware 1.7
Robert ArtaTech napisał(a):
Niestety producent (Onyx International) zakończył swoje wsparcie i rozwój oprogramowania do czytników opartych na procesorach imx31. Dla serii 60/A60 było to 3 lata, dla X60 - dwa lata, a dla dużych M90 - rok.

To by sugerowało, skąd wyprzedaż M90-tek. Aż się prosi, żeby producent w tym momencie otworzył firmware wydając ostatnią stabilną wersję w formie niezabezpieczonej, zdatnej do dalszej modyfikacji przez niezależnych programistów. Bo skoro już nie wspiera oprogramowania, to może inni zechcą. A tak to jak pies ogrodnika... Szkoda.


07 wrz 2012 23:36:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 12:20:21
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Co nowego w firmware 1.7
W sumie fajny pomysł. Pewnie wspomogłoby to rozwój projektu OpenBOOX :)


09 wrz 2012 22:45:58
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Co nowego w firmware 1.7
No to może napiszecie jakąś petycję do Chińczyków, żeby otworzyli dostęp do bootloadera? Mi osobiście nie zależy, bo ani booksa nie mam, ani nie miałbym czasu go modyfikować (nawet za router nie mam czasu się zabrać ostatnio).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 wrz 2012 16:17:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 13:25:08
Posty: 20
Post Re: Co nowego w firmware 1.7
t3d napisał(a):
No to może napiszecie jakąś petycję do Chińczyków, żeby otworzyli dostęp do bootloadera? Mi osobiście nie zależy, bo ani booksa nie mam, ani nie miałbym czasu go modyfikować (nawet za router nie mam czasu się zabrać ostatnio).


Oprogramowanie umożliwiające modyfikację bootloadera w niektórych modelach zostało udostępnione na rosyjskim forum. Nie testowałem, łatwo coś zepsuć. :)


10 wrz 2012 19:37:28
Zobacz profil
Post Re: Co nowego w firmware 1.7
Tu wątek ogólny ale dodam informację, że testowa wersja oprogramowania 1.7 dla modeli 60 i A60 jest dostępna w wątku:
Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60


14 wrz 2012 18:06:05
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2012 10:15:22
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Co nowego w firmware 1.7
Zainstalowałem nowy firmware 1.7, a miałem wersję, która była dostarczona z czytnikiem, który nabyłem w tzw. przedsprzedaży na allegro. Muszę przyznać, że zdecydowanie poprawiła się precyzja rysika, gdy nanoszę adnotację na PDFy. Nareszcie, bo trochę mnie to wkurzało. Opcją: wypróbuj nową przeglądarkę PDF byłbym zachwycony - bo artykułów dwukolumnowych mam większość - gdyby nie następujący mankament: nie można poprzez joystick skoczyć do wybranej strony. Nadmienię, że w "starej" przeglądarce działa to bez zarzutu.
Zauważyłem też, że ustawiony sposób sortowania plików/katalogów nie jest zapamiętywany. Przykładowo ustawiam sortowanie po tytule. Widoczny efekt jest satysfakcjonujący. Przechodzę do innych folderów, później wracam - jest ok. Ale wystarczy, że wyłączę czytnik, a następnie włączę, aby się przekonać, że ustawienie nie jest pamiętane. Nie wiem nawet, jaki sposób sortowanie został przyjęty, bo widzę jeden wielki kociokwik. Jedyny porządek jaki dostrzegam to najpierw foldery a później pliki.
Kolejna rzecz, która nie została poprawiona, to poprawne zaznaczanie wyrazu w tekście PDF i odszukanie hasła w słowniku ang. Zamiast zaznaczyć wyraz (tak jak to robi poprawnie jeśli chodzi o epub) zaznacza jakieś frazy, zdania itp.
Uwaga na przyszłość połączona z prośbą: czy można, aby oprócz objaśnienia słówka ang., pojawiło się na samej górze samo słowo? To o tyle ważne, gdyż nie zawsze hasło słownikowe jest poprawnie odszukane. Nie trzeba byłoby się domyślać. Super, gdyby w sytuacji braku hasła słownikowego nie był wybierany jakiś najbliższy odpowiednik, ale pojawiła się lista do wyboru.


10 lis 2012 20:22:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: