Teraz jest 28 mar 2024 17:56:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Etui Kindle 4 Classic 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2012 18:36:07
Posty: 16
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
anna napisał(a):
Posiada ktoś poniższe etui? Wygląda całkiem ciekawie i jest tanie, co o nim sądzicie?

http://allegro.pl/etui-kindle-4-black-j ... 33296.html


Przymierzałam to etui w wersji ciemnoniebieskiej. Ssolidnie wykonane, ale to nie było to czego szukałam.
Ta powierzchnia bardziej przypomina mocną bawełnę niż dżins.
Natomiast plecam tego sprzedawcę z Allegro - bardzo rzetelny!
Szukałam etui, które nie zakrywa czytnika jednak.
Kupiłam to
http://allegro.pl/stylowe-etui-do-kindl ... 11934.html
i sprawdza się świetnie. Tylko montuje sie je raczej na stałe ;-)

_________________
z pozdrowieniami...
gosia


09 sie 2012 21:54:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
Coś takiego właśnie do mnie od nich trafiło. Niestety, jeszcze czeka na Kindle'a ;)

ArtS


09 sie 2012 22:10:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
ithilhin odnośnie tego co już kupiłaś. Czy plastiki są wytrzymałe, nie pękają ??
Co do tego drugiego etui. Zapięcie jest na magnesy (dość silne) zastanawiam się czy nie będzie to miało negatywnego działania na czytnik ?


13 sie 2012 12:41:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2012 18:36:07
Posty: 16
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
Shimaru napisał(a):
ithilhin odnośnie tego co już kupiłaś. Czy plastiki są wytrzymałe, nie pękają ??


nic takiego mi się nie dzieje. identyczny pokrowiec ma mój kolega, który mi go polecił i też się nei skarżył.
zdarzyło mi się przy przenoszeniu puknąć rogiem o futrynę na przykład i jak na razie bez strat :-)

_________________
z pozdrowieniami...
gosia


13 sie 2012 17:29:34
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
Mi jakiś czas temu "bezimienne", jak je nazwał noisy też zaczęło pękać. Wychodzi na to, że wytzymało jakieś 5 miesięcy...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 paź 2012 10:50:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2012 12:21:11
Posty: 13
eCzytnik: Kindle Voyage i Muse HD
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
A ja, po uzywaniu dosc ciezkiego i nieporecznego BlueCosta, ktory zreszta paskudnie mi wytarl spod Kundla, zainwestowalem w takie cos, co przypomina silikonowe "kondomy" na telefon, przy czym jest to zrobione z czego raczej gumowatego, z chropowata powierzchnia na dole, dzieki czemu trzyma sie swietnie, a calosc nie "palcuje sie". (Niestety nie podam linka, bo aktualnie na allegro tego nie ma - ale kosztowalo 20 zl gora). Wady? Nie oslania ekranu i przyslania przyciski zmiany stron i wylacznika - tzn, jest tam odpowiednio przystosowane do wcisniecia, ale zmiana strony czy wlaczenie wymaga uzycia nieco wiekszej sily. Zalety - lekkie i poreczne. Dlatego do czytania w domu czy tramwaju uzywam tego, a do transportu na dalszy dystans i podrozy, gdzie istnieje jakies ryzyko uszkodzenia czytnika przekladam do wspomnianego BC.

_________________
Zeby mi sie tak chcialo, jak mi sie nie chce... :)


09 paź 2012 13:27:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
Bluecosto ciężkie ? hehe- sprawdź ile waży skórzane etui :)
Brak osłony ekrany=dyskwalifikacja, mam chronić obudowę tylko ?


09 paź 2012 13:35:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2012 12:21:11
Posty: 13
eCzytnik: Kindle Voyage i Muse HD
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
Tu jest link do tego produktu

http://allegro.pl/etui-pokrowiec-gel-sk ... 42995.html

Na ekran mozna dac folie, a w sumie troszke ekran tez chroni, bo obudowa wystaje nad kundelkiem, tworzac ze 2mm "bufor/zderzak" pomiedzy ekranem i podlozem - wiadomo ze jak padnie ekranem w dol na jakies sterczace kamulce to nie ma przebacz, ale w domu to raczej ciezko spotykane, a ja mowilem ze ten "kondom" to do domu jest i ew. krotkie podroze do pracy, gdy czytnik sobie bezpiecznie spoczywa w teczce/plecaku. Po prostu jest wygodny i poreczny, a to jest niewatpliwie zaleta, gdy stoisz w zatloczonym tramwaju, trzymajac sie jedna reka poreczy.

BTW: w domu juz mi polecial na podloge ekranem w dol na drewniana podloge - nic sie nie stalo, a ekran jest bez folii, bo mnie jakos ona przeszkadzala...

PS. Jako fotograf nieraz posluguje sie wazacym ok. 2 kg aparatem z wielkim 2-3 kg obiektywem (wszystko jedna reka), wiec wiem co to jest CIEZKO. :) Co nie zmienia faktu, ze Kundelek w owym silikonowym pokrowcu jest duzo przyjemniejszy do obslugi "jednorecznej" w warunkach "tramwajowo-autobusowych"

_________________
Zeby mi sie tak chcialo, jak mi sie nie chce... :)


09 paź 2012 13:44:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
obsługa jednoręczna :
"Wady? Nie oslania ekranu i przyslania przyciski zmiany stron i wylacznika - tzn, jest tam odpowiednio przystosowane do wcisniecia, ale zmiana strony czy wlaczenie wymaga uzycia nieco wiekszej sily"
hmm, to już bym wolał bluecosto gdzie nie ma problemów z naciskaniem klawiszy :) (miałem , gdzies leży)
Mam skórzane, zamykane właśnie z uwagi na czytanie w tramwaju-wygodnie się trzyma a chowając do plecaka po prostu wrzucam całość do środka nie dbając o jego ładne ułożenie w środku (ad ekran)
ps
aparat ca 2kg, to pewnie spora maszynka, pewnie średni format ;), hihi no ale grip itd


09 paź 2012 13:59:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2012 12:21:11
Posty: 13
eCzytnik: Kindle Voyage i Muse HD
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
Lustrzanka FF + grip + 2 aku - swoje wazy. :)

Zmiana stron w tym etui tez nie robi problemow, tyle ze na poczatku trzeba sie przestawic, bo nie wystarczy taki nacisk, jak wczesniej, tylko ODROBINKE wiekszy.

_________________
Zeby mi sie tak chcialo, jak mi sie nie chce... :)


10 paź 2012 8:33:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2012 20:35:23
Posty: 1
eCzytnik: szukam
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
Ma ktoś takie etui:
http://allegro.pl/etui-kindle-new-4-sko ... 00538.html
Zastanawiam się nad zakupem i mam dylemat...


18 paź 2012 22:27:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2012 17:17:31
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Classic 5
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
Witam, chciałem się was prosić o poradę, che zakupić do swojego Kindle Calssic etui Tuff-Luv, na oku mam dwa następujące modele:

http://allegro.pl/etui-kindle-4-6-cali-classic-eco-nique-tuff-luv-i2809658411.html z tego co zauważyłem kindle będzie dobrze zabezpieczony, ale czy pasek skóry przy przyciskach do przerzucania stronie nie będzie przeszkadzał? czy jednak powoduje jednak jakiś dyskomfort i trzeba będzie się do niego przyzwyczajać

http://allegro.pl/etui-kindle-4-5-touch-paperwhite-hemp-tuff-luv-i2809635965.html przyznam szczerze, że ten model bardziej mi się podoba, szczególnie za uchwyt na dłoń, ale nie jestem pewien czy kindle będzie w nim dobrze się trzymał, czy te 4 uchwyty na rogach dobrze przytrzymują kindla i będzie w nich stabilny, nie będzie latał i zsuwał się z tchy uchwytów?


24 lis 2012 17:40:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2012 10:48:03
Posty: 1
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
@UP
Mój kolega ma etui z drugiego linku podanego przez Ciebie i nie narzeka, nic mu nie wypada a uchwyt jest dość wygodny jak dla mnie :)

Właśnie zakupiłem mojego Kindle. Słyszałem i czytałem, że ekrany są dość delikatne a zamierzam nosić czytnik w plecaku pomiędzy innymi książkami stąd pomysł kupna etui. I tu jest pewien problem, mój budżet na etui to około 50 zł. Nie wiem kompletnie jakie kupić. http://allegro.pl/slim-etui-skora-pokro ... tabsAnchor myślałem nad czymś takim ale boję się, że nie będzie wystarczające. Co o nim sądzicie? A może macie jakieś inne propozycje ? Jestem otwarty :)


25 lis 2012 10:54:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2012 17:17:31
Posty: 2
eCzytnik: Kindle Classic 5
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
Dzięki za odpowiedź, co do twojego etui wadą może być brak zamknięcia np, na zatrzask lub gumkę, a podczas noszenia w plecaku może ci się otworzyć i do środka mogą powpadać drobne rzeczy które porysują ekran. Po przemyśleniach stwierdziłem też, że te uchwyty i podstawki jak w okładce do której link zamieściłem, mogą po pewnym czasie się wyrobić i odstawać od okładki a tym samym naciskać na ekran czytnika. I w konsekwencji zdecyduję się na okładkę zamykaną na gumkę, bez zbędnych bajerów http://allegro.pl/etui-kindle-4-6-cali- ... 90937.html, podobną do tej której dałeś link, ale z zamknięciem i w twoim przedziale cenowym jest ta http://allegro.pl/pokrowiec-futeral-etu ... 41987.html, ale niestety nie wiem jak jest z jakością wykonania tej okładki.


25 lis 2012 16:23:55
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Co sądzicie o tym etui dla Kindle Classic?
Schrodinger90 napisał(a):
Dzięki za odpowiedź, co do twojego etui wadą może być brak zamknięcia np, na zatrzask lub gumkę, a podczas noszenia w plecaku może ci się otworzyć i do środka mogą powpadać drobne rzeczy które porysują ekran.

Co ciekawe oryginalne "Amazonowskie" etui do classiców też nie ma żadnego zapięcia...
Na razie używam (znalazłem tanią aukcję na ebay'u) i wszystko jest w porządku. Noszę w tylnej kieszonce plecaka, więc i tak jest tam tak płasko, że się nie otworzy.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


26 lis 2012 16:44:05
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron