Teraz jest 18 kwi 2024 23:00:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Czytanie PDF na Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 12:29:37
Posty: 1
Post Czytanie PDF na Kindle
Witam,

mam parę pytań dotyczących czytania pdfów w Kindlu. Głównie chodzi mi o Kindle Touch, ale byłbym wdzięczny za informację czy w innych modelach jest podobnie.

1. Z tego co zdążyłem się zorientować, w nowej wersji firmware'u jest już możliwość obrócenia sobie ekranu. Jak działa w takim razie działa przewijanie w obrębie jednej strony? Gdzieś wyczytałem, że za jednym zamachem pokazuje się 1/3 strony, a po dotknięciu pojawia się kolejna część. Czy to prawda? Czy może przewijanie działa jak w normalnym tablecie?

2. Czy każdy pdf jest odczytywany? Coś słyszałem o jakiejś konwersji pdfów, ale skoro KT odczytuje format pdf, oznaczałoby to, że zmienia się w jakiś sposób samego pdfa. Czy to chodzi o to, że pdf musi być zapisany wektorowo? Z drugiej strony jednak, skoro KT odczytuje też format jpg, nie powinien mieć problemu z rastorwym pdfem. Czy ktoś w takim razie wie, na czym konkretnie polega ta konwersja?

3. I ostatnie pytanie bardziej praktyczne. Czy jeśli zrobię sobie z jakiejś prezentacji (np. power point) - która ma jakieś tło, tekst i rysunki - pdfa, to da radę to odczytać? I co się stanie w przypadku, gdy litery tekstu będą jaśniejsze od tła?

dziękuję z góry za odpowiedź :-)


24 lip 2012 20:31:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: PDFy w KT
1. Prawda. Trochę więcej niż 1/3, ale generalnie prawda.
2. Nie spotkałem się z czymś takim, żeby Kindle odmówił obsługi pliku PDF. Raz ktoś tutaj wrzucił jakieś bardzo dziwne skany i się coś rąbało, ale nie uznałbym tego za regułę.
3. Nie próbowałem, ale czemu by miało nie działać...


24 lip 2012 21:45:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron