Teraz jest 18 kwi 2024 16:41:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
ABBYY FineReader 11 z konwersją do epub 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post ABBYY FineReader 11 z konwersją do epub
Nowy ABBYY FineReader 11 posiada już konwersję z PDF do epub. Robi to całkiem przyzwoicie,
pomijając zrywane jak dotychczas, raz po raz, akapity.

Ja mam jednak inny, nurtujący mnie problem.
Jeśli mam plik RTF z automatycznymi myślnikami w dialogach, to Calibre konwertuje te myślniki do epub lub mobi
w postaci dużych kropek lub kółek lub cyfr. Czy to cecha Calibre, czy można to jakoś w Calibre ustawić?
Gdy myślniki są "z ręki" to jest ok.

Ten sam plik knwertowany do epub w ABBYY FineReader 11 zawiera myślniki o prawidłowym wyglądzie.


24 wrz 2011 17:25:28
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: ABBYY FineReader 11 z konwersją do epub
Zapewne Calibre jest nieco rozsądniejszy, traktując to jako listę (więc zamieniając ją na znaczniki UL i OL w HTML), natomiast FR robi z tego zwykły znaczek. Najłatwiej byłoby, gdybyś wkleił kod wynikowy danego fragmentu, wtedy można byłoby porównać.

Czy to konkretne zachowanie Calibre da się zmienić w opcjach? Nie mam pojęcia, niestety.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 wrz 2011 20:13:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: ABBYY FineReader 11 z konwersją do epub
oki44 napisał(a):
Nowy ABBYY FineReader 11 posiada już konwersję z PDF do epub. Robi to całkiem przyzwoicie,

Co ciekawsze ABBYY 11 ma opcje osadzania czcionek w pliku Epub tak, że Polskie znaki wyświetlają się prawidłowo

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


25 wrz 2011 9:33:57
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: ABBYY FineReader 11 z konwersją do epub
oki44 napisał(a):
Jeśli mam plik RTF z automatycznymi myślnikami w dialogach, to Calibre konwertuje te myślniki do epub lub mobi
w postaci dużych kropek lub kółek lub cyfr. Czy to cecha Calibre, czy można to jakoś w Calibre ustawić?


Kluczowa jest tutaj konwersja do HTML - widocznie Calibre robi to nieprawidłowo. Chyba najprościej spróbować zapisać RTF do HTML w inny sposób (z Office) i wtedy konwertować.

A Epub w FR11 to bardzo dobra informacja. Może pomyślę o upgrade (mam komercyjną wersję FR8) :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 wrz 2011 11:07:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: ABBYY FineReader 11 z konwersją do epub
Ktoś wie jak i gdzie w finereaderze 11 zmienić osadzaną czcionkę? Gdy przerabiam pdf do epub to zawsze osadza mi Times new roman, ja natomiast chcę ariala.
Dzięki.


29 cze 2012 14:32:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: ABBYY FineReader 11 z konwersją do epub
Jakoś to do mnie nie przemawia. Zawsze po FR muszę coś poprawić, więc eksportuję do OOffice'a (lub innego edytora), gdzie można dodać znaczniki rozdziałów, poprawić wypunktowania, formatowanie itp. Jedyne zastosowanie jakie widzę, to gdy muszę mieć ebooka szybkoszybkoszybko i jestem w stanie poświęcić naprawdę wiele pod względem wymagań wyglądu pliku wynikowego.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


02 lip 2012 11:20:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: