Teraz jest 28 mar 2024 20:32:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Jak sortować książki w kolekcjach? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2010 10:33:54
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
Cytuj:
Ale przecież kolekcje możesz sobie zrobić na PC - bo, jak rozumiem, z tym masz problem, tak? Możesz wykorzystać Kindle Collection Managera.

Ja tak zrobiłam bo nie miałam zarejestrowanego czytnika. Miałam 5 kolekcji i resztę luzem książki. Gdy zarejestrowałam stworzyłam jeszcze jedną kolekcję już przez czytnik a nie ten program i wiecie że stare kolekcje ( tworzone przez Kindle Collection Manager) mi znikły :shock: tzn jak wzięłam sortowanie po autorach były wszystkie książki. Jedynie jak wzięłam sortowanie po kolekcjach to nie miałam tych książek. Dziwne co?


22 lis 2010 12:42:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
U mnie przy sortowaniu po autorze wszystkie kolekcje są prawie na końcu, a za nimi dokumenty bez autorów.


22 lis 2010 18:37:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
Mori napisał(a):
Ale przecież kolekcje możesz sobie zrobić na PC - bo, jak rozumiem, z tym masz problem, tak? Możesz wykorzystać Kindle Collection Managera.

czy ta strona jest w porządku?

Zakładam, że tak, ale nie wiem o co chodzi, informacje na stronie dość skąpe (w mobileread w sumie też;-)), a mail wciąż milczy. :::?


16 lut 2011 22:22:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
program Kindle Collection Manager jak dla mnie jest ok, ale tylko do pierwszego dużego ustawiania kolekcji - czyli wgrywamy wiele ebooków, tworzymy wiele kolekcji. Przy pojedynczych zmianach wygodniej (szybciej) robić to ręcznie gdyż KCM wymaga restartu co jak wiadomo szybkie nie jest.

Ja zazwyczaj zawsze mam ustawione sortowanie "by title" z tym że nazwy kolekcji umieszczam w nawiasach normalnych
np. (aktualne)- kolekcja dla aktualnie czytanych książek, potem w kwadratowych [powieści SF], [opowiadania SF] itd,
można jeszcze użyć takich nawiasów np. {ukończone}. Taki rodzaj sortowani powoduje że na początku są same kolekcje (ułożone hierarchicznie wg. nawiasów a następnie alfabetycznie) a potem wszystkie książki ułożone alfabetycznie.
Jeżeli mam książki wielotomowe to stosuję taki klucz nazwa cyklu numer tomu nazwa tomu oczywiście ustawione w Calibre. np. "Pierścień 02 Budowniczowie Pierścienia".

w ten sposób mając nawet duże kolekcje da się w tym połapać


16 lut 2011 23:15:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
dziękuję Ci za wpis, Twoje uwagi są pomocne.
Problem natomiast miałam z tym, że nie dostałam na mejla żadnego odnośnika do instalki. Znalazłam w końcu jakąś w sieci, ale co w rzeczywistości znalazłam, to jeszcze nie wiem;).


20 lut 2011 22:58:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2011 18:23:58
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3 WiFi 3G
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
Żeby mieć jakoś sensownie posortowane pozycje przyjąłem zasadę w Calibre: w tytule wprowadzam nazwę cyklu + nr tomu/ilość tomów i dopiero tytuł. Dla przykładu:
Era Pięciorga #1/3 - Kapłanka w bieli
Era pięciorga #2/3 - Ostatnia z dzikich
Era Pięciorga #3/3 - Głos Bogów

W ten sposób uzyskuję kolejność i przejrzystość.
Można (jeśli tworzymy kolekcje na Kindlu) pominąć nazwę cyklu przed tytułem a nazwać całą kolekcję. To już jak kto woli.

Tak przy okazji. Zaprenumerowałem Politykę na Amazon. Utworzyłem kolekcję ale za diabła nie mogę wrzucać do niej poszczególnych numerów. Ma ktoś może na to jakieś rozwiązanie? Byłbym wdzięczny :D


23 lut 2011 21:12:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
1. periodyków nie da się wrzucać do kolekcji, po prostu w głównym katalogu jest ostatnie wydanie, a starsze są przenoszone do katalogu/kolekcji "starych" magazynów
2. dawanie ilości tomów ma sens tylko w zamkniętych cyklach, bo jaką liczbę dasz w cyklach które ciągle żyją?


23 lut 2011 21:50:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
Jak ktoś używa Calibre to można zrobić tak (oczywiście zakładając, że macie ładnie opisane wszystko, czyli autora, tytuł i cykl + numer tomu):
- Preferencje -> Panel Kontrolny Metadanych:
- Add new plugboard:
- format: MOBI
- device: KINDLE2 (dla K1 - KINDLE, dla DX - KINDLE_DX)
- source template: {series}{series_index:0>2s| - | - }{title}
- destination field: Title
- klikamy Save plugboard, potem Apply

Teraz możemy zamknąć preferencje, a potem ponownie przerzucić książki w MOBI na Kindle i zmienić sortowanie na to po tytule (albo nawet lepiej - po autorze). To dużo lepsze rozwiązanie od mieszania tytułów w samej bibliotece.

EDIT:
Calibre dostało tłumaczenie tych części, zatem opis z polskimi nazwami:
- Preferencje -> Panel Kontrolny Metadanych:
- Dodaj nową wtyczkę:
- format: MOBI
- urządzenie: KINDLE2 (dla K2/K3/K4; dla K1 - KINDLE; dla DX - KINDLE_DX)
- Szablon źródłowy: {series}{series_index:0>2s| - | - }{title}
- Pole miejsca przeznaczenia: Title
- klikamy Zapisz wtyczkę, potem Zastosuj

Teraz możemy zamknąć preferencje, a potem ponownie przerzucić książki w MOBI na Kindle i zmienić sortowanie na to po tytule/autorze (sort by title/author).

[Swoją drogą, "pole miejsca przeznaczenia"? Ech :/]

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


Ostatnio edytowano 02 lis 2011 1:36:14 przez Mori, łącznie edytowano 2 razy

Polskie tłumaczenie



23 lut 2011 22:17:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2011 0:38:29
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
Utworzyłem sobie kolekcje za pomocą Kindle Collection Manager, są, działają, ale nie wszystkie książki, które były dodane w programie do kolekcji są w kolekcji na Kindle. Nie wiem nawet jaka jest tego reguła gdyż książki są kolejno ponumerowane i jako niezaklasyfikowane w kolekcji widnieją te z numerami 5 i 7.

edit:

Czy naprawdę nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie mojego problemu? W dodatku pogłębił się on... W chwili obecnej KCM tworzy tylko i wyłącznie kolekcje, w których nie ma żadnych książek. Nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna. Do konwersji i wgrywania na czytnik używam Calibre. Czy może to być zależne od wersji programów i firmware czytnika?

Kindle 3.1
KCM v0.41(c)
Calibre 0.7.47

O dziwo udaje mi się tworzyć w miarę sensowne kolekcje za pomocą Kindelabry, ale jest to narzędzie średnio dla mnie wygodne...


03 mar 2011 14:06:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011 23:13:55
Posty: 39
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
Witam!
Mam taką sprawę: wcześniej wrzucając i czytając ksiązki na K3, było tak że ostatnia czytana ksiązka była na samej górze na głównym ekranie. Jak czytałem inną to poprzednia spadała pozycję niżej a następna była na samej górze. Teraz po niedawnej aktualizacji softu sytuacja jakby się odwróciła. Teraz żeby zobaczyć ostatnią czytaną ksiązkę muszę przejść na ostatni ekran a w kolekcji ostatnia czytana ksiązka jest na samym dole/końcu.

Edit: jednak nie ma reguły. ostatnia czytana książka pojawia się w różnych miejscach..:/ Nie kapuję tego. Raz od tyłu raz wogóle w środku??

Nie jest to dziwne? Tak jakby sortowanie się jakoś odwróciło. Ma ktoś pomysł jak wrócić do poprzedniego stanu?


04 mar 2011 10:50:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2011 9:10:01
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
Mam to samo, co Voohan. Książki czytane ostatnio daje na koniec listy. Ktoś wie, jak to zmienić? - resetowałem już, oczywiście.


02 lis 2011 20:39:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 gru 2008 19:55:29
Posty: 2
eCzytnik: Kindle
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
Czołem,
od wczoraj mam ten sam problem o którym pisali moi Poprzednicy - coś ruszyło się w tej sprawie, bo po zmianie systemu sortowania kolekcji z Kundelka w zasadzie nie da się korzystać :(
pozdrawiam Radesz

_________________
"A ja myślę - rzekł ostro rycerz z Grabowa - ze całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi, całkiem ku temu nie mających predyspozycji" A.Sapkowski Narrenturm


08 lut 2012 10:01:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2011 10:11:03
Posty: 31
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
Pozwolę wrzucić trzy grosze do dyskusji. Otóż ja robię to w ten sposób: w Colibre instaluję wtyczkę /wszyscy wiedzą jaką/ następnie NIE DODAJĘ żadnych kolumn. Z menu wtyczki wybieram Customize collections to create from Calibre i wybieram opcje Create przy np autorze i cyklu. Następnie w tytułach gdzie jest więcej tomów niż jeden dodaje z przodu 1,2,3, itp. oraz opisuję jeżeli nie ma cyklu. Wybieram Menu wtyczki > Create collections on Kindle from calibre. Odpinam Kindle w systemie i go restartuję. Teraz mam posegregowane wg autora, ale również cyklu książki. ten układ najbardziej mi odpowiada...


09 lut 2012 8:30:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2012 15:22:25
Posty: 1
eCzytnik: Kindle touch
Post Re: Sortowanie książek w Kolekcjach
Mam taki problem, nagle zaczął dziwnie działać zegar, nie pamięta godziny itp

i od tego czasu nie działa sortowanie po ostatnio czytanej, coś otworzę i każda książka dalej w tym samym miejscu.

Po uploadowaniu nowych książek nie pojawiają się u góry tylko na ostatniej stronie, szukam po zagranicznych stronach i widzę, że częsty problem, poradził sobie ktoś z tym?


02 cze 2012 0:22:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: