Teraz jest 29 mar 2024 9:08:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Etui - pokrowiec dla Nook'a od Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2011 19:50:04
Posty: 4
eCzytnik: Nook
Post Etui - pokrowiec dla Nook'a od Kindle
Witam wszystkich forumowiczów.

Niedawno stałem się posiadaczem Nook'a 8) , na razie jestem w fazie dokładnego testowania urządzonka, ale już pojawiła się potrzeba zakupu etui na czytnik (biały plastik jednak szybko się brudzi). Rodzi się pytanie, które kieruję do Was:

Czy etui od Kindle 3 pasuje do Nook'a (nie Color)? Na pierwszy rzut oka wymiary są zbliżone i podział na część klawiatury(K3) / LCD(Nook) również mniej więcej w tym samym miejscu.
Czy ktoś to sprawdzał organoleptycznie?

Pozdrawiam


14 kwi 2011 20:14:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Etui - pokrowiec dla Nook'a od Kindle
na ebay są pokrowce na nooka i wyglądają inaczej niż te same modele na kindle(np. eco nique natural hemp) - więc pewnie musisz kupić inny niż na kindle


14 kwi 2011 20:32:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2011 19:50:04
Posty: 4
eCzytnik: Nook
Post Re: Etui - pokrowiec dla Nook'a od Kindle
Koniec końców zamówiłem etui dedykowane do Nook'a u wprost z Hongkongu u mojego sprawdzonego sprzedawcy. Koszt ok 15$. Na zdjęciach wygląda całkiem porządnie - zobaczymy jak przyjdzie paczka... :)


17 kwi 2011 21:52:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2011 19:50:04
Posty: 4
eCzytnik: Nook
Post Re: Etui - pokrowiec dla Nook'a od Kindle
Witam,
Trochę z opóźnieniem ale opiszę co dostałem jako pokrowiec do mojego Nook'a.
Opisywany pokrowiec to "Leather Case Cover for Barnes Noble Nook"
Oczywiście o skórze możemy zapomnieć - to imitacja. Zamówiony poprzez E-bay z Hongkongu przyszedł po ok 2,5 tygodniu. Całość kosztowała $14,98 USD co w przeliczeniu dało 42,06 PLN (z przesyłką).

Jakość wykonania ogólnie bardzo dobra, w czarnej "skórze" wykonano szwy białą, lekko srebrzysta nicią. Okładki dość sztywne pozwalające wierzyć, że uchronią wyświetlacz przed lekkimi urazami mechanicznymi. Wewnątrz, oprócz samego trzymania czytnika odnajdziemy trzy przegródki na fiszki w tym jedną z przeźroczystym okienkiem oraz (po wewnętrznej stronie grzbietu) jakiś trzymak, który w normalnym notesie służy do mocowania długopisu; tutaj jednak nie znalazłem dla niego praktycznego zastosowania. Czytnik wkładamy od wewnątrz po otwarciu pokrowca, więc nie ma obawy, że wypadnie nam gdy pokrowiec jest zamknięty. Obejmy trzymają Nooka ze wszystkich stron nie utrudniając jednocześnie dostępu do klawisza włączania czy wtyczki USB. Na klawisze sterujące przerzucanie stron oraz wyświetlacz LCD wykonano wcięcia więc nie ma problemu ze sterowaniem. Na tylnej ściance (tam gdzie plecki Nook'a) przyklejono miękki materiał dzięki czemu o zarysowaniach nie ma mowy. Całość do kupy spina magnetyczne zapięcie dość dobrze spasowane.

Zalety:
+ dodatkowe kieszonki na fiszki,
+ miękki materiał na pleckach Nook'a,
+ grube okładki,
+ jakość wykonania (jak na tę kasę),

Wady:
- trochę ze mało sztywne okładki,
- zapięcie przeszkadza przy czytaniu, zdecydowanie lepiej byłoby je umieścić na lewej stronie

Podsumowując: w porównaniu z oryginalnymi okładkami, za które trzeba trochę zapłacić otrzymujemy dobrej jakości produkt, który spełni swoją rolę w codziennym użytkowaniu Nook'a.

W załączeniu kilka zdjęć.



(Sorry, ale mam problem z wstawieniem zdjęć bezpośrednio na forum)


15 sie 2011 23:59:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 gru 2010 5:48:48
Posty: 8
eCzytnik: nook
Post Re: Etui - pokrowiec dla Nook'a od Kindle
wszystko ładnie pięknie, ale skąd kolega ma taki ładny wygaszacz? :shock:


31 maja 2012 8:35:07
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron